Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálsz, hogy ne izgul...

Mit csinálsz, hogy ne izgul szét magad a vizsgálatok előtt és ne parázz?

Figyelt kérdés
2017. febr. 15. 14:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Első babámat vártam, aki mostanra már 3 hónapos. Makk egészségesen jött világra.


Fiatal anyuka vagyok, természetes aggódás, izgalom mindig volt bennem a vizsgálatok előtt, de nem kergettem őrületbe se magam, se a páromat.

Pozitívan álltam hozzá, hogy egészséges a baba, és minden rendben van.


Mi nem vettünk szívhang figyelőt, szerintem attól meg lehet bolondulni.

A védőnővel havonta találkoztunk, és a 17.héttől már ő is nézte a szívhangot.

Szerintem ne parázz 0-24-ben azon, hogy minden rendben legyen, azzal magadnak is és a babának is ártasz.

2017. febr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ahogy a #5 írja! Ráadasul nálunk uh-on sem láthatod a monitort, úgyhogy egész terhesség alatt 1x láttam a fiamat, mikor elmentünk babamoziba a 27. héten - ha jól rémlik
2017. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én is mindig nagyon izgulok, de csak a vizsgálat előtt, és nem kergetek az őrületbe senkit. Én is egy missed ab-bal kezdtem, de akkor nagyon éreztem, hogy baj lesz.

Most úgy érzem, minek oké, ennek ellenére mindig izgulok, fel is megy a vérnyomásom ilyenkor, mondták, hogy nem jó, de nem tudok mit csinálni vele. Rendszeresen mérem, egyébként nem magas.

Nálam volt néhány mérföldkő:

- 12. heti genetikai uh és Prenatest - ettől kicsit megnyugodtam,

- mióta érzem mozogni minden nap, azóta sokkal jobb

- 18. heti genetikai uh - ettől is megnyugodtam.

Ennek ellenére a sima dokilátogatáson is izgulok, ez van.


Szerintem nem érdemes szívhangot nézegetni otthon, mert mire akkora lesz, hogy alkalmas rá a kütyü, addigra érezni fogod, hogy mozog, és az megoldja az állandó aggódást.

De ha a vizsgálatoktól parázol, azt nem oldja meg semmi. :)


(Azért örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen idekeskedő típus...)

2017. febr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a természeted akkor nem nagyon tudod megnyugtatni magad, saját tapasztalat. Pláne ha már van esetleg rossz előzményed is, nálam sajna az is volt. Én általában az elmebaj szélén álltam minden vizsgálat előtt. Egyszer még a dokim is előrébb vett a sorban, azt mondta amikor kinézett a váróba úgy néztem ki mint aki mindjárt lefordul a székről.
2017. febr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!