Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bevérzett a méhlepény?

Bevérzett a méhlepény?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, akinek bevérzett a lepénye?

18 hetes vagyok jelenleg, 3 hete barnáztam, akkor mivel szabin volt a dokim, sztkba mentem, meg se néztek, ráfogták, hogy méhnyálkahártya leválás.

Most a dokim megnézett, azt mondta, bevérzett a lepény, ezért volt.(mutatta az uh-n, hogy hol a bevérzés)

Akinek volt ilyen mi lett veletek? Mikor és hogyan szültél? Babával minden rendben volt?

Kedden normális minőségű uh-val is megnéz a doki, azt mondta pihenjek, ne emelgessek, nem lesz gond, de nagyon aggódom. 😔



2017. febr. 19. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom a haematomara gondolsz. Pihenj ne emelj es semmi gond nem lesz! Fel fog szivodni.
2017. febr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Haematomam volt, még a legelején, de az felszívódott. A lepényen volt egy nagy fekete folt, azt mondta a doki, hogy bevérzett a lepény..
2017. febr. 19. 19:20
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem reszleges placentalevalas volt 12 hetesen az egyik terhessegemnel. Az egyik szelen valt le kb a negyede.

En nem csak barnaztam, hanem omlott belolem a ver es utana meg vagy 2 hetig barnazas/pecsetelo verzes volt. Szerencsere a lepeny tobbi resze epen maradt, nem valt le tobb, az el tudta latni a babat es ugye utana meg sokat nott a lepeny. 20. hetre tunt el teljesen a verzes/levalas, akkor mar nem latszott uh-n semmi rendellenesseg.

A babaval minden rendben volt, 39 hettes rerhesen szultem es kozel 4 kg volt a fiam, szoval taplalta ot a lepeny rendesen.

Egy masik terhessegemnel ugyanez megtortent, de kisebb terhessegnel, epp csak akkor kezdett alakulni a lepeny, nagyon kicsi volt meg es az a terhesseg nem maradt meg.


Nem tudom, hogy nalad hasonlo tortent-e, de ha a doki szerint rendben lesz, akkor ne aggodj, pihenj. Ha azt latna a doki, hogy nagyon veszelyes a dolog, akkor ugyis korhazba fektetett volna es nem nyugtatott volna.

2017. febr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2017. febr. 19. 20:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is lepény leválásom volt, a 30.héten kezdődött. Szó szerint ömlött belőlem a vér. 4 ilyen alkalom volt, az utolsó alkalommal sürgősségi császárom lett, de akkor már borzalmasan véreztem, nagy darabokban. Minden rendben volt velünk, a babám egészségesen született 2850g-al és 50cm-el. 36 hetes voltam.
2017. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 26 hetesen vált le részlegesen a placenta, ömlött belőlem a vér 1,5 napig. Amikor kiengedtek a kórházból szigorú ágynyugalomra lettem ítélve. Nagyon sokat pihentem ,alig voltam fent, 33 hetesen mégis újra levált a méhlepény, de akkor már nagyon nagy része. Ömlött belőlem a vér, azonnal vittek a műtőbe. Szerencsére befelé nem véreztem, a kislányom ezt a részét megúszta, csak a koraszülöttséggel kellett megküzdenünk.
2017. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem a lepény széli részével vannak gondok.

19, 23 és 26 hetesen bevéreztem, haematoma, egy-egy hét kórház, de a 26.héttől már nem engedtek haza, mert látták, hogy a lepény szélén van felritkulás, nehogy leváljon.

Fekvés egész nap, infúzió.

30.héten kétszer is véreztem, most a 31.en megint tegnap.

Én rettentő sok vérnek érzem, látom, utána átmegy barnázásba, az szinte folyamatos.

Nem csinálok semmit, csak fekszem, mégis.


Úgy olvastam, és tényleg tapasztalom, hogy a terhesség vége felé közeledve sokkal erősebb a vérzés és többször lehet, mert nő a baba, kevesebb a helye, megkezdődnek az összehúzódások, jóslók, és ahogy befeszül a méh, préselődik a lepény.


Meg azt mondták a dokik, hogy a lepény iszonyúan tud vérezni, ezért kell kórházban lenni, ha ne adj Isten leválás van, ott perceken múlhat a dolog.


Szóval kisebb terhesen nekem is az egyszeri vérzések után hamar elállt és mehettem haza, de most már szülésig maradnom kell.


Remélem, még 5hetet ki tudunk húzni, retteneted ez a bizonytalanság, hogy mikor önt el újra a vér. :(

2017. febr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!

Holnap remélem már okosabbak leszünk, megyek uh-ra megint.

Utolsó nagyon drukkolok Neked/Nektek, remélem minden rendben lesz, kívánom a legjobbakat! Majd azért megírhatnád, hogy mi lett Veletek! :)

Szorítok!

Holnap írok! Köszönöm Még egyszer! :)

2017. febr. 20. 12:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm!

írj majd, mit látott az orvos holnap. Biztos minden rendben lesz!

2017. febr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kell mennem majd uh-ra, mert nem tudta eldönteni a doki (következőre hív segítséget), hogy ez haematoma vagy leválás vagy mi az a fekete folt méhfal meg a lepény közt. Hurrá.. 😔
2017. febr. 21. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!