Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányos anyukák, kismamák! Ti...

Lányos anyukák, kismamák! Ti tapasztaltatok hasonlót? Annyira kiakadok az emberek reakcióján!

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok. Kislányunk lesz. Gyakran előfordul, hogy amikor valaki megtudja a nemét, lesajnálóan csak annyit mond, hogy "Nem baj az, az a lényeg, hogy egészséges legyen." vagy, hogy "Nem baj, majd a második." De már miért lenne baj? Annyira rosszul esik. Miért értékesebb egy fiú gyermek mint egy lány? A férjemmel nagyon örülünk, hogy lányunk lesz. Persze a kisfiúnak is ugyanúgy örültünk volna. Ti tapasztaltok/tatok hasonlót?
2017. febr. 22. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Én semmi hasonlót nem tapasztaltam.

A környezetemben bárkinek elmondtam, mindenki örült, hogy kislány lesz.


Semmivel sem értékesebb egy fiú gyermek a lánynál.

2017. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ó, rengeteg hasonló sztorim van, de érdekes módon akkor csúcsosodott ki a móka, amikor 2 lány után megérkezett VÉGRE 3:) a fiú. "Apa most már végre boldog lehet!" (Ja, persze, az előtte levő években könnyesre sírta a párnáját, hogy lányai vannak... )

Még csak a lányok voltak, kérdezte egy néni a nagyra mutatva, hogy kislány? Mondom igen. Ő pedig fiú! - jelenti ki a kicsire mutatva. Nem, mondom, ő is lány. AZ MEG HOGY LEHET?!? (Én kérek elnézést 3:) )

De hogy az ellenkezőjét is lásd: - Mindhárom kislány? Nem? A kicsi fiú??? Érdekes, pedig ő is aranyos... o.O

Fel se vedd, ti csak örüljetek a lányotoknak! :)

2017. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
2-es vagyok. Ha valaki már nagyon bosszant a lelkendezésével, hogy de jó, végre fiú, akkor el szoktam mesélni, hogy mi igazából harmadikra is lányt vártunk, és utána kéjesen nézem, ahogy hápog... 3:)
2017. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
4 lányunk van, mindnél végighallgattam. Ma már teszek rá, de terhesen máshogy gondolkozol, nekem is rosszul esett.
2017. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én lányt szerettem volna, és fiú lesz.
2017. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul ilyen reakció, de nem kell vele törődni. Amíg vannak apák, akik megsértődnek, ha nem fiú az első gyerek, addig nem kell csodálkozni, hogy idegenek így gondolkodnak. Lazíts és várd boldogan a lányodat:))


Áprilisban születik a 2. lányunk és örülünk, mint majom a farkának.

2017. febr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Soha senkitől nem kaptam ilyen megjegyzést.
2017. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk én voltam ilyen, és ez tuti a régi dumától.


Mindig is lányt akartam, csak lányban gondolkodtam, és mindenem volt, hogy lányom legyen. Mikor kiderült, hogy kislány lesz, 1-2 napig szó szerint levoltam törve. Nem tudom miért!


Másodiknál viszont mindegy volt, de kisfiut max azért akartam volna, hogy legyen belöle is egy. :D Ö is lány lett.


Most ha terhes lennék csak is lányt szeretnék.



Van ezer barátnöm, ismerösöm kis gyerekkel. Elsöre a legtöbbnek mindegy mi lesz, de másodiknak mindenki csak lányt akar. Akinek van egy lánya már csak azért is lányt akar. Akinek fia van azok 99%ban csak is lányt akarnak.

2017. febr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3%
Én nem mondok ilyet senkinek, de gondolni gondolok ( lehet lepontozni). Alspvetően főleg a férfoak fiúra vágynak. Én rettegtem, hogy nehogy lány legyen, szerencsére nem az lett. Ha lett volna második akkor is fiút szerettem volna, de sajna nem lehetett több gyerekünkm
2017. febr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Kedves 9-es! Szerintem ezt csak te gondolod így. Apukám mindig lányra vágyott. Lett is 4 lánya. Próbálja nem érezteni, de én látom rajta, hogy a lány unokáit is jobban szereti mint a fiút. De szerinted miért jobb a fiú?
2017. febr. 22. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!