Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cytomegalovírus (CMV) fertőzés...

Cytomegalovírus (CMV) fertőzés tulajdonképpen mit jelent? Herpeszvírus? Úgy következtetek. De van ez milyen herpesz vírus? Genitális vagy az, ami az ember száján szokott előfordulni?

Figyelt kérdés

#herpeszvírus #Cytomegalovírus #(CMV) #terhesség alatti vizsgálat
2017. febr. 3. 11:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló: Nektek be is bizonyosodott, hogy fejlődési rendellenesség áll a háttérben, vagy az orvos tanácsolta, hogy ilyenkor ez a protokoll. Remélem, hogy azóta sikerült neked is és a párodnak is túltennetek magatokat ezen a fájdalmon. Sajnos sokszor elkerülhetetlenek ezek a veszteségek.
2017. febr. 4. 10:51
 12/14 anonim ***** válasza:
Azt mondta az orvosom,hogy bárhol,bármikor ellehet kapni. Ugye az emberek sok százaléka átesik rajta,de nem veszi észre,ők attól hordozhatják. Nálam arra gondoltak legfőképp,hogy mikor a fiammal töltöttem kórházban 15 napot,akkor kaphattam el. Le volt gyengülve az immunrendszerem,és rajtam azért jött ki. Nagyon szerencsés voltam az orvosommal,magzatvíz mintavételt javasolt,de a kombinált teszt jó eredményt adott,illetve a genetikus is azt mondta,hogy felesleges. Előtte onkológushoz jártam,mert azt hitték limfómám van. A nyirokcsomóim majdnem 3 centisek voltak,a lépem pedig olyan állapotban,hogy bármikor megrepedhet.második voltam
2017. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

# 11: A 12. genetikai ultrahangon hydrops foetalis volt a diagnózis, vagyis testszerte ödémás volt a magzat. Addig minden rendben volt, szépen fejlődött. Csak utólag kapcsoltuk össze a herpeszt a problémával. Nem volt ugyanis tervezett terhesség, így a fogantatás környékén nem nagyon foglalkoztatott az egészségi állapotom. Mire a terhesség ténye kiderült, gyakorlatilag meg is feledkeztem a fertőzésről. Amikor a végzetes diagnózissal szembesültem, akkor kérdeztem a dokim, hogy lehet-e összefüggés, és mondta, hogy igen, nagyon is lehet. Még egy orvossal konzultáltam erről, ő is ugyanezt mondta.

De további vizsgálatok nem történtek, akkor ugyanis minden erőnkkel arra koncentráltunk, hogy minél előbb be lehessen fejezni a terhességet, hogy még műtéttel meg lehessen oldani, ne kelljen megszülnöm.

(A hydrops foetelis magzati halálozási aránya nagyon magas, és azok a babák, akik esetleg mégis megszületnek, nem érik meg az egy napos kort sem, tehát teljesen egyértelmű volt, hogy vége.)

2017. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tudunk ezekről a vírusokról semmit, amíg bajt nem okoznak. Köszönöm a segítségeteket. Minden jót Nektek! :)
2017. febr. 5. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!