Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kiderülne hogy hiv fertőzöt...

Ha kiderülne hogy hiv fertőzöttök vagytok és terhesek is megtartanátok a magzatot?

Figyelt kérdés
Az orvos szerint elég veszélyes egy ilyen terhesség. Plusz az egészségügyi dolgozók hozzáállása. Ti megtartanátok ilyen betegséggel a magzatot?
2017. jan. 29. 10:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
31%
Persze, hagy szenvedjen egy életen keresztül ezzel a betegséggel. Benned komolyan megfordult, hogy megtartsd?!! Normális vagy?!
2017. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Semmiképpen.
2017. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha a fertőzött terhes eljár a kezelésekre, akkor gond nélkül fog egészséges gyereket szülni, szoptatni, majd utána boldogan élnek, míg meg nem halnak UGYANAKKOR, mint bárki más. Az egészségügyi személyzet felvilágosításáért most kő keményen küzdenek az infektológusok és orvostanhallgatók, reméljük ez változik. Tudom hogy nehéz, de ha kezelnek, akkor minden egyes idióta orvos, védőnő, hisztériás szomszéd orra alá dugod a papírt, hogy nem vagy fertőző, mert nincs kimutatható mennyiségű vírus a szervezetedben a kezelés hatására. Nehéz lesz, de ne a gyermeked büntesd (már ha szeretnéd őt) a társadalom ostobasága miatt.


Csak egy kis statisztika: Magyarországon több tucat gyermek született HIV pozitív, gyógyszert szedő anyától, egyik SEM lett beteg. A baj akkor van, ha az anya nem tud róla, és mégis esetleg megfertőzi, mert mire kiderül a fertőzés, a gyerek már menthetetlen.

2017. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Jézus, kérdező, az első két komment alapján nagyon szépen kérlek, hogy erre szakosodott intézményekben érdeklődj, ne anonim fórumokon! Itt a sötét hülyék kommentálnak, akik szerint a HIV érintéssel terjed és egyenlő a halállal. MÁR NEM!
2017. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Utána járnék, hogy mi történik a babával. Nem tudom, hogy például ő hiv fertőzött lesz-e vagy sem. Ha ő nem lesz hiv fertőzött, akkor megtartanám. Biztos, hogy nem gyk-n kérdezősködnék és nem a mezei nőgyógyászomtól ( nagyon kedvelem, nagyra becsülöm, de biztos vagyok benne, hogy a témának nem szakértője, és ő is azt mondaná, hogy menjek olyan orvoshoz, aki a témához jobban ért), hanem felkeresnék olyan szakembereket, akik ennek a témának szakértői és az ő javaslataikat meghallgatnám.
2017. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

HIV + anyától született babák a legtöbbször teljesen egészségesek.

Ne az ilyen nyolc általánost osztályt végzett válaszolókra alapozz mint a második és harmadik válaszoló, akiknek gőzük nincs valamiről és mondják az ostobaságot.

2017. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
1-2 masodik valaszolora gondoltam. Elozo vagyok.
2017. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

Nem foglalok állást, mert nem az én tisztem.


"A HIV (humán immundeficiencia vírus) okozta fertőzés


A fertőzöttség szempontjából hazánk a közepesen fertőzött országok közé tartozik. Fertőzött terhesek esetében specifikus terhességi komplikációk fordulhatnak elő, a magzati fejlődés retardatiója, átlagosan 500 g-mal kisebb születési súly, koraszülés. A magzatok kis része fertőződik a perinatalis (szülés körüli) periódusban. A császármetszés nem indokolt. Az újszülött minden esetben anyai eredetű immunglobulint hordoz (IgG), ezért a fertőződés tényét csak speciális molekuláris módszerrel (PCR) lehet megállapítani. A mesterséges táplálás, a hőkezelt anyatej itatása megakadályozhatja a fertőződést a csecsemők jelentős részében.

Magzati fertőződés esetén a betegség lefolyása gyors. Néhány héttől 2-3 év elegendő a halálhoz vezető klinikai AIDS kifejlődéséhez. A HIV-pozitív nők számára kifejezetten hátrányos a terhesség vállalása. A herpesvírusok és az adenovírusok kölcsönösen aktiválni képesek egymást és a HIV szaporodását. Ez a folyamat a terhesség során fellépő immunmoduláció következtében fokozódik és az AIDS klinikai lefolyása felgyorsul. További hátrányt jelent, hogy az AIDS progresszióját csökkentő gyógyszerek adagolását azok magzatkárosító hatása miatt tanácsos felfüggeszteni. Említést érdemel, hogy a praenatalis zidovudinkezeléssel a magzati AIDS előfordulása 26,6%-ról 6,1 %-ra csökkenthető."

2017. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Megfelelő kezeléssel biztonságosan lehet szülni. Hiába a lepontozások.
2017. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Megtartanám. A mai orvostudománynak köszönhetően teljesen egészséges babának adhatsz életet!
2017. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!