Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes kismama vagyok....

19 hetes kismama vagyok. Meddig jó a vérnyomás felső határa?

Figyelt kérdés
Terhességem előtt ált. 130/80 ill. 140/90 volt a vérnyomásom. Most is e körül van, ill.147/90 . Bokám dagad. Baj lesz? Jövőhéten megyek a dokihoz.
2008. okt. 10. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 140 a határérték. Elég korán el kezdtél dagadni, szerintem diétára leszel tanácsolva.
2008. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Most a bokád dagad, vagy az egész lábod?

A bokád bármi mástól is dagadhat. Amennyiben az egész lábod, akkor só-füszermentes diétára "itélnek", ami abból áll, hogy ezt teljesen ki kell szorítsad az étrendedből.

Én külön főzök magamnak.

A vérnyomásodra vérnyomáscsökkentőt fogsz kapni, és amíg azzal tudják szabályozni, nem lesz gond.

Én 21 hetes korom óta igy vagyok.

Kitartás!

Üdv: 36 hetes kismami

2008. okt. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Tartsd be a sószegény diétát! Nem akarlak megijeszteni, de én is úgy kezdtem, hogy elkezdett korán vizesedni a bokám, kb. mint neked. Akkor ráfogták, hogy azért vizesedik, merthogy vastag testalkat vagyok, stb, nem foglalkozott vele senki, aztán a 32-hétre toxémia lett a vége. Nagyon figyelj oda! 35 hetes kismama
2008. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia!

terhességnél 14/90-ig jó! nekem is magas volt,és gyógyszert írtak fel! azóta beállt,24 óráig volt rajtam holter (vérnyomásmérő),és azt mondta a doki,hogy ez szinte tökéletes,és szedem tovább a gyógyszert! amúgy nekem 153/93 volt!

2008. okt. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam.
2008. okt. 10. 10:19
 6/7 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak! A bokám nagyon dagad, a lábszáram csak épphogy.
2008. okt. 10. 10:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem menj el a házidokidhoz.

Én pont a héten voltam védőnőnél, nem vizesedek, viszont a vérnyomásom 130/80 volt, és nekem egyből jött a toxémiával.

A felső határérték 140/90.

De ha vizesedsz és magas a vérnyomásod is, akkor jobb, ha minél előbb elmész házidokihiz, és megnézik van-e fehérje a vizeletedben, mert toxémiára is utalhat mindez.

25 hetes kismama

2008. okt. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!