Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11mm-es vesetágulatot állapíto...

11mm-es vesetágulatot állapítottak meg a 18. heti ultrahangon. A magzat kislány. Nagyon meg vagyok ijedve. Ez utalhat Down-szindrómára?

Figyelt kérdés
A tarkóredő, orrcsont, kombinált teszt mind teljesen jó lett! Holnap megyünk az Istenhegyibe, de nagyon féltem a pici lányomat! :(

2017. febr. 8. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Down szindrómát már másfél hónapja kiszűrtek volna, arra célzottan keresnek. Ez szimplán a vesét érinti, akár el is tűnhet a terhesség végére.
2017. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nálunk a 12. hetes uh-n vastag tarkóredő miatt felmerült a Down-kór gyanú, volt méhlepénybiopszia, mindent rendben találtak. A 18. hetes uh-n a kisfiam mindkét veséjében találtak tágulatot, a méretre már nem emlékszem, kérdezték, hogy volt-e genetikai vizsgálat, mikor mondtam, hogy igen, utána kb nem is foglalkoztak vele, kisfiúknál egyébként is gyakori, mire megszületett (35+6 hétre) már nem voltak meg. Minden jót nektek és ne félj, nem lesz semmi baj!
2017. febr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 9 mm volt az agyi tágulat 10 az alsóhatár, ráadásul már 27 hetesen. Párszor még megnézték, 35. hétre el is tűnt teljesen :)

Gyakoriak ezek terhesség alatt, esetek 90 % -ba teljesen eltűnik szülésre. Gyulladás is okozhatja a szervezetbe, ha voltál náthás/beteg akkor az is okozhatja a picinél.

2017. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Unokahugicámnál 12 hetesen észlelték a tágulatot mindkét veséjében. Ezen kívül más gond nem volt vele. Azóta már megszületett. Még van egy kis tágulata, de gondot nem okoz. Időnként hasi UH-gal ellenőrzik. Hajlamos könnyebben felfázni, ezért vastagabb harisnyát/ nadrágot kell rá adni.
2017. febr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak ekkor 18 mm-t mértek. Gyakrabban nézték uh-val, neki nem szívódott fel, születése után is megmaradt.

Most 2,5 éves, perpill 14 mm, azon kívül, hogy 3 havonta kontroll uh, semmi problémát nem okoz.

A down miatt szerintem ne aggódj.

2017. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Most beszéltem a dokimmal, azt mondta, hogy ennek semmi köze a down-hoz és elég sok babónak van. Régebben is volt ilyen, csak az Uh nem volt olyan korszerű, mint most, hogy kimutassa. Mindenesetre Dr. Hajdú Krisztina holnap megvizsgál, állítólag ő a legjobb, a dokim is őt ajánlotta.
2017. febr. 8. 13:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, voltatok a doktornőnél? Mit mondott? 2. válaszoló vagyok
2017. febr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Igen, voltunk és részben megnyugtatott minket. Nagyon alaposan megvizsgálta a babót és azt mondta, hogy valószínűleg kettős üregrendszerű a veséje. Egyáltalán nincs életveszélyben a pocakomban, de azért több kontroll Uh kell. Meg majd születése után ki kell vizsgálni, de lehet, hogy nem is lesz vele teendő. Legrosszabb esetben is műtét, utána teljes életet tud élni. A Down-t kizárta és a magzatvíz vételt sem ajánlotta, mert amúgy minden más szerve ép a kicsinek. Eddig csak jókat hallottam Hajdu doktornőről, nem nagyon hallottam olyat, hogy tévedett volna, remélem igaza lesz nálunk is! :)

2017. febr. 9. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!