Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyömbéres süti receptet...

Milyen gyömbéres süti receptet ismertek? Azt hallottam az segít a "reggeli rosszullétek" megszüntetésében.

Figyelt kérdés
5+5 napos terhes vagyok, és úgy érzem, most kezdenek rámtörni a hányingerek, émelygések. A gyömbérről eddig jó dolgokat hallottam.
2008. okt. 10. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyömbéres sütemény recept

Hozzávalók: negyed kg cukor, 4 tojássárgája, l egész tojás, 1 dkg őrölt gyömbér, negyed kg liszt.

A hozzávalókat összegyúrjuk, ujjnyi vastagra nyújtjuk, formákkal kiszaggatjuk, kikent, lisztezett tepsire tesszük, 2 óra hosszat állni hagyjuk, majd gyenge tűznél sütjük. Napokkal korábban kell készíteni, mert eleinte kemény.


A sütin kívül kapható gyömbéres keksz, valamint jó a gyömbéres tea. Illetve kapható gyömbérkapszula, nekem az sokat segített (www.naturvitamin.hu). Kitartás!

2008. okt. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem a gyömbér nem jött be, de nyilván egyén függő. Az émelygéseket én úgy tudtam elkerülni, hogy szinte folyamatosan (kb. 2 óránként) ettem keveset. A lényeg, hogy ne legyen üres a gyomrod. Célszerű az ágy mellé készíteni egy kis kekszet, és reggel, mielőtt felkelsz egy-két falatot enni.

33 hetes kismama

2008. okt. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ajánlották a gyömbér teát, de nekem nem jött be. Két óránként ettem, akkor nem émelyegtem annyira. Aztán valaki javasolta hogy reggel igyak tejet a hányingerre és az jó volt. A kekszet is próbáltam, de nem volt olyan hatásos mint a tej. Jobbulást.
2008. okt. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!