Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, h kb 3hete nem...

Normális, h kb 3hete nem nagyon nött? A naptár szerint 9hetes vagyok.

Figyelt kérdés

A naptár szerint 9hetes kismama vagyok.

Viszont az előző vizsgálatoknál a pici méretei alapján 7hetes.

2017.01.15.-én: 9,5mm petezsák, 2,8 mm szívmüködés még nem látható. Kb 4,5-5hetesnek tippelt

01.20-án szívmüködés látható. 7hetesnek mondott.

01.26-án 11,2mm 7hetesnek mondott akkor is.

02.03. 15,7mm mondta a picit itt kb 7hetes 4naposnak mondta.

Kicsit megilyedtem, mert 9hetesen sokkal nagyobbbnak kellene lennie.

Az orvos azt mondta, h ne aggódjak, mert valószínüleg később fogant és az a lényeg, h dobog a kicsi szíve.

17.én kell vissza mennem.

A család azt mondja, h azért nem nőtt, mert keveset eszek. a lényeg,h az én hibámból nem nő. De hogy egyek ha minden falat után öklendezem?

Valaki tapasztalt ilyet? vagy inkább ne is reménykedjek, h meg marad pici? Amúgy valószínüleg dec.17.-e után fogant valamikor a pici. Az orvos nézte a peteérésemet.



2017. febr. 5. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Nyugi, a baba elveszi tőled azt, ami neki kell. Viszont nem ilvassa a tankönyveket, hogy milyen tempóban kell fejlődnie, ìgy a saját tempójában gyarapodik. Van, aki gyorsabb, van, aki lassabb. Ez ilyen.
2017. febr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2017. febr. 5. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Ne aggódj. Az ilyen megjegyzéseket meg nyugodtan engedd el a füled mellett,mégha nehéz is. Én a 14.hétre 5kg-ot fogytam,szinte csak kólát és a ropit bírtam legyűrni,de volt,hogy a vizet is kihánytam. Ma már 31 hetes a pocaklalkó,mostanra sikerült visszaszednem a terhesség előtti súlyomat. Ez egy régi begyöpösödött felfogás,hogy a terhes nőt tömjük,meg azért nem nő a pici mert nem eszel. Valószínűleg csak kicsit más ütemben fejlődik,ha a doki azt mondja nincs baj,akkor valószínűleg úgy is van. Nyugidj meg,az idegesség nem tesz jót.
2017. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Hát tényleg kicsit lassabb a fejlődése. Ilyenkor kb. napi 1 mm-t nőnek, nálad viszont csak a fele van meg kb. Ez azért elég nagy eltérés, még bármi lehet. Viszont ehhez nincs köze az étkezésednek, úgyhogy nyugi, nem te tehetsz róla.

Nem akartalak letörni, de szerintem meg jobb tisztában lenni a tényekkel. De kívánom, hogy minden rendben legyen!

2017. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azzal vitatkoznék, hogy a saját ütemükben fejlődnek a babák, ez az első 12 hétre nem igaz. Pont azért lehet uh alapján megallapitani a terhesség korát.

Viszont, ha az orvos azt mondta, nincs baj, akkor neki higgy! Nekem az a tapasztalatom, hogy nem simogatják általában a kismamák lelkét, megmondják kerek perec, ha baj van,vagy lehetne.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

2017. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Tegnap este bementem az ügyeletre, mert a WC papír egy kicsit véres volt. Nem volt vészes de azèrt be mentem. Mire odaértünk addigra csak barnáztam.

Megnézte a doki a picit minden rendben talált. Le is mérte 19,4mm. Ezt nem értem 2nappal elötte sokkal kisebb volt. Vagy az ügyeletes mérte le rosszul? Vagy ekkorát nőtt hirtelen? Már nem tudom, h melyik orvosnak hidjek.

2017. febr. 6. 07:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt mm-ről, tized mm-ről van szó. A pontos mérés nagyban függ az uh gép minőségétől is.

Nagyon együttérzek veled! Idegörlő lehet ez a napi kétségbeesés. Nincs is értelme 2-3 naponta nézegetni, méregetni az embriót, jobban látszódik a fejlődés, amit hetek alatt ér el.

Jó hír, hogy egy másik orvos is azt mondta, minden rendben vele.

Próbálj megnyugodni. Tudom, könnyű mondani :)

2017. febr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első hetekben az én babámat is össze-vissza méregették. 6 hetes volt az első ultrahangon,2 hétre rá,már 9 hetes, aztán mikor 13 hetes lett volna akkor már csak 12+3 nak mérték (ez magánban volt,jó géppel). Ekkor módosították a szülés várható időpontját is. Azóta mindig pontosan akkora,amekkorának lennie kell. 31hkm
2017. febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!