Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt egyáltalán...

Terhesség alatt egyáltalán nem lehet alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés
Hétvégén voltunk egy rendezvényen, ahol kínáltak forralt borral. Nem kértem, de ott azt mondta több anyuka ismerősöm is, hogy egy pici bor nem árt meg alkalmanként. Ők is ittak néha 1-1 dl bort vagy ittak konyakot, mert a jó a görcsökre. Tehát nem kell ezt ilyen vészesen venni, hogy egy korty sem csúszhat le a torkomon. Hozzáteszem egyik sem egy alkesz, lepukkant anyuka. Nagyon intelligens, gondos anyuka, szóval az ő szavukban nehéz kétkednem. Ti hogy vagytok ezzel anyukák? Persze nem fogok most elkezdeni alkoholizálni, de a múltkor például nyeltem nagyokat, amikor a férjem citromos sört ivott vagy egy pohárka fröccsöt.
2017. febr. 6. 09:27
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
43%
Jó történet, utolsó, kár hogy a lényege az, hogy a bornak és a méhen kívüli terhessegnek semmi köze egymashoz
2017. febr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
57%
Nem ajánlott. De néha 1 dl vörösbortól nem lesz gond
2017. febr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is azt mondta a nődoki, hogy egy deci vörösbor nem árt és a barátaim is mindig "ösztönöznek" hogy koccintsak velük nyugodtan, mikor valami esemény van, de én úgy vagyok vele, hogy abból adódik a legkevesebb probléma, ha kihagyom az alkoholt. Nem ítélem el azt, aki megiszik egy deci bort, mert mindenkinek saját döntése, de én nem iszom terhesen egy kortyot sem.
2017. febr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
53%

Én szeretek inni. Meg is iszom magam részét. A fogantatás is egy nagyon részeg éjszakán történt (férjemmel ünnepeltük a diplomámat). De terhesen nem ittam. Egyszerűen bennem volt, hogyha bármi baj lenne, akkor magamat okolnam. Sógornőm most terhes. Pic-en dolgozik, sokadik lombik sikerült, külföldre jártak már orvosokhoz, nehezen jött össze. Ő pl egy-egy kis pohár krémlikőrt, egy deci vörösbort megiszik. Csodálkozom rajta, mert annyira féltik a gyereket, hogy autóban nem ült, mióta terhes, de szerinte ez belefér, az orvosa is ajánlotta neki a keményedésre.

Úgyhogy ebben a témában okosnak lenni... Én nem ittam, jobb volt így. Ittam előtte és iszok azóta. 😁

2017. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
0%

Arra próbáltam célozni, hogy ilyen "jó orvosok" ajánlják a vörösbort. Ahelyett hogy behívná, azt mondja a kismamának, hogy igyon egy pohárral. Amúgy már többször járt nála, és nem tűnt fel neki, hogy méhen kívüli...


Erre próbáltam rávilágítani, hogy azért mert valaki neve előtt ott az a 2 betű, még nem kell mindent 100%-nak venni, amit mond...

2017. febr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
23%

Vörösbort szoktak engedni, heti egyszer max. 1 dl-t. Én az első 2 hónapban ittam néhányszor kb. 2 kortyot, mert nagyon jó volt hányingerre. Mióta elmúlt a hányingerem, nem is kívántam. Szilveszterkor ittam szintén 2 korty pezsgőt, 1-et éjfélkor a férjemmel, 1-et korábban társasággal. De a kortyot szó szerint értsd.

Én mondjuk nem terhesen is alig iszom, és akkor is csak bort.

Ha legközelebb a férjed citromos sört iszik, vedd ki a kezéből, kortyolj bele és add vissza. Semmi bajotok nem lesz. De ne igyál meg belőle egy üveggel.

A forralt bor szerintem necces, mert nem biztos, hogy jó minőségű borból készül, + ízesítik mindenfélével, pl. narancs- vagy citromhéj, és nem hiszem, hogy biocitromot használnak, szóval abban lehet egy csomó tartósítószer és méreganyag, ami forralás után is benne marad. (Én emiat limonádét sem iszom, nem terhesen sem. Max. ha én csinálom itthon, biztosan kezeletlen citromból. Ha megnézed a hálós citromokat, szinte kivétel nélkül rá van írva, hogy a héj emberi fogyasztásra nem alkalmas, mégis belerakják italokba és kajákba...) Illetve cukrozzák és fűszerezik, a fűszerek egy része se ajánlott terhesség elején, pl. faháj, vanília. De a 2 kortyos mennyiségtől nyilván nem lett volna bajotok.

2017. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
47%
14-es, hihetetlen, de igaz, az autóban (rossz úton) zötykölődés tényleg veszélyesebb, mint 1 dl vörösbor néha-néha. :)
2017. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Akik itt írják a "legújabb kutatásokat" linkeljék már be nekem ugyan ezeket, mert baromi kíváncsi vagyok, hogy melyik ország, mely klinikája tudja rávenni a kismamákat, hogy egy ilyen tanulmányban résztvegyenek... Ja, és a Kiskegyed és társai nem ér... :D
2017. febr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
50%

Úgy látom, ide is csak szupertökéletes anyák és az antialkoholista liga tagjai járnak...

Ennyi erővel levegőt se vegyen egy kismama, mert szennyezett.

2017. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
33%

De autóba se üljön, mert veszélyes...

Agyrém...

2017. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!