Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanátok ebben az esetben...

Megtartanátok ebben az esetben a babát? Kicsit nehéz ügy.

Figyelt kérdés
Sziasztok. 21 éves vagyok, egyetemista. 4 hónapja megerőszakoltak, depressziós lettem, rosszul voltam sokáig, stb. Ezért is csak most vettem észre, hogy terhes vagyok. Egyszerűen nem gondoltam erre... Nem tudom, hogy nem lennék-e mérges a gyerekre, nem undorodnék-e tőle, ha megszülöm. Meg tudnám oldani, de hát nem egy idill helyzet. Adjam örökbe? El lehet vetetni (nagyon abortusz ellenes vagyok...)? Mit csinálnátok, nagyon kétsége vagyok esve... Családom mögöttem áll, párkapcsolatom nincs.
2016. jún. 27. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Elvetetni már nem tudod. A többit beszéld meg pszichológussal.
2016. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ez annyira belső dolog, itt kívüállóként csak okoskodni lehet, meg a te micsodáddal verni a csalánt. Neked kell egész életedben együtt élned a döntéssel, bárhogy döntesz is. De elképzelhető, hogy ebben az időszakban már nincs is törvényes lehetőség az abortuszra. Mondjuk nem értem, hogy nem vetted észre!!
2016. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy megtartanám, de mivel már az abortuszból kicsúsztál (meg én egyébként is csak egészségügyi ok miatt tartanám elfogadhatónak), nyílt örökbefogadással örökbe adnám.

Biztosan nagyon nehéz lesz megválni tőle, de mivel nem szerette férfitól estél teherbe, tanán hamarabb túl leszel rajta.

Nyílt örökbefogadásnál évente párszor érdeklődhetsz felőle, kapsz róla képeket stb.

21 éves vagy, tanulsz, nincs párkapcsolatod, szerintem csak mélyülne a depressziód, és később könnyebben hibáztatnád a teljesen ártatlan magzatodat.

Szóval, nyílt örörkbeadás.

2016. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Erőszak esetén szerintem még el lehet vetetni, de ebben nem vagyok biztos. Ha van rá mód, nem tartanám meg. Így is egy életen át hordod a terhet. Ne nyomja rá a bélyegét ez a gyerekeddel való kapcsolatodra.
2016. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
4 hónapos babát már nem tudsz elvetettni hacsak nem beteg annyira hogy nem élné túl még a szülést sem.. a legjobb mindenkinek ha örökbe adod.Nagyon nehéz lesz!
2016. jún. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítani kell törvényileg, hogy erőszakből fogant, csak akkor lehet elvetetni 12 hetes kor után. Mivel ez sem szokott rövid idő lenni túl késő, ha nem került rendőrségre az ügy. Meg talán 18 hetes korig lehet így is, ha 4 hónapja volt akkor mindenképpen lecsúsztál róla. Örökbeadás opció, azt megértem, hogy ilyen helyzetben nem tudnád megtartani. Én nem tudom hogy tudnám a történteket feldolgozni, hogy mit tennék az ezen múlik. Valószínűleg sehogy. Viszont nagyon nehezíti a körülményeket, ha nem tudod elvetetni már.
2016. jún. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Írtam neked privát üzenetet!
2016. jún. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Örökbe adnám.
2016. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 SzMHZs válasza:

"A 18. hétig elvégezhető a terhesség megszakítása, ha a kérelmező korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen (pl. ha kiskorú), ha a nő önhibáján kívül, egészségi oknál fogva vagy orvosi tévedés miatt nem észlelte a terhességét, valamint abban az esetben, ha a nő az egészségügyi intézmény vagy más hatóság mulasztása miatt lépte túl a 12 hetes időkorlátot. A törvényben meghatározott okok valamelyikének, tehát az egészség veszélyeztetettségének akár a nő, akár a magzat oldalán, bűncselekménynek vagy súlyos válsághelyzetnek ezekben az esetekben is fenn kell állniuk."

[link]


Elvetetném, ha még lehet.

2016. jún. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elvetetni nem fogod mar tudni.

Sajnalom ami veled tortent. Nem a kicsi hibaja , a helyedben megszulnem, engem is megeroszakoltak es ha megmaradt vna megszulom es orokbeadom

2016. jún. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!