Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt egyáltalán...

Terhesség alatt egyáltalán nem lehet alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés
Hétvégén voltunk egy rendezvényen, ahol kínáltak forralt borral. Nem kértem, de ott azt mondta több anyuka ismerősöm is, hogy egy pici bor nem árt meg alkalmanként. Ők is ittak néha 1-1 dl bort vagy ittak konyakot, mert a jó a görcsökre. Tehát nem kell ezt ilyen vészesen venni, hogy egy korty sem csúszhat le a torkomon. Hozzáteszem egyik sem egy alkesz, lepukkant anyuka. Nagyon intelligens, gondos anyuka, szóval az ő szavukban nehéz kétkednem. Ti hogy vagytok ezzel anyukák? Persze nem fogok most elkezdeni alkoholizálni, de a múltkor például nyeltem nagyokat, amikor a férjem citromos sört ivott vagy egy pohárka fröccsöt.
2017. febr. 6. 09:27
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
74%
Én ittam a karácsonyi vásárban 1dl forralt bort és Szilveszterkor is egy pohár pezsgőt. Meg néha belekortyolok a párom sörébe (terhesség eleje óta nagyon kívánom,és hiába próbáltam csalni az alkoholmentes nem esik jól) 31 hetes vagyok semmilyen gondom nincs a baba is "tankönyv szerinti". Nyilván nem iszik az ember mindennap,és ki is lehet bírni azt a 9 hónapot,de egy kevéstől szerintem senkinek nem lesz baja.
2017. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Miért utolsó, képtelen vagy pár hónapig nem inni? Szerintem azért ez már súlyos. Egyébként úgy vagyok vele, hogy azért szoktam inni, hogy kicsit ellazuljak, fél korty alkoholtól ez nem fog bekövetkezni, legfeljebb a magzatnak lehet tőle baja, mert nagyon kicsi és fejletlen az idegrendszere, de én üeh sem érzem. Akkor mégis mi a fenének igyak alkoholt terhesen?
2017. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
19-esnek írtam, akkor ő volt az utolsó.
2017. febr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
50%
Csakhogy legyen kit lepontozni. Mindkét gyerekkel boroztam és kávéztam terhesség és szoptatás alatt is, mindkettő tökéletesre sikeredett mind fizikailag mind agyilag. Éljen, éljen! :) :)
2017. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
33%
Szomoru, ha valakiben nincs ennyi onuralom. Gusztustalan az osszes pias es cigizo kismama.
2017. febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
95%

Az alkohol kapcsolóként működik a magzatban, és többek között az agysejteket pusztítja (programozott öngyilkosságot okoz bennük). A felnőttekben is, csak ott jóval kisebb a hatása.

Természetesen KIS mennyiségben nem lesz gond, mivel a magzat elviseli azt, ha pár agysejtje elpusztul. Van tartalék... kiben több, kiben kevesebb.

Amúgy, mikor megszületik, honnan tudod, hogy milyen okos lehetett volna, ha nem iszol?


Szóval: lehet inni, de nagyon keveset. Olyan keveset, hogy nem tudom, van-e értelme egyáltalán.

2017. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
49%
Hát akkor még szerencse, hogy boroztam, legalább nem lettek szuperzsenik, csak szimplán nagyon okosak :)
2017. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
54%
Most őszintén mondja meg nekem valaki legyen szíves: miért kell belekötni abba, aki szimplán csak kijelenti, hogy nem iszik terhesen, nem tartja jó ötletnek? Senkibe nem kötöttem bele, senkit nem ítéltem el, leírtam, hogy azt csinál mindenki, amit akar. Akkor mit kell kötekedni, lepontozni meg jönni azzal, hogy agyrém és ide is csak minta anyukák kommentelnek? Más se írt nálam durvábbat, velük is mit kell kötegedni? Elgondolkodom időnként, hogy biztos sok olyan kismama van, aki terhesség előtt rendszeresen nyugtatót szedett és most, hogy terhes és nem szedheti, teljesen készen van idegileg, azért van itt ennyi kötekedés.
2017. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
65%
Szinte mindenki le lett pontozva, aki nem iszik terhesség alatt, ami gondolom arra utal, hogy a többség bizony szokott inni. Pár évtizeddel ezelőtt ez egészen elfogadott dolog volt, csak azóta több a kutatás, újabb veszélyek derültek ki, szerintem felelőtlenség terhesen inni és különösebben értelme sincsen.
2017. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
47%
A legújabb kutatások szerint élni is veszélyes.Linkeljem?!😁😁😁
2017. febr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!