Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van Pattanás utáni sebhelyes...

Van Pattanás utáni sebhelyes homlokra valami házi praktika anyukák?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok, a bőröm szörnyű állapotban van, sírni tudnék. Terhességem előtt gyönyörű volt.

Tele van a homlokom sebhellyel, sebfoltokkal, gyulladt pattanásokkal.


Mit tehetnék ellene vagy halványitani tudom valamivel? Krém vagy bármi?

Használok tonikot és arclemosót pattis bőrre.


Az lenne még a kérdésem, hogy másnak is volt ilyen borzasztó a dolog? Szülés után elmúlik vagy már igy maradok?

Fontolgatom a bőrgyógyászt! 🙁



2017. febr. 10. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A hormonok miatt van, de azért egy bőrgyógyászhoz nyugodtan elmehetsz vele. Szülés, de legkésőbb szoptatás után normális lesz újra minden, ne aggódj.


Addig használhatsz rá körömvirág krémet, az segít a heget eltüntetni, és nekem a pattanások ellen is hatékony volt. Ha nagyon durva a helyzet, akkor lehet kapni patikában speciálisan hegek halványítására szolgáló krémeket is, egy ilyet is érdemes lenne kipróbálni. Persze előtte beszéld meg a patikussal, hogy lehet-e a terhesség alatt használni.

2017. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is borzasztó pattanásos volt a bőröm. De nekem nem bírta soha a tonikot és társait, attól mégjobban kipattogtam. Én a Manna szappanokra esküszök. Természetes alapanyagú, színezék és vegyszer mentes. Nekem a fekete szappan, a teafás szappan és a tengeri sós szappan vált be, valamint argán olaj arckrém helyett. Kellett kb két hét, mire kitisztult a bőröm, de azóta nagyon szép, tiszta. Sehol egy ragya. Szerintem érdemes kipróbàlni, bárcsak én is hamarabb elkezdtem volna. Rengeteg féle szappan és lemosó van, problémás bőrre. Én csak ajánlani tudom.
2017. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!