Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt egyáltalán...

Terhesség alatt egyáltalán nem lehet alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés
Hétvégén voltunk egy rendezvényen, ahol kínáltak forralt borral. Nem kértem, de ott azt mondta több anyuka ismerősöm is, hogy egy pici bor nem árt meg alkalmanként. Ők is ittak néha 1-1 dl bort vagy ittak konyakot, mert a jó a görcsökre. Tehát nem kell ezt ilyen vészesen venni, hogy egy korty sem csúszhat le a torkomon. Hozzáteszem egyik sem egy alkesz, lepukkant anyuka. Nagyon intelligens, gondos anyuka, szóval az ő szavukban nehéz kétkednem. Ti hogy vagytok ezzel anyukák? Persze nem fogok most elkezdeni alkoholizálni, de a múltkor például nyeltem nagyokat, amikor a férjem citromos sört ivott vagy egy pohárka fröccsöt.
2017. febr. 6. 09:27
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

"arra utal, hogy a többség bizony szokott inni"

Meg arra is, hogy hülye.

Mert nem az volt a kérdés, hogy szeret-e, vagy akar-e inni.

És igen: az élet tényleg veszélyes - de ezt a veszélyt nem tudod elhárítani.

Inni meg nem kötelező, és ha nem iszol alkoholt, az nem is okoz olyan iszonyú problémákat.

Már akinek, ugye. Aki itt lepontoz, annak okoz, az látszik.

2017. febr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
67%
Én nem ittam egyik terhességem alatt sem,attól még szerintem nem akkora probléma,hogy van aki meg kicsit igen. A magzati alkohol szindróma nem itt kezdődik.Én rendszeres ivásra senkit nem buzdítanék,de túlzásokba ne essünk már,hogy jaj egy kortyot se.Megértem aki egyáltalán nem iszik picit sem,de aki nem alkesz és iszik pár kortyot,nem lesz semmi baja egyikőjüknek sem.A legújabb kutatások szerint húst se egyél,de már lassan semmit...#30.Ja és lehet lepontozni ugyanúgy,nem érdekel,de nem kell álszenteskedni...
2017. febr. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Miért kell elitélni azt aki egyáltalán nem iszik terhesség alatt?? Akkor most ez, hogy van? Akkor itéljük el azokat a kismamamákat akiknek nincs önkontroljuk ahoz, h nagypocakkal baráti társaság unszolására megiszik egy deci valamiféle alkoholt, mert az jó? Vagy nehogy már kimaradjon valami jóból? Ugyan már kérlek.. mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy terhesség alatt iszik vagy cigizik, mert az ő szerinte "nem okoz kárt a kicsibe" .

Mindenki a saját kölkéért felelelős, más kölkével én nem foglalkozom.


Kedves kérdező a válaszom, h terhesség alatt nem lehet alkoholt inni.


Lelehet pontozni, leszärom.

2017. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
53%
Brit tudósok bebizonyították, hogy... :D :D :D Szóval, én szoktam inni, ha megkívánom. 25 hetes vagyok, eddig párszor fordult elő, hogy megittam 1dl bort. Mert ez nekem jó. Mert terhesen ennyitől már bővel ellazulok, nem terhesen meg sem kottyanna. Ugyanez volt az elsőnél is. Aki nem napi szinten iszik 2-3dl/üveggel/hordóval az ne izguljon. Olykor belefér. Mert jól esik.
2017. febr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 bercoka válasza:
0%

Nyugodtan ihatsz terhesen :)

Nem lesz se baja neked,sem a gyereknek.

Tapasztalatból mondom!

2019. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

"Mert jól esik."

Azt hiszem, néhány válaszoló valamit félreértett.

Nem az volt a kérdés, hogy az anyának jól esik-e, vagy árt-e!


Hanem az, hogy a magzatnak mit okoz!


És ezzel pedig az a helyzet, hogy:

1: akadálytalanul átjut a méhlepényen,

2: egy olyan kapcsolót aktivál az AGY sejtjeiben, ami elindítja a programozott öngyilkosságot.

3: ezek után a helyzet attól függ, hogy milyen arányban keletkeznek új agysejtek, és közben mennyire pusztulnak?

Tehát bizonyos, nagyon kis szintű alkoholt az agy simán átvészelhet, nagyobb mennyiség VAGY hosszabb idejű hatás (ha többször is iszik a nő) az pedig MARADANDÓ AGYKÁROSODÁST okoz a MAGZATNAK.


Ennyi.

2019. máj. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!