Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség 7-8. hetében normáli...

Minimanó94 kérdése:

Terhesség 7-8. hetében normális a barnázás?

Figyelt kérdés
Szóval úgy kezdődött hogy mikor megállapította az orvosom hogy babát várok , csinált egy rákszűrést. Volt hüvelyi ultrahang is mindent rendben talált. Este zuhanyzás elött vettem észre hogy véreztem, olyasmi volt mintha menstruáció lett volna, de annál azért kevesebb volt. Elmentünk gyorsan a kórházba, megvizsgáltak és aztmondták minden rendben van megvan a "baba" . nem írtak fel semmi gyógyszert nem mondtak semmi mást mint hogy ez előfordul, feküdjek pihenjek. Azt tettem, másnap már csak barnázgattam, Felhívtam a nőgyógyászomat és megkérdeztem ezzel mi a teendő. 1 Hét múlva kell mennem ultrahangra, aztmondta minden rendben van bizonytalan ideig előfordulhat. Lacto Feelt használok. Szedem az Elevitet is. Ugye minden rendben van ? Valaki volt már hasonló helyzetben??? :(

2017. febr. 27. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Rákszűrés után volt ez a barnázás? Mert normális, utána pár csepp vézrés, barnázgatás.

Én 9.héten voltam nőgyógyásznál, ekkor csináltattam meg az éves vizsgálatot is, felhívta a doki a figyelmemet, ne ijedjek meg, ha kisebb vérzés jelentkezik, a vizsgálat miatt van. Másnapra már semmi mem volt.

2017. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Rákszűrés után előfordulhat.
2017. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a rákszürés miatt véreztél, sokaktól hallom hogy előfordul. Van aki a hüvelyi uhtól vérzik.

Szerintem minden rendben lesz vigyázz magatokra.

2017. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Barnazas sosem normalis mert konkretan alvadt ver. Ha pirossa alakul, akkor meg kezdodo veteles is lehet (nalam az vilt sajnos).

Vizsgalat utan elofordulhat par csepp barna, de az elmulik masnapra. Ha nem, akkor lehet hogy utrogestan kell es agynyugalom szoval ha nem mulna, ugyelet!

2017. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A rákszűrés is okozhat 1-2 napig pici vérzést, de azért megnyugtatóbb, ha a doki is rádnéz.
2017. febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
:( Már 4-5 napja barnázok. Nem nagyon csak éppen hogy, de nagyon félek :( Már volt 2 éve egy spontán vetélésem, aztsem tudtam hogy baba volt, utólag derült ki. Én szeretném ezt a Babát :( Remélem minden rendben, amugy ultrahang alapján 20mm a petezsák, szikhólyag van és szivhang sejthető. Remélem rendben lesz a baba . Köszönöm a válaszokat, kicsit nyugodtabb vagyok.
2017. febr. 27. 15:53
 7/14 anonim ***** válasza:

Hat akkor lehet hogy progeszteron gyogyszer kene mert a napokig tarto barnazas sok esetben hianyra utal es gyogyszerrel kivedheto a baj.

Menj orvoshoz!

2017. febr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4-5 napig nem tarthat a barnázás a rákszűrés miatt. Progeszteron hiány okozza, progeszteron pótlást kellene felíratni. Utrogestant, vagy duphastont szoktak ilyenkor adni. Hívd fel az orvosodat, hogy még mindig nem múlik, volt már egy vetélésed és nem szeretnéd, ha megismétlődne, úgyhogy szeretnél progeszteron pótlást kérni a barnázásra.
2017. febr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így kimondani, hogy progihiány okozza biztosan, de előfordulhat, ezért automatikusan szoktak adni progipótlást. Próbáld kijárni a dokidnál most azonnal, mert ilyen barnázással szerintem vetélés lesz ebből. De az én dokim se szereti felírni valamiért. Sajnos a szívhang se garancia semmire. Nekem is volt, utána barnázás 1-2 napig, 2 hét múlva meg már nem volt szívhang se.

A másik lehetőség, hogy valami baja van a babának, és azért megy el - nekem is ezt mondta a dokim.

De... ha neked már volt egy vetélésed, kicsi az esély, hogy azért megy el mindkettő, hogy beteg. Valószínűbb, hogy progival menthető. Ne hagyd magad lerázni, főleg nem várj ezzel, mert ez nem vicc!

2017. febr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lizus1 válasza:
Rákszűrés után 2 napig véreztem semmi baj nincs nyugi :)
2017. febr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!