Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai, gyakori keményedés,...

Korai, gyakori keményedés, van tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés

23 hetes vagyok és napi sokszor keményedik a hasam. Magnéziumot eleget viszek be, a székrekedésemből már majdnem hasmenésem van, szóval ennél többet nem tudok, és pihenni sem, van egy másfél éves örökmozgóm. Vele egyébként 30 hetes kor előtt egyáltalán nem volt és utána se ennyi.

Akinek ilyenkor sok keményedése volt, ugye nem nyílt a méhszáj túl korán?


2017. márc. 7. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem már a 23.hét előtt kezdődött. Magnesi Citricit kellett szednem, 3x2. Sokat pihentem, otthon voltam.

36+3.hétre szültem, de nem a méhszáj nyílása miatt, mert egyáltalán nem is akartam tágulni, pedig a víz meg folyamatosan szivárgott.

2017. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Kb. nekem is akkor kezdődött. A dokim azt mondta, hogy zárt a méhszáj. De én parás vagyok és elmentem egy másik dokihoz, aki szerint a belső méhszájam Y alakban megnyílt. Azt mondta, hogy a sok keményedéstől van, és,hogy ne aggódjak, de szedjek sok Magnéziumot és pihenjek amennyit tudok. Attól is függ, hogy milyen magnéziumot eszel. Én akkor már régóta a Magnesolvot ittam, de ezek szerint nem hatott. Amúgy ment tőle a hasam. Ezután váltottam Magnerotra(napi 6-8 szem). Nekem sokkal jobb. Azóta jóval kevesebbet keményedek, nem görcsöl a vádlim és a hasmenés is megszünt. Nem vagyunk egyformák, valakinek a Magnesolv teljesen beválik, de nekem nem. Szerintem próbálj meg te is valamilyen más fajta magnéziumot. Remélem azóta nem nyíltam tovább. 2 hét múlva megyek dokihoz. Minden jót kívánok! 30 hkm
2017. márc. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Napi 2 tasak Magnosolvot iszok. Akkor lehet megpróbálok másfajtát. Furcsa, első terhességemnél meg csak ez vált be.

2017. márc. 8. 07:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Elso terhessegemben 15.hettol kemenyedtem/gorcsoltem napi tobbszor. Elkezdett rovidulni a mehnyak es olyan 28.hetre nyilt a kulso mehszaj, majd 35.hetre kulso belso. Vegul megis 39.hetre szuletett a fiam. Magneziumot mindnfelet probaltam de nem hatott nagy mennyisegben pedig hasmenesem lett tole.


Masodik terhessegemben sosem kemenyedtem/gorcsoltem.


Most a 3.terhessegem van es 18 hetes vagyok. Nehany napja sokat (napi 5-6) kemenyedek. Dokim 3*2 magnerotot javasolt es pihenest. Sajna a magnerottol mar napi 4 szem felett sulyos hasmenesem lesz igy napi 3 szemet szedek es abban bizom h most sem lesz semmi baj.

2017. márc. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!