Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt egyáltalán...

Terhesség alatt egyáltalán nem lehet alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés
Hétvégén voltunk egy rendezvényen, ahol kínáltak forralt borral. Nem kértem, de ott azt mondta több anyuka ismerősöm is, hogy egy pici bor nem árt meg alkalmanként. Ők is ittak néha 1-1 dl bort vagy ittak konyakot, mert a jó a görcsökre. Tehát nem kell ezt ilyen vészesen venni, hogy egy korty sem csúszhat le a torkomon. Hozzáteszem egyik sem egy alkesz, lepukkant anyuka. Nagyon intelligens, gondos anyuka, szóval az ő szavukban nehéz kétkednem. Ti hogy vagytok ezzel anyukák? Persze nem fogok most elkezdeni alkoholizálni, de a múltkor például nyeltem nagyokat, amikor a férjem citromos sört ivott vagy egy pohárka fröccsöt.
2017. febr. 6. 09:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
79%

Nogyogyaszom mondta: vorosbor neha max egy deci, jo verkepzo, gorcsolesre par korty konyak :) (nem szeretem a konyakot, vorosbort terhesseg ota nem kivanom de pl elso terhessegalatt Szilveszterkor ittam 1 decivel)

Sem az orvosom, sem en nem vagyunk alkeszek .

2017. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
27%
Én nem iszok egy kortyot sem, abszolút kerülöm az alkoholt, mert a legújabb kutatások szerint már egy kicsi is káros a magzatnak. Van olyan nödoki, aki szerint meg lehet inni egy fél pohár vörösbort ritkán, de ennyire nem vagyok függő az alkoholtól, hogy ne bírjam ki nélküle, főleg hogy ilyen kevés piának nincs semmi lazító hatása.
2017. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, csak mértékkel és ne töményet. Az alkohol karosithatja a magzatot, de ez nem azt jelenti, hogy 100% biztos, hogy karosodni is fog. Alkalmanként kevés vörösbor, vagy egy sör nem valószínű, hogy bármi gondot okozna. Én mondjuk nem ittam, de amúgy se szoktam alkoholt fogyasztani, csak főzni vele
2017. febr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
51%

Oke, szoval 2 egymasnak ellentmondo valasz erkezett :)

Kerdezd meg az orvosod. Akkor leszel nyugodt :) Es nem, nem csak a fuggok isznak alkalmankent 1 kispohar valamit, soha ne hagyd Magad sertegetni ezzel.

2017. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
39%
Soha nem ittam és tuti, h nem most kezdek el terhesen inni alkoholt. Nekem mondhatja akárki, h terhesen lehet egy decit inni.. Biztos, h nem iszok egy decit se.
2017. febr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
69%
Harom gyerekem van, sokaig szoptattam. Sem terhesen, sem szoptatas alatt nem ittam egy korty alkoholt sem. De mindenki tegyen belatasa szerint.
2017. febr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha ártani nem is árt, jót biztosan nem tesz. A görcsökre feltaláltak már megfelelő gyógyszereket, enyhébb esetben magnézium. Én nem ittam terhesen egyáltalán, pedig (meg azóta is) szívesen boroztam, szeretem a finom pálinkát stb. De minek kockáztatni? Nyáron a sört kívántam nagyon, alkoholmenteset ittam.
2017. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
16%
Az a nőgyógyász aki követi a szakma fejlődését, nem fog neked egy kortyot se ajánlani, mivel kutatásokkal arra jutottak, hogy nincs az a minimum, ami biztosan nem árthat (feltételes mód), ugyanez igaz a koffeinre is egyébként, hiába ajánlgatják alacsony vérnyomásra (holott vízhajtó és rövid emelést követően még inkább leviszi a vérnyomást, s a kilengés még rosszabb).
2017. febr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
30%

Én áprilisban szültem. SZóval karácsonykor kb félidős voltam.

Bizony megittam anyósoméknál 1 pohár puncsot. Jól esett. És kávét is ittam minden reggel. Kotyogóst. Ahogy terhesség előtt is.

A fiam tökéletesen egészségesen született 10/10-es apgarral, semmi baja nem lett tőle.


De hallottam olyan esetről is, ahol egy fiatal kismamának azt mondta éjjel a doki, amikor felhívták, hogy rosszul van, hogy igyon meg egy pohár bort, ha nem lesz jobban, reggel menjenek be a kórházba.

Másnap a mentő vitte be, és már nem tudtak rajta segíteni, méhen kívüli terhes volt, meghalt. Vannak ilyen "orvosok" is (a mai napig praktizál)

2017. febr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nem ajánlott. Akárhogy lehet ragozni, hogy egy pohár vörösbor az egészséges, vérképző, így meg úgy...

Az alkohol kis mennyiségben is IDEGMÉREG, ezt nem kell szépíteni. Onnantól, hogy tudod, hogy terhes vagy, inkább kerüld az alkoholt. Ki lehet bírni azt a kb 2 évet amíg terhesség ill. később szoptatás van (feltéve ha lesz tejed).

2017. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!