Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még most sem örülök a terhessé...

Még most sem örülök a terhességemnek, ez normális? 14. hétben vagyok

Figyelt kérdés

27 éves vagyok férjnél vagyok és a férjem nagyon örül, de n még mindig nem , nem hiszem el, nem tudom bele élni magam és amikor az emberek gratulálnak már mosolyogni sem tudok hozzá.

akkora bűntudatom van


2017. febr. 13. 12:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Minden gyogyszert kiprobàltam hànyàs ellen nem segitett. Kórhàzban is voltam a kiszàradàs miatt. A kismamàk akiket làtok miattuk nincs kedvem az egeszhe leköti az èletem amjd teljesen .

Nem sejtettem hogyha terhes leszwk ennyire nem örülök majd neki. A fejem örül de hogy segithetne?

2017. febr. 13. 19:56
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Én ezzel nem értek egyek,hogy a nemvárt gyereknek nem lehet örülni. Mi sem terveztük,el voltunk mint hal a vízben. Jó munkahely,szuper baráti társaság,fiatalos életmód. Aztán terhes lettem,nem akartam sem én sem a férjem. Nekem pl. anyukám sokat segített,eljárt velem dokihoz, sokat beszélgettünk mi fog változni,hogyan miképp kell stb. A férjemet is elvittem Uh-ra,hogy ő is lássa,hogy kézzelfoghatóbb legyen neki is...

És persze kialakult,ráhangolódtunk mindannyian,és együtt tervezgettünk. Most két éves lesz,ő a mindenünk. Tervezzük a másodikat is ha ő megy oviba.

Akarni kell csak és nem elhagyni magad.

2017. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sos keress fel egy pszichológust, a magad és a születendő baba érdekében is. A védőnőd vagy a családsegítőben biztosan tudnak segíteni.
2017. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mi sem terveztünk, 14 hetesen ugyan ezt gondoltam mint te.. Aztán mozogni kezdett. elsőre "hhu azta" érzés volt, de akkor sem akartam.. Aztán mikor mozognia kellett volna és nem mozgott.. Ott kezdődött minden.. De szerencsére csak elbújt nem lett baj. Ő a mindenem. El sem tudom képzelni az életet nélküle. :)

Egyébként én ugyan így hánytam, 1 hét alatt -6kg.. és ez ment 26 hétig.. de utána sem lett jobb..De megérte.. eszedbe sem fog jutni ha meglesz.. jobb esetbe.

2017. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi ugyan terveztuk, de nem gyakorlatilag ahogy megszuletett az elhatarozas, rogton megfogant a baba is. Mi ra biztuk, ha jonni akar majd jon...nem gondoltuk hogy ennyire fog sietni. Sokkent ert minket a pozitiv teszt, de orultunk neki. Orulok a babanak, hogy van, hogy jol van (most 14 hetes vagyok). Mar alig varjuk hogy kiderulhon a neme, tervezzuk a babaszobat, atalakitas alatt van a lakas is.

De a terhesseggel jaro allapotnak nem orulok...egyelore nem szeretek terhesnek lenni, 6-8 hetig nagyon rosszul voltam, nem tudom kipihenni, kialudni magam, folyamatosan fel vagyok puffadva, foltos, pattanasos lett az arcom, es hiztam 3-4 kg-ot. Ami ugyan ramfert, csakhogy nincs egy Jenyelmes ruham.Dolgozni alig tudok, mert az agyam kb 2 honappal ezelott leallt. Szoval kb megszuntem onmagamnak lenni...meg keresem a helyem ebben a szituban, hiszen olyan hirtelen annyi minden valtozas tortent.

De ez igy normalis szerintem. Cseppet sincs emiatt lelkiismeret furdalasom. Majd megtalalom a helyem elobb utobb.

Nem vagyunk egyformak, de meg kell ismerni, es el kell fogadni sajat magunkat es sajat erzeseinket. Akkor tudunk fejlodni, ha nem masoknak akarunk megfelelni, hanem megertjuk hogy mi vezetett el odaig ahol vagyunk.

En is javaslom a pszichologust, biztos sokat tudna segiteni.

2017. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
Most nem leszek népszerű! Én nagyon-nagyon szerettem volna babát, kb 10 éve erről ábrándozom. Novemberben sikerült is és nem éreztem azt a mérhetetlen boldogságot, fel sem fogtam igazán. Kellett kb 2 hét, amíg tudatosult bennem, aztán jött a hányinger, hányás, gyomorfájdalom, az ágyból sem tudtam kikelni 1,5 hónapig. Gyűlöltem az egészet, csak azt akartam, hogy valahogy vége legyen! A 14 hét környékén elmúlt a hányás, de a hányinger maradt és a 16. héten már én is láttam, hogy elkezdett nőni a hasam. Most vagyok 18+6 hetes és 4 napja múlt el teljesen a hányingerem, de még mindig rettegek, hogy visszajön. Most már többször állok meg a tükör előtt és nézegetem a hasam, elkezdtem figyelni, hogy érzek-e valami mozgást, de még semmi. Továbbra is ott tartok, hogy nem nagyon tudom realizálni magamban, hogy anya leszek és pár hónap múlva lesz egy kisbabám. Most már viszont jól esik elmondani másoknak, sőt elkezdték észrevenni maguktól is az emberek és ilyenkor nagyon büszke vagyok. :) Szóval bennem is vegyesek az érzések, de amikor semmit nem bírtam enni, csak hánytam mindentől, akkor baromira nem tudtam örülni én sem neki, bármennyire is vágytam erre a babára, mégis úgy éreztem magam, mintha elvesztettem volna az uralmat a testem felett és nem lennék más, csak egy "gazdatest". Szerintem amikor jobban leszel, akkor fog ez benned is változni. :) Tarts ki, nem fogsz végig hányni!
2017. febr. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Van egy barátnőm aki a kislány megszületése után sem nézett rá, az apja rendezte a gyereket. Aztán napról napra elkezdett kötődni hozzá és mire fél éves lett már ő volt a mindene, a mai napig. (9 éves azóta) van akinek később érkezik az anyai érzés 😊
2017. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!