Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hkm vagyok. Kinek hogy...

Sylvi860617 kérdése:

35 hkm vagyok. Kinek hogy indult meg a szülése második babával? Nekem az első fájásokkal indult 38 hetesen . Nem tudom mire számítsak most. Könnyebb lesz és gyorsabb? Vagy ez csak tévhit?

Figyelt kérdés
2017. márc. 5. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Oxitocinnal a kiírt napon...

Jóval fájdalmasabb és nehezebb volt, mint az első, de 1 órával rövidebb.

Az első 38+5 naposan magzatvíz szivárgással indult

2017. márc. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első 40+1-re született majdnem 22 óra vajúdás után. A másodikkal sokkal intenzívebbek voltak a jóslófájások is,majd 39+5 napon este brutális erős fájásokkal indult meg a szülés. Az első összehúzódás után egy órával már a kórházban voltunk és négy ujjnyira voltam nyitva. Utána picit várni kellett,hogy a feje lejjebb ereszkedjen a medencében, de utána kb. három nyomásra megszületett a kisebbik fiam. Az első fájástól számítva négy óra alatt kibújt a kisebbik fiam. Gyorsabb volt sokkal, és ezerszer jobban fájt. Egy lassan 3 éves kisfiú és egy 1hónapos baba anyukája
2017. márc. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor intenzívebb fájdalomra számíthatok. A lányom 4 óra alatt lett meg. Burok repesztés után eléggé erős fájásaim voltak.
2017. márc. 5. 14:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél este 7 körül éreztem az első fájást, délelőtt 11 felé kaptam oxitocint és délután 2-re lett meg.

A másodiknál már 32. hetesen 2111 volt a méhszájam,így kicsit gyorsabbra számítottunk. 39 hetesen vérzés miatt bementem és már 3 ujjnyi volt a méhszáj, 5 óra múlva éreztem az első fájást és rá 40 percre már a kezembe volt. Fájni sokkal jobban fájt a második,de az első után olyan voltam kb 1 napig mintha agyoncsaptak volna vagy 4szer és még az úthenger is átment volna rajtam :S A második után meg 1 órával már újra tele energiával és meglepően fitten (erre persze rájött az is,hogy a másodiknál gátvédelem volt,nem úgy mint az elsőnél ahol vágtak kívülről belülről meg szakadtam),könnyebb csak azért volt mert gyors volt. A harmadiknál a víz folyt el majd szépen kezdődtek is a fájások és 3,5 óra múlva lett meg. Szóval nálam a második volt a leggyorsabb és a második volt az amikor szülés után azt hittem a falat kibontom amikor cicizés közbe éreztem,hogy húzódik össze a méhem.

2017. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tágulásos vérzés és 2perces fájások mindkettőnél.

Első 03:30-23:00 lett meg.

Második 20:30 - 3:50.

Elsőnél fáradt voltam,másodiknál semmi bajom nem volt.

Kitolás elsőnél másfél óra volt,másodiknál max 15 perc szerintem.

2017. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnél (2007) nem volt semmi tök jól viseltem 40+1 napra elment a nyákdugó utána jöttek a fájások kb hajnal 1-kor mentünk szülni 4-kor meglett a második (2015) hajnal 3-kor elment a nyákdugó jöttek a fájások aztán hirtelen elmúlt .. lefeküdtem aludni XD reggel 8-kor mentem be a kórházba kaptam oxit aztán végül sok szenvedés után császár lett a vége egyáltalán nem tágultam... nekem a második sokkal sokkal rosszabb volt
2017. márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok azt elfelejtettem, hogy a kiírt napon született a második :)
2017. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1.

Kiirt napon, delutan 2-kor kezdodott, ejjel fel kettokor szuletett meg. Burokrepesztes, oxiticin.

2.

Hajnal 6-kor kezdodott, fel egykor szuletett meg. Szinten burokrepesztes es oxiticin.

Iszonyatosan fajt!!! Meg mindig el bennem a fajdalom, pedig mar 15 honapja volt!

Szoval igaz az h sokkal intenzivebb a masodik.


Nekem a kitolas mindket gyerkocnel nagyon rovid volt, a fiam kb a 3. Kitolasra szuletett meg, a lanyomnal (o a kisebb) arra emlekszem h egyszer csak szol a dokim h nyomjak. Igy kb a semmibol kellett nyomnom, nem ereztem tolofajast. A lanyom is ugy a 3. Nyomasra bujt ki.


Azt h konnyebb, azert mondjak, mert gyorsabb! De mivel gyorsabb, sokkal sokkal intenzivebb es jobban is faj.


Konnyu szulest kivanok Neked!

2017. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát. Remélem minél előbb túl leszek rajta. 😊
2017. márc. 6. 16:57
 10/10 anonim válasza:
elsőnél nem fájt olyan vészesen oxitocint kaptam , megintította a fogadott orvosom a kiírt időpontra a szülést , 4 óra alatt meg is lett :) ( kislány) . A második teljesen természetesen jött semmi oxitocin semmi mást nem kaptam ... és vele nagyon fájt , többet szenvedtem és fájdalmasabb volt nekem a vajúdás mint oxitocinnal. De vele is 4-5 óra vajúdás volt ...
2017. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!