Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sportol illetve tornázik...

Sportol illetve tornázik valaki terhesen? Tanácsra lenne szükségem edzéssel és diétával kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Kérlek titeket ne itéljetek el,nagyon félek a hízástól.Persze tudom hogy elkerülhetetlen de mégsem mindegy hogy mennyi :) szóval RR kismama torna minden nap vagy elég heti 4-5 alkalommal is.Alkalmanként minimum 30perc plusz sétálok napi legalább félórát.Diéta nem nagyon megy pedig az lenne a legfontosabb,igyekszem a cukrot és a fehér lisztet kerülni,vacsora általában gyümölcs vagy párolt zöldség.Tudna valaki segíteni hogy "jol csinálom-e" ?
2017. febr. 27. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs gond a terhesseggel, akkor azt a tornat csinaljatod, amennyit birod, abbol nem lehet tul sokat csinalni. Gyalogls akar tobb is mehet, egeszseges is es a pulzust sem porgeti fel nagyon.


De ahogyan te is irod, az a lenyeg, hogy mit es mennyit eszel. Nem kell dietazni terhesen (ha nincs egeszsegugyi oka). Ha tobbet eszel, mimt kell, akkor hizni fogsz, ha normalisan eszel, akkor nem fogsz hizni tobbet a szuksegesnel, max ha majd a vege fele vizesedsz, de az viz, lemegy szules utan.

Etkezz ugy, es annyit, ahogy terhesseg elott, ha azzal tartottad a sulyodat.

A RR kismamatorna nem eget el annyi kaloriat, hogy az eves altal bevittbol komoenzaljon lenyeges mennyiseget akkor sem, ha naponta csinalod. Az abban segit, hogy az izmaid, formad nagyjabol megmaradjon, de az izomra (esetleg) felszedett zsirmennyiseget nem befolyasolja.

2017. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

1. A terhesség alatt nem KELL elhízni, egész kevés kivételtöl letekintve azért hízik el a kismama, mert összevissza eszik és rengeteget. Egy terhességnél normális a 8-12 kg felvétele - ennek nagy része a terhesség miatti súlytöbblet, nem pedig a kismamán felhalmozódott zsír.


2. A terhesség alatt nem extra megeröltetö sportot szabad végezni, ha az orvosodnak nincs ellene kifogása - mármint nincs semmi probléma a terhességgel. A napi séta meg mindenképpen jót tesz, akár egy-két órát is mehetsz, ha van rá lehetöséged. (Kivéve, ha ágynyugalmat rendeltek el - de ez más téma)


3. Az, hogy kismamaként nem akarsz elhízni, csak pozitív dolog, sokkal kevesebb baj lenne, ha minden terhes nö odafigyelne erre. De a plusz 20-30 kg eléggé magyar specialitás, több országban éltem már, "meglepö" módon, sehol máshol nem divat az ilyen mértékü elhízás. Ha valaki a kelleténél többet szed fel, ott figyelmeztetik, meg segítenek megtartani a normál mértésü súlytöbbletet, és elkerülni a fölsöleget.

2017. febr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha lepontoztok, akkor is leírom: nem terhesség alatt kell fogyókúrázni meg diétázni. Ezzel veszélyezteted a gyereket. Terhesség alatt szükség van szénhidrátra is - normális mértékben. Oda lehet figyelni, nem kell sütit zabálni napi szinten, de betegesen félni a hízástól nem normális.

Én ugyanazt eszem, mint korábban és ugyanannyit (nem keveset!), és a 23. hétig csak 1 kilót híztam.

Nem kell 2 helyett enni, és akkor csak a normális súly jön fel. Ennyi.

2017. febr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fiatal kismama voltam a lányaimmal és sajnos mindkettővel 20kilo fölött hiztam :( bár hamar lement de most 34 évesen nem hiszem hogy olyan könnyen megy majd mint huszonévesen....süti csoki stb kizárva,nem zabálok,kéthetente egyszer ha "bünözök" nem most kezdtem diétázni,sem tornázni,amiota eszem tudom diétázom,de bizony megrémültem mert 2-3kg plusz van már rajtam és sajna eleve 4kilo plusszal inditottam.Viszont nagyon köszönöm a válaszokat!!!!!
2017. febr. 27. 12:05
 5/10 anonim ***** válasza:

- normális kaják - zöldség, gyümölcs, húsok, értelmes szénhidrát, és akkor nem fogsz 20+at hízni

- mellette lehet mozogni, persze, a bringa, kori épp nem, meg a harmadik trimszetertől a futás sem ajánlott, de nagy tempós séták, bármeddig, kismamatorna, kismamajóga.

2017. febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En ikrekkel voltam terhes es kb 1 honapig jartam heti 2 alkalommal pilatesre, plussz ezen kivul sokat setaltam. Ennyi nekem boven eleg volt ugy, h en kiskorom ota versenyszeruen sportoltam 10 evig, utana pedig napi szinten egyeb sportokat csinaltam.

A hizas alkat kerdese, de terhesseg alatt az a normalis, ha hizol. A plussz kilok amugy nem csak szir, hanem a nagyresze folyadek, ami a mehedben keletkezik. En a helyedben nem vinnem tulzasba a dietat sem, m ne a baba szivja meg azt, h hiusagbol dietazol.

2017. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát azért hiúnak nem tartom magam!!!!Sosem voltam!Nem gondolnám hogy mert nem zabálok estére zsíros kenyeret vagy nokedlit hiú lennék.Reggeli ebéd mindig teljes értékű,vacsora inkább gyümölcs vagy zöldéség.Köszönöm az ujabb válaszokat is!Ment a zöld pacsi mindenkinek :)
2017. febr. 27. 13:04
 8/10 anonim ***** válasza:

En 22hetes korig ( elotte nagy sullyal) súly nèlkül guggoltam, taposogepeztem , tornáztam. Utana mar csak lazan tornaztam es nagyokat setaltam napjaban ketszer. Sokszor keveset ettem!

A 17.hetig bicikliztem, futottam. Persze nem ugy mint regen hanem fele olyan làjtosan ès csak 20perceket. :)

2017. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

3# uzenem , hogy a fogyòkùra ès a dièta nem ugyanaz. A dietaban nem èhezel.

Mar az is dietanak számìt, ha csak EGYETLEN ètelt megtiltasz magadtòl. A dieta mertekletesseget, odafigyelest es okossagot jelent.. nem èhezve sportolast.

Nagyon is okos dolog terhesen a dièta, ami annyit takar h egy nagy suti helyett megeszel pl par szem epret vagy ilyesmi.. hab nèlkül!

2017. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha eddig is sportoltál simán folytathatod! Sztem jól csinálod. Csak a gyümivel vigyázz, azt inkább délelőtt egyél. Ja és figyeld a tested jelzéseit. Érezni fogod h mi az ami már sok, akkor ne erőltesd.
2017. febr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!