Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltak a terhesség alatt...

Voltak a terhesség alatt furcsa, szokatlannak mondható tüneteiket?

Figyelt kérdés

Nem a szokásos hányingerre gondolok...

Nekem gyakran bedugul a fülem, ami beszéd közben elég zavaró.

Az orrom vérezni szokott ha fújom, ezért könnyen kiszárad (belül).

A pisilés már így a vége felé abszolút érthető, viszont vizeletcsepegésem van utána, ami elég kellemetlen, folyton betétet hordok.


Valakinek hasonló "érdekességek"?

Ezek elmúlnak majd szülés után?


37hkm


2017. márc. 4. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Nekem csak az volt. De ennél rosszabbak.


Az elsö trimeszterben a hüvelyem ugy vérzett mint másnak az orra. Ha pukiztam elszakadt egy hajszálér és nagyon minimális vérzés jött. De ez pisiléskor vagy más esetben is volt. Elöször mindig nagyon megijedtünk, utánna csak idegesítö volt. Mire beértünk az orvoshoz már semmit nem láttak mivel csak hajszálér volt.


Második trimeszterben kb 20-ik héttöl keményedéseim voltak, nem is akármilyenek. HA ültem nagyon nagyon fájt mindenem, szinte egy görcsbe álltam. Mivel irodai munkát végeztem, egy idö után a félnapi munkát is csak úgy bírtam, ki ha max 1 órát ültem, de az állástól meg a hátam fájt...


Na aztán jött a 30-ik hßet, és onnantól kezdve elkezdtem vakarozni. Az egész testemet terhességi kiütés lepte el. Hormonok okozzák, nálam extrém volt. A szülésre úgy mentem, hogy a testem több mint a fele véresre volt kaparva. Minden orvos(bördoki is) azt mondta, csak a szülés segít rajta. AMi nem telejsen volt igaz, mert a hormonok csak a szüles utánni 6-ik héten húzodnak vissza, így addig vakaroztam tovább.

2017. márc. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyre erősebb kéz zsibbadás a 6. hónaptól. A végén már nem éreztem az ujjaimat. A védőnő azt mondta, hogy szülés után elmúlik. Enyhült is, de teljesen 8-9 hónap múlva tűnt el. Annyi maradt, hogy ha a jobb hüvelykujjamat nem használom 10-20 percig, akkor kattan egyet.

Most várom a 2. babát és elmúlt a kattanás. (És most nem fáj semmim)

2017. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az orrvérzés pedig típikus. :) fújásnál nekem is van. Bár én bonyolult eset vagyok, orrsövényferdülés + allergia, így nekem a torkomrakerül aminek nem kellene, emiatt köhögöm is fel. Ha fújom akkor nekem is véres.

Volt pár hét mikor a szemem fájt. Azt hittem semmi köze a terhességhez. Csak beszéltem pár kismamával és kiderült egyedül nem vagyok vele.

Ez nem, de az orrvérzéses volt a kisfiamnál is, természetesen elmúlt szülés után.

2017. márc. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem fogínyvérzés, de nagyon. Lacalut fogrémet használtam terhesség alatt. Meg az orr szárazság amiből mindig orrsebem lett ami elég kellemetlen. Szülés után minden rendeződött.
2017. márc. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Orrverzes es foginyverzes gyakori, nekem is volt mindketto.
2017. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 😊
2017. márc. 4. 18:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem tele volt aftaval a szam;( ill ami nagyon fura volt első trimeszterben hogy ejszaka ha ki kellett menni pisilni lihegve mentem vissza az agyhoz. Teljesen kifulladtam pedig nappal nem volt ilyen. 13 hettől ez is elmult
2017. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!