Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megtartanátok a babát?

Ti megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
6 hónapja szültem,még nem tudom biztosra,de valószínű terhes vagyok. Úgy tudom ilyenkor sokkal veszélyesebb a babára is,mamára is,ha ilyen korán lesz terhes. Szeretnénk majd kistesót,de csak később. Félek,hogy nem regenerálódott kellőképp a szervezetem. Mit tennétek a helyemben?
2016. máj. 30. 05:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha anyagilag belefér, és szeretnétek, akkor tartsátok meg. 6 hónap nem olyan vészesen közeli, inkább mentálisan megterhelő.


Az ismerősi körömben a rekorder 6 héttel szülés után esett teherbe (a nagyeszű szerint szoptatás alatt nem lehet... hát lehetett), ráadásul egy nagyon nehéz terhesség és szülés után. A két baba között nem volt egy év különbség sem így, a második is egészséges, és talán jobban is viselte a második terhességet, mint az elsőt.

2016. máj. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Előbb talán bizonyosodj meg róla,h tényleg terhes vagy!

Ha az is vagy,nem te lennél az első,aki ilyen kis korkülönbséget tart.

Egyébként pedig releváns infóért az orvosom keresném fel!

(azt már meg sem kérdezem,hogy ha nem akartál terhes lenni,miért nem védekeztél??)))

2016. máj. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekem azt mondta az orvos fél évet kell várni hüvelyi szülés után. Az más kérdés hogy végül mi mégsem akartunk nagyon kicsi korkülönbséget. Ennek ellenére nem vetetném el, ha már becsúszott. Volt pont a babám 6 hónapos korában 5 napos késésem végül nem baba miatt volt. Csináltam vagy 2 tesztet már én is azon gondolkoztam mi lesz most de értelme nem sok volt, mivel terhes se voltam.
2016. máj. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos véleményét kérném ki
2016. máj. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A szervezeted készen lehet!

Én megtartanám!

Nehéz lesz a terhesség egy picivel, aztán a két kicsi az elején, de megéri!

2016. máj. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell kérni az orvos véleményét amennyiben terhes vagy. Lehet, hogy már simán ki tudnál hordani egy babát, de az is lehet, hogy még nem ajánlott. Csak az orvos tudja megmondani milyen állapotban van a szervezeted.. az itteni nagyokosok nem látnak beléd.


Ha az orvos azt mondaná, hogy nyugodtan jöhet, minden rendben, akkor vállalnám.

2016. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, orvos! Nekem szigorúan min. 1 évet mondott, mert horror, sok sérüléses szülésem volt + a nagy tehertől (és attól mert alacsony vagyok), a hasizmom is szétnyílt, most 10 hónappal később se regenerálódtam.
2016. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyetlen egyszer védekeztünk "csak" megszakításos módszerrel,az is a menzeszem utolsó napján volt. Már 1 hete késik. Stresszesebb voltam mostanában,keveset is ettem,lehet,h.ezért késik,várok még egy kicsit,veszek tesztet,ha 7végéig nem jön meg,így is,úgy is megyek orvoshoz. Csak összezavarodtam. Nagyon szeretnék még egy csöppséget,de Félek,hogy valami baja lesz..
2016. máj. 30. 11:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem értelek, van aki szülés után fél évig nem menstruál, neked már megjött egyszer esetleg azóta, és a következőt várod?
2016. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Bocs elírtam , van olyan akinek egy évig sem jön meg
2016. máj. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!