Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandó puffadás, hasfeszülés...

Állandó puffadás, hasfeszülés 14 hetesen? Akkor ez már végig megmarad?

Figyelt kérdés
Alapjáraton is elég puffadós vagyok sajnos, de mióta terhes lettem, még borzasztóbb a helyzet. Puffadással kelek, azzal fekszem. Nem is értem... Ráadásul egy kis evéstől sokszor már a hasam is fájni kezd. Olyan hasfeszülés szerűen. Mivel érzem, hogy fel vagyok puffadva, így gondolom ezek a jellegű fájdalmak/panaszok is oda vezethetőek vissza. Olyan is van, hogy estére, egész ott lent a szeméremdombom környékén érzek pár másodperces nyilaló-szűró fájdalmat, órákon keresztül kínoz. Először a terhességre fogtam, de szerintem olyankor meg megszorul ott a levegő és az okozza a gondot. :( Espumisan semmit nem ér, pedig már hármasával is próbáltam. Van még rá esélyem, hogy ez jobb lesz, vagy inkább csak egyre rosszabb? Első terhesség, de már hetek óta le se tudnám tagadni. És mivel reggel is ugyanilyen a hasam, így már én se tudom, hogy mind a puffadástól van-e, vagy már amúgy is látszódna.
2017. jan. 24. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem enyhült 14-15 hetesen valamennyire. Addig ugyanígy voltam, sokszor görcsölt a hasam. Terhesség előtt cholagolt szedtem de ezt most nem lehet, ahhoz viszonyítva rendesen puffadok most is, de az első trimeszterhez képest enyhült azért.
2017. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem javult, de rá kell jönni mi okozza a puffadást.... nekem pl a narancs.... tudom nem puffasztó étel, de mindig csak akkor puffadtam amikor narancsot ettem... nagyon furcsa, de ez van :)


Lehet neked is valami mindennapi ételed az ami a gondot okozza. Illetve másik verzió, hogy több rostos dolgot kellene enni, hogy javuljon az anyagcsere.


Illetve magzatvédő vitamin is lehet a baj forrása, nekem elevittől nagyon rossz volt wc-zni sem tudtam... amióta doki által javasolt Spirulinát (hidegen préselt zöl alga) szedek azóta semmi bajom :)


Remélem sikerül rájönnöd az okra.


Sok sikert!


13hkm

2017. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a natúr joghurt vált be.
2017. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!