Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, szerintetek mi az...

Kismamák, szerintetek mi az amit nem "illik" megosztani a terhességgel kapcsolatban és nem közösségi oldalakra való?

Figyelt kérdés
Szerintem senkire sem tartozik egy uh kép a piciről vagy hogy valaki kiposztolja a pucér pocakját. Ami nálam még kiverte a biztosítékot, hogy valaki az 1 éves fiáról egy teljesen meztelen képet töltött fel. Szerintem ahogy az ember magáról se tölt fel ilyeneket, úgy gyerekéről se tegyen fel ilyen képeket.
2017. jan. 26. 08:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

- szülés utáni fotó anyarol ahogy látszik a pucér combja is a kengyelben,babarol ahogy még magzatmazas-véres a feje. Ez egy tanárnő. ...

Ugyan az a kep kb. 6szemszogbol...mi értelme? ?

Amikor van valamelyik oldalon kérdés a szulesrol.. Pl facebookon. És a kedves válaszoló leirja elkepzelhetosegig ,hogy melyik irányba szakad , hogy nyögött. .jelenleg hogy néz ki szülés utan alul.. Tehát oké irja, de egy anonim oldalon. Nem hiszem,hogy tartozik a ferjen kívül ez barkire. Mert ugye,ha hozza szól valamihez,azt minden ismerős latja. Sőt, én, vadidegen is. Csak olvasni járok oda, de a fel ország szülését latom ott.

2017. jan. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem kicsit túl lett tolva az is, hogy mit "illik" posztolni (természetesen semmit, mert senki se kíváncsi rád meg a magánéletedre, azért van fenn a facebook-on hogy játsszon meg Tibi atya bölcsességeit lájkolja.) Meg az is, hogy egyesek mit tesznek közzé (fotó a reggeliről, ebédről, lábgombáról, ágyban fekvős, félmeztelen, stb.)

Talán kéne tartani egy egészséges középutat mindkét oldalnak. Tehát egyrészt tényleg van, ami senkire se tartozik (mondjuk amikor a 13 éves lányok kiszívott nyakkal pózolnak...), és át kéne gondolni, hogy mit illik megosztani a nagy nyilvánossággal.


De ott a másik oldal is, aki lassan már azon is habzó szájjal háborog, ha valaki élete legfontosabb eseményeit adja az ismerősök tudtára. Márpedig a házasság, terhesség és a gyerek születése pontosan ilyen.

Sok esetben nem is azt látom, hogy valaki azon akad fenn, hogy látszik a pucér pocak (másnak meg a profilképén kint a fél csö.cse, mégse zavar senkit), vagy tesz fel képet, ahol büszkén pózol nagyhassal, ruhában. Hanem eleve az a baj, hogy ilyenkor megy a köpködés, hogy ki kíváncsi arra, hogy XY terhes, meg magánügy, és hasonló kedves beszólások.

Ebben az esetben én is azt tudom javasolni, hogy tessék beállítani, hogy kiket követtek, és kit nem, és viszont: nekem is be van állítva, hogy a posztjaimat csak a közeli ismerőseim láthatják.


De nehogy már ott tartsunk, hogy nem tehetek ki egy családi fotót, mert pár vadidegennek sérti a... nem is tudom... mit sért egy ilyen kép?

Viszont sok ismerős és barát örül annak, ha látják, hogy öröm és bódottág, babát várunk. Attól, hogy évente tudunk találkozni, még kíváncsiak vagyunk a másikra.


Akinek nem tetszik: követés leállítása, vagy ismerős törlése.

Aztán tényleg az lesz, hogy az üzenőfalán mennek majd a reklámposztok, és azt se tudja, hogy a "barátai" élnek-e még.


Vagy eleve csak olyat kell felvenni a barátok közé, aki tényleg van olyan jó barátod, hogy érdekeljen, hogy él-e még.

2017. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is megosztottam az összes UH képet a kislányomról, sőt mikor megszületett, megtisztították, megtörölték, arról is tettem fel képet.

Nem azért mert feltűnősködni akartam, hanem mert iszonyatosan büszke voltam rá.

Nyilván meztelen, fürdés közbeni fotót nem tettem közzé, mert magamról sem tenném.

De aki büszke a pocakjára, csinos, ízlésesen néz ki és megosztja azzal semmi gond nincs szerintem.

Ha nem tetszik, nem kell követni az illetőt.

2017. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az egyik rokonunk tett fel olyan pocakos kepet ahol az apa felmesztelen volt a csajon meg csak egy melltarto es szepen latszott minden...hat en nem hittem a szememnek amikor ezt lattam...en ereztem magam kellemetlenul pedig amugy tok aranyos parrol van szo...nem tudtam hova rakni ezt az egeszet...en max ki fogom irni hogy gyarapodik a csalad es vmi aranyos kis babazoknis kep vagy ilyesmi mert buszkesegbol enis ki szeretnem majd tenni foleg hogy pletykas rokonok miatt mindenki rolunk csamcsogott h multkor elveteltem...
2017. jan. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ami nálam belefér, az az, hogy pl.

- ha egy családi esemény van, és arról van kinn kép amin látszik, hogy xy terhes, vagy

- ízléses, ruhában készült pocakos kép (nem feltétlen hivatalos fotósé),

- pár napos baba "bemutatása", kiírása, hogy megszületett, ekkor és ekkor és ekkora meg akkora egy pár napos korában készült képpel.



Ami nem fér bele nálam és nem tenném:

- terhesség bejelentése (életesemény vagy mi), főleg néhány hetesen,

- pocakfotó, amikor még nincs is pocak (karácsonykor az egyik ismerősöm posztolt ilyet 11 hetesen, ketten fogják a hasát, és egy két bátortlan komment után kiderült, hogy terhes)

- UH kép

- terhességi teszt

- pucér hassal és/vagy fehérneműben pózolás

- véres, nyákos, anyatejes nagymamai hálóingben gyűrött fejjel szülés után kirakott kép

- magzatmázas és/vagy "csúcsfejű" baba kiposztolása.

Privát csoportos üzenetben nyugodtan lehetne az ilyeneket küldözgetni, de nekem úgy tűnik ezt az opciót sokan nem ismerik vagy nem akarják ismerni.


Nem tiltom le ezeket az embereket, mert az ismerőseim, de magamban megvan a véleményem az ilyesmiről...

Mert nyilván arra való a közösségi oldal, hogy az életünk bizonyos eseményeit megosszuk ott, de van egy határ szerintem, amit illene betartani. Sajnos nem mindenki tuja normális keretek használni.

2017. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenkor mindenki büszke és villággá szeretné kiabálni de igen pl egy UH kép nem ide való. Mi a 4hónapban kiposztoltunk egy képet amin a párom cipője volt alá írva a születési éve ugyanígy az enyém és közte egy pici cipő a várható érkezésének időpintjával. Így mindenki tudomást szerzett róla hogy bővül a kis család. A következő poszt már szülés után érkezett amikor bejelentettük h megszületett mi lett a neve hány kg és cm és jól vagyunk. Ennyi bőven elég. Persze a család és a barátok folyamatosan kaptak információkat rólunk de a volt iskolatársad a facebookon akivel néha összefutottál 20éve nem kell hogy részesüljön minden egyes momentumból..
2017. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!