Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti is megvettétek volna a...

Ti is megvettétek volna a helyemben?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek 3 hónapos a babája és hétvégén költöznek külföldre, ahová bútorokat nem visznek magukkal. A 3 hónapig használt, 80 ezer forintos bababútort felajánlotta nekem 20 ezerért, én pedig úgy voltam vele, hogy hülye lennék kihagyni, mivel ugyan azt a bútort néztük ki mi is az ikeában. Megvettem. A család több tagja teljesen kiakadt rajta, hogy 18 hónapos terhesen már megvettük a bútort és azt mondják, hogy csak az utolsó hónapban lett volna szabad. Addig persze a barátnőm nem tartogatta volna, mert neki most sürgősen ki kellett ürítenie a lakását a költözés miatt és egy jóformán vadi új bútort azonnal megvett volna tőle valaki más ezen a 20%os áron. Most akkor én gondolkodom ennyire hülyén, hogy ha 80 helyett lehetőségem van 20ért megvenni, akkor megveszem attól függetlenül, hogy alig félidős terhes vagyok?
2017. febr. 8. 13:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes terhesen vettem meg a babakocsit, mert tökéletes ajánlat volt. Hála az égnek, senki nem szólt bele. Állítsátok le a családot, mielőtt túl messzire mennek!
2017. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy x hét előtt nem szabad semmit venni. Az utolsó hónapra azért se hagynék semmit, mert nem tudhatom biztosra, hogy időben születik-e, vagy hamarabb, vagy akármi miatt az utolsó hónapot kórházban kell töltenem. Nem szívesen bíznám a férjemre, hogy amíg én ne adj Isten kórházban vagyok, addig ő vásároljon be. Babonás sem vagyok, hülyeségnek tartom.
2017. febr. 8. 14:46
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Simán jól tetted!!

Én nem akartam félidő előtt vásárolni, de épp most csaptam le egy szuper áras hordozóra, mert annyira jó áron volt... :)


15hkm

2017. febr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Megvettem volna. Én pár héttel "idősebben" vettem a babakocsit, mert akciós volt. És tudod mi történt? Spóroltam nem kevés pénzt, amit később a gyerekemre tudtam költeni.
2017. febr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

15 hetesen vettem egy 400 eurós babakocsit 80-ért, ismerőstől.

Most 36 hetes vagyok, minden kész a babának, minden ruha kivasalva.

Jó is, hogy már minden megvan, elég nehezen mozgok most, már nem esne jól a boltokat járni. Amikor meg vasarolgattam, nagyon jó élmény volt.

2017. febr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
66%

Most àllítsd le őket! De komolyan! Légy hatàrozott, mert most nőnek a fejedre!

Simàn mondtam volna, hogy jó eladom, de ezt néztük ki, X Ft, melyikōtök veszi meg újonnan ennyiért nekem? Jaaa, senki?? Ki szeretné, hogy elvetéljek? Jaaa, senki? Akkor mostantól kezdve MINDENKI tudomásul veszi, hogy cselekvōképes nagykorúak vagyunk és MI döntünk!!!


Igen, most nálam elgurult. :D

2017. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

26, nagyjából ezt mondtam unokatesómnak :D az én ajánlatom úgy hangzott, hogy "jó, akkor ezt eladom 60 ezerért, így keresek rajta 40 ezret, te meg megveheted nekem 80ért 3 hónap múlva ajándékba"

Nem tetszett neki az ajánlat, pedig lenne 40 ezer bevételem :D

Megkértem mindenkit, hogy tartsa magában a véleményét, ha nem kérdezem, de tudjuk, milyenek az emberek, pláne azok, akik már rettentő tapasztaltak benne, hogy 39 hetesen kell vásárolni és a baba bolt kasszájától egyenesen szülni menni. Na az ilyennek nem lehet megmagyarázni, hogy nem mindenkinek az a jó, ami neki... :) Sosem voltam semmiben olyan, hogy az utolsó pillanatra hagyom. Mindig mindent időben intézek és mérlegelem a legrosszabb eseteket is (pl. koraszülés) és úgy ütemezem a dolgokat, hogy semmivel ne legyek elkésve. Mindenképp a 30. hét előtt megvettük volna akkor is, ha nem adódik ez a lehetőség.

2017. febr. 8. 18:07
 28/34 anonim válasza:
14%
Ennyi időd van??? Hogy erről a semmiről itt nyekeregj?? Milyen felnőtt vagy, és mi lesz így a gyerekeddel, ha még ezt se tudod eldönteni, és 3 oldalnyi "megerősítés" kell! Szánalomhalmaz.
2017. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Vedd már be a gyógyszered, jobb lesz a közérzeted, hidd el.
2017. febr. 8. 18:58
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Mi 7hetes kismamaként vettük meg a férjemmel a babakocsit.

Sőt mondok jobbat aposóm még amikor tervben sem volt az unokája, hozott ausztriából egy vadizsír babaágyat plusz vett egy mászóka félét. Pedig ő a világ legsporolósabb embere, ha pénzt kell kiadnia akkor úgy csinál mintha fogát húznák. :) mikor megtutták, h jön az unoka az volt az első, h szaladtak a férjemmel kibontani a dobozból a kiságyat.


Szívem szerint én se vásárolnék még semmit, de hát nem ettől fog megmaradni vagy elmenni a pici.

A férjemet meg győzőm vissza fogni, h még ne fesse ki a gyerek szobát. Arról nem is beszélek, h titokba rendel baba cuccokat, egy szerencséje van, h egy az ízlésünk.:)


Szerintem jól tetted h megvetted. :)

2017. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!