Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, vagy mit vegyek...

Mit tegyek, vagy mit vegyek be, hogy a magnézium ne okozzon hasmenést?

Figyelt kérdés

Mivel elkezdett nyílni a méhszájam és gyakoriak a görcsölgetések, az orvosom azt javasolta, hogy emeljem a magnézium adagot naponta még egy szemmel. (béres magnézium 250 mg).

Most kevésbé görcsölök, de szinte állandóan hasmenésem van.

Akármit. Sima kifli, sajt, banán, stb.

Nem iszom olyan ételt és italt, ami indokolná.

31 hetes vagyok.

Köszönöm


2008. okt. 10. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Tudtommal a magnéziumnak nincsen hashajtó hatása. Mintha olvastam volna egyszer hogy valamilyen sókkal magas dózisban előfordulhat, de szerintem nem a magnéziumtól van folyton hasmenésed.

A banán viszont hashajtó hatású, persze pár naponta egy banántól még nem lesz hasmenésed, de ha több hashajtó hatású dolgot eszel akkor könnyen összejöhet.

2008. okt. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A vasat még szedd,mert az is fogja a székletet és hasznos is.

Széntablettát is beszedhetsz, mert természetes anyagból van..étcsoki,banán..A sajt nem jó,mert zsíros tejtermék!!!

2008. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Első válaszoló!

A banán székletfogó, nem hashajtó!

-

Nekem is volt egy ideig hasmenésem a magnéziumtól, két hét után elmúlt.

Amit a második válaszoló írt, étcsoki, banán azok valóban nagyon jók, de csak egy ideig.

A kérdés az, hogy mennyire van hasmenésed?! Nem jó kockáztatni, mert kiszáradhatsz, így amíg fel nem hívod a dokidat, sok folyadékot igyál!!!!

Jobbulást!

30 hetes kismami

2008. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Ki kell ábrándítsalak titeket, de a banán is és a csoki is hashajtó hatású. Nézzetek utána valahol.
2008. okt. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem eszem mindennap sajtot, és banánt sem, csak épp ez jutott eszembe. Nem olyan étel, mint mondjuk egy nagyon zsíros pörkölt, ami a zsírtartalma miatt természetes, hogy hasmenést idéz elő.

A lényeg, hogy eszem (bármit) és evés után nem sokkal, kb 20 perc beindul a gyomorműködésem. Amíg ki nem ürülök, addig tart, utána meg semmi. Csak elég kínos elmenni bárhova is a csikaró érzéssel és a nem tudom hol jön rám a szaladhatnékkal.

Ennem pedig muszáj a baba miatt is.

Szén tablettával már próbálkoztam, egy ideig hat, ami 2-3-órát jelent, utána kezdődik minden elölről, csak a fekete lesz, ami kiürül. Az orvos azt mondja, előfordulhat.

Olykor megijedek, hogy esetleg szülni akarnék, mert az első babámnál is így kezdődött a dolog. Hasmenéssel.

Most ki próbálom, hogy vasat is szedek naponta.

Köszönöm mindenkinek!

2008. okt. 11. 10:24
 6/8 anonim ***** válasza:
A banán és az étcsoki HASFOGÓ! Te nézz utána!!!!!!!!
2008. okt. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Oké, ne haragudj hogy ilyenekkel szemetelem tele a kérdést, de nem tudom elengedni szegény banánról kavargó tévhiteket. A banán és a csoki egyaránt hashajtó hatású. Nézz utána, de ne a kiskegyedben meg a nők lapján.


[link]

Hupsz, Wikipedia felsorolja mindkettőt, mint hashajtó hatású ételt.


[link]

Hopsz, egy cikk a BBC UK-től: egy indiai gyanúsítottal 50 banánt etettek meg hashajtó gyanánt, mert a gyomrában rejtett el egy ellopott nyakláncot.


És még sorolhatnám tovább, de nem fogom.

2008. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Továbbra is állítom, hogy a banán és az étcsoki hasfogó hatású, (kivéve a túlérett banán, mivel az valóban hashajtó).

A tapasztalatok (nem egyedi) beszélnek belőlem, nem a Kiskegyed....stb.

Egyél meg egy tábla étcsokit! kiváncsi vagyok másnap tudsz-e produkálni a wc-n :)

2008. okt. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!