Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes terhes vagyok, most...

14 hetes terhes vagyok, most leszek 15. hetes lassan. Minden reggel, ha nagy dolgom lesz, nagyon feszítő bélgörcsök vannak a bal oldalamnál, szúr csavar. Néha már úgy ébredek. Veszélyes lehet ez?

Figyelt kérdés
Amint meg tudom oldani, ha a természet is úgy akarja, megszűnik...pedig próbálok nem puffasztó dolgokat enni, de olyan szinte alig van...és kívánom is a bab, kukorica, borsós ételeket, többnyire leveseket ebből szoktam ! Mit tegyek, hogy ez ne legyen ilyen szörnyű ?Tudom, többször keveset, de akkor is bélgörcseim vannak..néha...egyik reggel annyira csavart...miközben már a mosdóban ültem, hogy majdnem elájultam ! :( Remélem nem vakbél lesz ? Csak a kis Pocaklakó foglalja a helyet ! Mondjuk terhesség előtt is könnyen puffadtam...tudom Espumisan gyöngy, az jó is szokott lenni, de elfogyott és az a baj, hogy külföldön vagyok!Itt nem lehet kapni !:( Valami jól bevált dolog ? Sok gyümit is eszem, de néha már azt veszem észre, hogy attól is puffadok, néha :( !Segítség, és egyre fájdalmasabb lesz ? :(
2008. okt. 10. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Édeskömény tea,fodormenta tea vagy az ételeidbe tegyél sok őrölt köményt.
2008. okt. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, a köményt én is ismerem...szoktam is sokat használni, körötött túróba, stb..levesekbe, de nem sokat segít annyi mennyiség ! :( A kömény teát, csak le kell forrázni a köményt, és kész ? Hogy kell csinálni ?
2008. okt. 10. 22:45
 3/9 anonim ***** válasza:

kínos kérdés, én tettem fel, de sok hasznos választ kaptam

[link]

2008. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A köményt és a fodormentát is csak forrázni kell,pár perc állás után szűrni és simán vagy tetszés szerint ízesítve meginni.Egész nap iszogathatod.A legjobb minden nap inni,így tartós lesz a hatása.
2008. okt. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
No,most ittam kömény teát, valamivel jobb,pár púzás is lett belőle !A második hozzá szólónak, köszi a linkedet, remélem nem fog idáig fajulni a dolog nálam... ? :( De azért köszi, multkor spenótot ettem 2 napig, na az jó kis krémessé teszi a dolgot, lehet főzök is holnap megint...bár nekem szerencsére nem volt még eddig szorulásom,remélem nem is lesz, csak, mire összegyűlik, ált.reggelre a dolog (bár ma már napközben bepótoltam :), addigra az amúgy is vékonyka kis beleim szúrnak, és görcsölve, hasam maszírozva, tudom csak kihozni magamból, és utána megszűnik :)Mi lesz itt még a szüléssel ? Ha ez ennyire tud fájni, hogy néha hangosan szenvedek a wc-n ? Akkor az ott milyen érzés lehet :( Húúú, inkább ennyire nem megyek előre !:(
2008. okt. 10. 23:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,én is úgy kelek minden reggel,hogy iszonyúan szúr és görcsöl a pocim,olyankor tudom , hogy irány a wc azonnal.Szerencsére utána egyből el is múlik.Nem kellemes ,de még mindig jobb, mint sok kismaminak,akik szorulással küzdenek.

üdv:32heteske

2008. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem ez a terhesség eleje óta így van, ma már 25 hetes terhes vagyok.

Nekem a dokim azt ajánlotta, hogy igyak minél több tejet, joghurt, kefír, ananászlé. Illetve a nagymamám ajánlotta a befőttnek a levét. Tudom, hogy ez furán hangzik, de ha megiszok egy befőttnek a levét, akkor pár napra megszűnik ez az egész.

2008. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is az elejétől kezdve így vagyok,elmentem dokihoz, azt mondta minden ok, és a babát nem "érintik" ezek a görcsök. Én az Elevitre gondoltam, abba is hagytam a szedését, de ugyanúgy ment tovább. Írtó rossz érzés, főleg ha épp megyek valahová a múltkor cukortrhelésre mentem a kórházba, és ott jött rám, és hát a kórházban képtelen voltam elmenni wc-re.Nekem is szúr, általában össze is görnyedek, nemtom mivel lehetne segíteni, sajna a köményt nagyon nem szeretem, de vettem aloe vera zöldségtablettát, hátha az segít valamit.Kicsit megnyugodtam, hogy másnak is van ilyen, bár tudom ez nemm segít rajtad!

Remélem ezen kívül minden rendben, boldog babavárást: 30 hetes kismama

2008. okt. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most már én is megnyugodtam kicsit, hogy másnak is van ilyen ! :) Próbálok én is olyanokat enni szinte össze, amitől előtte tudom, hogy szinte fél óra alatt megcsavart, és hasmenés lett belőle..pl saláta, ecetesen, majd rá víz, vagy vmi, vagy pl.savas paradicsom leves, vagy vmi paradicsomos...és arra rá inni..de most sajnos ezek sem csinálnak semmit!Volt ma napközben egy kevés próbálkozás, de után éreztem, hogy na végre csavar a hasam, lesz itt kitisztulás, de csak csavart, csavart, ami még rosszabb volt, és semmi...nem lett hasmenés, pedig milyen jó is lenne ilyenkor, legalább kicsit litisztulna a bélrendszer! :( Mult héten volt, azt hiszem sima alma hajtott meg este...de most ez sem használ !:( Ma már vettem aszaltszilvás activiát,majd most minden este megeszem, hátha beválik ! :( :)És nekem is szörnyű volt, hogy elindultunk sétálni, és a sarkon görcsölt a hasam, mint akinek vissza kell rohannia azonnal, aztán elmúlt...és semmi nem lett belőle ! És azt mondjátok ez végig így marad ? :( Mai spenótban bízok, hogy holnapra...kihozza a dolgot !:)
2008. okt. 11. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!