Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbeteg kismamák...

Terhességi cukorbeteg kismamák! Mit és mennyit esztek a karácsonyi ünnepek alatt? Be tudjátok majd tartani? Én most nem tudok örülni a Karácsonynak.

Figyelt kérdés
Szenteste ugye vacsoràra szoktak halàszlevet,ràntott halat körettel enni.Vagy ki mit szeret. Na most ez azèrt nem jò,mert este ennyit màr nem lehet enni.Èn nem is tudom,hogy fogom ezt az ünnepet ìgy vègigèlni.Màr előre làtom,hogy a csalàd jòìzűen falatozik ,èn meg csak nèzek,ès ellenàllok a kìsèrtèsnek.3 nap ezzel fog eltelni,ès màr előre összeszorul a gyomrom ettől .Mondtam a pàromnak, vegyen sütit maguknak ,meg a vendègeknek az ünnepekre,mert èn most nem sütök. Kòstolni sem tudom,meg lelkileg is elèg rosszul èlem most meg ezt a betegsèget.Mikor magas a cukrom mèrèsnèl,folyton a MIÈRT ? szò jàr a fejemben,ès sìrni tudnèk.Betartom ezt a diètàt olyannyira,hogy màr 10kg ment le 9hèt alatt.Az orvos ès a diabetològus mondta,hogy ne fogyjak,de hogy a csudàba csinàljam,ha nem lehet 160g szènhidràtnàl többet ennem?Zsìrosat sem ehetek,gyümölcsöt is keveset, banànt, szőlőt egyàltalàn nem ehetek.Ja ès nekem szigorìtott a diètàm,mert csak 3x ehetek ,tehàt a 10òrai ès az uzsonna is kilőve,amikor lehetne kicsit nassolni.Inzulinoznom nem kell, mert a dietetikus szerint jòl betartom a diètàt ès csak nèha magas a cukrom,de ez az àllapot akkor sem egy jò dolog.Azòta,hogy cukros lettem depressziòs vagyok,ès frusztràlt.Remèlem elmùlik szülès utàn ez az àtok.
2016. dec. 23. 07:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Biztos nehéz ez neked, de az ünnep nehogy már csak a kajáról szóljon! Gondolom azért beszélgettek is, ajándékoztok, horribile dictu elmentek templomba.
2016. dec. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több éve sokféle ételintoleranciám van, pl. glutén, tojás, tej... mégis örülök a karácsonynak és sütök-főzök is a családnak (valahogy úgyis szokott sikerülni, ha nem kóstolom meg) és jobb híjján annak örülök, ha a többieknek ízlik. Az étel persze fontos része az életnek, de nem csak azért élünk, hogy együnk, mint az állatok :), próbálj meg az ünnep többi részére koncentrálni. A halászlé egyébként nem hangzik túl anti-diétás ételnek, és ha a halat nem rántva eszitek és te pl. salátával, már meg is oldódott, hogy közösen egyetek. (Nálunk pl. a fele család utálja a halat, sőt kb. mindenki valami miatt mást eszik.) Nézz körül ötletekért a paleo receptek között is.
2016. dec. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
A mi csalàdunkban folyton központi tèma volt a kaja,sőt apòsom sokszor tùlzàsba is viszi.A szüleim is nagyon szeretnek sütni főzni,ès folyton küldözgetik a recepteket email-en.Legutòbb az egyik rokonunk szülinapjàn voltunk vendègsègbe,ès majdnem megsèrtődtek amièrt nem ettem a tortàbòl,ès csak vizet ittam,mivel csak cukros üdìtőjük volt.Ajàndèkozni nem nagyon szoktunk,inkàbb csak a gyerekek kapnak ajàndèkot.Szerintem azèrt nem vagyunk àllatok mert szeretünk enni. Nem is èrtem mièrt kell sèrtegetni ?Kellemes Karàcsonyt amùgy .
2016. dec. 23. 08:24
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy a 160 gr ch-t háromszorra edd? Pont azért kell ötször ennünk, hogy folyamatosan szinten legyen a cukrunk, ne ingadozzon. A háromszori étkezéssel ezt nem lehet.

Halászlé 0 ch, eheted nyugodtan. Halat panírozd tk panírba, akkor eheted.

Mindent lehet helyettesíteni, francia salátát cm majonézzel, stb.

Ne ess kétségbe, most a baba a legfontosabb, majd jövő karácsonykor eszel mást, most ez van.

2016. dec. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
A dietetikus mondta,hogy 3x egyek.6×kell mèrnem.Reggeli 50g teljes kiőrlèsű kenyèr felvàgottal,paradicsom,paprika,ebèdre 100g krumpli,vagy durum tèszta,esetleg barna rizs ,hùs,zöldsègköret,vagy salàta,vacsora ismèt 50g teljes kiőrlèsű kenyèr (1 vèkony szelet),felvàgottal,paradicsom,paprika.
2016. dec. 23. 08:39
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

Már megint te?

Mondtuk már neked, hogy keress másik dietetikust, mert a terhességi diabétesz étrend nem az éhezésről szól és az egyenletes vércukorszinthez PONT elengedhetetlen, hogy ne napi háromszor, hanem 5-6-szor egyék keveset.

2016. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
En 3x eszek keveset,az üzenetem meg ment privibe.
2016. dec. 23. 09:03
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Amit neked mondtak, az ROSSZ, értelmetlen, és hül.yeség!!

Higgy nekem, rutinos cukorbeteg vagyok. :)


Elmondom azt is, hogy miért.

A terhességi cukor azért alakul ki, mert a hasnyálmirigy nem bírja a tempót, nem tud annyi inzulint termelni, ami a megnövekedett vérmennyiségnél is el tudja látni a feladatát: vagyis nem tudsz nagyobb mennyiségű szénhidrátot hasznosan lebontani és felhasználni. Ennek is lehet az oka, hogy sokat fogytál!

A cél az, hogy a vércukrod egyenletes legyen, egész nap.


Ezt csak úgy tudod elérni, ha sokszor eszel, keveset.

Vagyis ALAPVETŐ ÉS ELENGEDHETETLEN, hogy napi ÖTSZÖR egyél. Ehetsz hatszor, hétszer, de háromszor NEM.


A három étkezésre lebontott 160 g ch úgy néz ki, hogy egy-egy étkezés során a holdba kilövöd a cukrodat, mert túl sok ch-ot viszel be egyszerre!! (Eleve baromság, hogy 100 g krumplit vagy tésztát kell enni, ugyanis nem az élélmiszer mennyiségét adják meg, hanem az egyszerre bevihető szénhidrátot, grammban.) Ennek köszönhető, hogy többször is mértél étkezés után magas vércukrot.

Természetes, hogy magas lesz, ha többet eszel meg, mint kéne!


100 g durumtészta 73 g szénhidrát, és ez a készételre vonatkozik mindig, tehát nem 100 g száraz tészta, amit kifőzöl, hanem 100 g kifőtt, kész tészta. Ami mennyiségre kevés, étkezésre sok.

Ráadásul jó magas a glikémiás indexe: a cukrod a holdban, aztán pár óra múlva lezuhan a búsba.

Mint egy vércukor-hullámvasút.


A tészta és a kenyér amúgy is inkább a "kerülendő" ételek listáján szerepel. Vagyis ehetsz, ha más nincs, de ha teheted, akkor válassz mást.

Ilyen minden kenyérféle (a teljeskiőrlésű is), tészta, rizs, krumpli, gyümölcsök. És minden, aminek a glikémiás indexe magas!



Pont azért kell többször keveset enni, hogy a vércukrod egyenletes legyen. Vagyis keveset, hogy nem menjen fel túlságosan, és le tudja bontani a szervezeted (vagyis fel tudd használni, és eljusson a sejtekig), és többször, hogy ne menjen le nagyon, folyamatos legyen az utánpótlás az értékes energiából.


A 160 g ch diéta úgy néz ki, hogy 30-30-50-20-30 g szénhidrátra van lebontva, ötszöri étkezésre.

Reggeli és tízóraira 30-30 g ch. És a kutyát nem érdekli, miből viszed be. Ehetsz natúr joghurtot, körözöttet abonettel, pár szelet sajtot, mindenféle nyers zöldséget nagy mennyiségben, kevés gyümölcsöt, stb.

Amit kerülni kell, az a tej és a péksütemény (a zsömle és a kifli is annak számít.) Ezek glikémiás indexe is magas, vagyis a cukor fel, aztán a pincébe le, te meg éhes leszel 10 perc után, mert alig ettél valamit.

Egy zsömlében kb. annyi szénhidrát van, mint amit reggelire megehetsz (a tescos fajta zsömle, nem a pékséges két tenyérnyi, aminek bele is van. :D ) Viszont ugyanennyi szénhidrát van abban is, ha pl. körözöttes abonettből eszel 4-5 szeletet, paprikával, egy pohár teával, és utána még egy kis doboz (150g) natúr joghurt is belefér.

Vagy ehetsz tojást: főve, rántva, tükörtojásként, konkrétan bárhogy. Szénhidrát ugyanis egyáltalán nincs benne, csak rengeteg fehérje, zsírok és 60 kcal. Az éhes cukorbeteg kismama legjobb barátja! :D


Tízóraira hasonlóan: pl. ilyenkor lehetne enni egy főtt tojást, egy kis almát, édesítőszeres teát bármennyit ihatsz (csak koffeinmentes legyen), és tolsz hozzá még egy pár szem korpás kekszet.


Délben lehet "dőzsölni", amikor akár 50 g ch is belefér!! Ha tésztát eszel, akkor éhes maradsz! Ha krumplit, akkor is!

Egyél sok zöldséget, húst, fehérjéket, és kevert szénhidrátot: legyen benne gyorsan és lassan felszívódó, vagyis alacsony és magas glikémiás indexű.

Pl. egy nagy tányér tojásleves, utána párolt zöldségek kevés vajjal elkészítve, hozzá egy kis fűszeres sült husi, és a végén egy kis édesítőszerrel készült túrós krémdesszert is belefér (házi, nem bolti), vagy mondjuk egy update túrórudi.

A főzelék is jóbarát, ha kevés rántással készül, esetleg diétás habarást készítesz hozzá, vagy krumplival sűríted, stb. De akkor már mérni és számolni kell, hogy mennyit ehetsz belőle. Feltétként is mehet a tükörtojás, pl. egy jó nagy adag fokhagymás spenóttal, meg szelet teljes kiőrlésű pirított kenyérrel.

Zöldséges levesekből bármi jöhet, habarás és rántás nélkül gyakorlatilag addig eheted, amíg szétpukkansz. (Kivéve, ha sok benne a bab, borsó, lencse, vagy krumpli, de ugye tudjuk az ételek kalória és szénhidrát tartalmát, és azt minden esetben számolni kell!)

Hússal a helyzet ugyanez, ahogy a tejszínnel, sokféle sajttal szintén. Akár egy jó kis rakott zöldbab is belefér, és akkor a rizzsel bevitted a megfelelő mennyiségű gyorsan felszívódó szénhidrátot is. Persze nem négy ujjnyi vastagon kell beletenni!


Uzsonnára és vacsorára megint csak számolgatni kell, pont mint előtte. Sonkák, sajtok, zöldségek, natúr tejtermékek, tojás, virsli, de akár szalonna is mehet, csak mindent mérni és számolni és kell.


Még egyszer: nem az étel súlyát adják meg, hanem a szénhidrátot, amit egyszerre megehetsz!


Este különösen fontos, hogy vacsira sok fehérjét egyél, kevés, lassan felszívódó szénhidráttal, hogy reggelre se essen le a cukrod, és ne farkas éhesen kelj fel.



Egy hétig próbáld ki, amit írtam, és olvass utána ilyen csacsiásognak, mint glikémiás index, étrendek cukorbeteg kismamáknak, és hasonlók. A KISBABÁD EGÉSZSÉGE A TÉT!!

2016. dec. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, vidámítani és nem megsérteni akartalak. Én már hozzászoktam, hogy mindenki kínálgat és sajnálkozik rajtam, és ilyenkor én is kicsit sajnálom, hogy rontom a hangulatot, de megsértődni nem szoktak, ha elmondom, hogy nem jó kedvemben nem eszem meg. A családom meg pláne nem bombáz ilyesmikkel. A "miért én?"-haragon már régen túl vagyok, inkább arra gondolok, hogy milyen rosszul voltam, amíg ki nem derült, mitől, most meg egész okén ellavírozok, tudom élvezni az élet többi részét, amit nem tudtam, amikor állandóan fájt a hasam, és mellékhatásként az alakom is jó. Gondolj te is inkább a babádra, a többiekkel meg te (és a férjed) tisztázzátok egyértelműen, hogy ne zaklassanak, ha fontos nekik is az unokájuk. Egyébként nem értek hozzá :) de olyasmiket nem ehetsz "korlátlanul" rágcsálni, mint sovány hús (nem felvágott), tojás és alacsony ch-jú zöldségek (gomba, brokkoli, uborka) vagy pl. tökmag (ez utóbbi kifejezetten hasznos, ha fiút vársz :)?

És mi a helyzet a nyírfacukorral vagy eritrittel vagy más édesítőszerekkel? (Gondolom ezeket sem lehet sokat enni és számolni kell, de talán ha az érzet megvan, kevésbé lennél depressziós a cukorhiánytól.)

2016. dec. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Folyt.köv.


Nálunk a karácsonyi vacsora úgy néz ki, hogy kb. délután négykor ül össze a család, én pedig megcserélem: délben lesz 30 g ch, erre az étkezésre jön az 50 g, utána a 20 g vacsira, és megyünk éjféli misére, ami után biztos hogy egy kis sajtot vagy tojást is fogok enni, mert éhes leszek.

Az 50 g szénhidrátba belefér sok minden.

Akár egy kevés székelykáposzta, halászlé, persze kenyér nélkül.

Nálunk lesz sült hús is, amihez a franciasalátát én csinálom (vegyes zöldségköret, kevés kukorica és borsó felhasználásával, és hamismajonézzel, amit joghurtból, mustárból, édesítőből és fűszerekből készítek), lesz zöldsaláta is, savanyúság, és krumplipüré.

Desszertnek csinálok túrós raffaellót (túró, kókusz, vanília aroma, édesítő, ebből golyók formázva, és kókuszba forgatva. Isteni finom!), meg persze sütiket a családnak.


Még válogatni is lehet, hogy nagy adag husit eszek, kevés krumplipürével (mérés, számolás!), és sok salátával, vagy savanyúsággal, vagy húst és franciasalátát, vagy székelykáposztát (mérés, számolás). A halászlét nem szeretem. :)

Desszertet is ehetek, persze mértékkel, és utána úgyis szétnyúznak a gyerekek, úgyhogy le fogom mozogni rendesen. Cukormérés után ki fog derülni, mit eszek vacsorára, mert a mozgás intenzitását előre úgyse lehet betervezni, és nagyon nagy mértékben befolyásolja a vércukrot!

Vacsira eszek azt esetleg, amit a közös étkezésnél nem, de csak feleannyit, mint szeretnék. :) Desszert nélkül. (Vagy másnap délben, mert két napra biztosan elég lesz, amit csinálunk.)


Aztán séta a templomba, és vissza, utána ha éhes vagyok, kevés sajt, vagy egy főtt tojás, mert éhesen nem tudok elaludni.



Szerintem még csak azt se lehet mondani, hogy iszonyatos lemondással járna ez a menü. :) És éhes biztosan nem leszek.


[link]


De csinálhatsz sült halat (rántott halnál a panír miatt sok a ch, és alig lehet enni belőle egy keveset), körettel, sajtos-tejszínes rakott húst, brokkolis csirkemellet, töltött gombát, hagyományos húslevest (tészta nélkül), töltött csirkét, meg ami szem-szájnak ingere.

A legtöbb családnál az ünnepi asztalon van hús, savanyúság, amiből bőven lehet enni, és nem a körettel kell jóllakni amúgy sem.


A cukorbeteg étrend tartható, és igenis lehet jókat enni, jól lehet lakni, csak annyi történik, hogy mást eszel, mint eddig, és addig mérni és számolni kell, amíg meg nem tanulod, hogy ügyesen megbecsüld a mennyiségeket. :)

2016. dec. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!