Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy néz ki, terhes vagyok....

Úgy néz ki, terhes vagyok. Mikor kell először dokihoz menni? Mikor szóljak a munkahelyemen? És azon kívül, hogy most örülünk, még mit csináljak?

Figyelt kérdés

Persze le kell szokni a cigiről és a kávéról, de ezeken kívül egyéb javaslat? Terhességgel kapcsolatos linkeket is szívesen vennék.


Köszi


2008. okt. 12. 00:22
 1/6 A kérdező kommentje:
* először, szóljak, örülünk - bocs
2008. okt. 12. 00:25
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok!

A kimaradt mensi után két héttel érdemes elmenni a dokihoz, ekkor már hat hetes terhes leszel (ugyanis a terhességet az elmaradt mensi utolsó napjától számítják), ha szükséges, akkor kérj már most időpontot.

Persze mehetsz korábban is, de négy-öt hetes terhességet még nem is biztos, hogy látnak és lehet, hogy csak aggodalmat keltenének benned, ha pedig látják, akkor sincs még szívhang, szóval így is, úgy is visszahívnak egy-két hét múlva.

Ha szimpatikus, akkor elkezdhetsz terhesvitamint szedni, az Elevit, a Gravida és a Hipp Natal nagyon divatos mostanság. Sokan nem tartják ezt szükségesnek, ez a te egyéni döntésed, én speciel szedem végig, még szoptatás alatt is, mert ártani biztosan nem árt, és nem tudok elég kielégítően étkezni, nekem szükségem van rá. Ha nem akarsz terhesvitaminozni egy doboz folsavat akkor is vegyél és szedd, annak a 12. hétig van a leginkább jelentősége. A többit majd a doki megmondja a vérképed alapján.

A cigiről valóban mihamarabb, de okosan, a kávéról nem feltétlen kell leszoknod, én napi egy kávét folyamatosan ittam, ugyanis nem volt gond a vérnyomásommal. Nagy eséllyel most még neked sem lesz, mert az első trimeszterben a legtöbb kismama vérnyomása a béka segge alatt van.

Egy-két dologra oda kell figyelned, vannak dolgok, amiket nem ajánlatos enni, mint például nyers tojás, nyers húsok, lágy és penészes sajtok és túl sok májat. A sok máj az magas A vitamin tartalma miatt kerülendő, a többi pedig az esetleges fertőzések miatt. Terhes nő immunrendszere gyenge, ez annyit jelent, hogy egy esetleges ételmérgezés sokkal veszélyesebb lehet rád és a babára nézve, ezért kell ezekkel az élelmiszerekkel vigyázni. Jah, mindig mosd meg a gyümit és a zöldségeket evés előtt. Forró vízben ne fürödj, szaunába ne menj, én szoliba sem mertem és a hűtőszekrény átpakolását is bízd most másra.

Összességében picit jobban oda kell magadra figyelned, egészségesen kell élned és kiegyensúlyozottan táplálkoznod, vagyis úgy, ahogyan baba nélkül is optimális esetben kellene, ha betartanánk a nagykönyv tanácsait. Egyébként a terhesség nem betegség. (És ezt egészen addig fogod így gondolni, amíg nem jelentkeznek az első negatív tünetek, mint például egész napos hányás, émelygés, vagy a vége felé a vizesedés, gyomorégés, légszomj, fáradtság.) Ha nincs semmilyen tüneted, akkor se aggódj, speciel az első hét hónapban a pocaknövekedésen és a babamozgáson kívül nekem sem volt semmi, soha nem voltam rosszul. Mensi szerű görcseid lehetnek most, az első hetekben, de ezek csak a méh növekedése miatt vannak, amíg nem nagyon erősek és nem vérzel, addig semmi gond, ha mégis, akkor irány az ügyelet.

Munkahelyen változó, hogy mikor kell szólni. Attól függ, hogy milyen a munkád. Ha olyan, ami a terhességgel simán összeegyeztethető (irodai, vagy olyan fizikai, ami nem veszélyezteti a babát, nem vagy vegyszerek között, stb), akkor ráérsz várni vele a 12. hétig, a legtöbben ezt teszik. Ha viszont van a munkakörnyezetedben bármi, ami veszélyes lehet rád és a babára nézve, akkor minél előbb szólni kell, hiszen át kell tenniük téged akkor egy olyan munkakörbe, amit terhesen is végezhetsz kockázat nélkül (ez törvényi előírás, sok munkáltató sajnos erről el szeretne feledkezni). De azt szerintem célszerű megvárni, amíg a védőnőtől megkapod a kiskönyvet, mert a gyakorlatban onnantól vagy védett (elvileg akkor is védett vagy, ha még nincs kiskönyved, de már bizonyíthatóan terhes vagy). A legtöbb szerintem a munkáltatótól függ, a főnöködtől, te ismered, hogy fog reagálni a hírre, örül, vagy sem. Amúgy meg teljesen mindegy, nem a munkáltatónak kell örülnie, hanem nektek!

Védőnőhöz az orvosi vizsgálat után tudsz menni, kiskönyvet 10. hét körül szeretnek kiállítani.

Sok sikert és vigyázz magadra!

2008. okt. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

linkek: www.anyaleszek.hu

www.timmermann.hu

www.mamanet.hu

2008. okt. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, ha nem biztonságos a munkaviszonyod, akkor csak a kiskönyv megléte után szólj, vagy miután már táppénzen vagy ha erre lesz szükség!!

Ha megvan a kiskönyv, akkor nem küldhet el..

dokihoz a mensi elmaradása után 2 hét, vagy ha gond van, akkor előbb!!!!

2008. okt. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Először dokihoz menni a kimaradt mensi után 2 héttel érdemes, akkor már lesz szívhangja is a kicsinek.


A munkahelyeden szerintem a 12. hétig ne szólj, hacsak a dokid nem nyilvánít veszélyeztetett terhesnek. Mert ha annak nyilvánít, akkor tessék azonnal elmenni TGYÁS-ra. Illetve ha megeröltető vagy veszélyes a kicsire a munkád, akkor is.


Túl sokat egyelőre nem tudsz tenni. A cigiről, kávéról szokj le, illetve a kávét mérsékeld, szedd a terhesvitamint (Elevit, Gravidia, Materna, Hipp Natal), próbálj meg minél többet feküdni, ne emelgess, és ne idegeskedj!

2008. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!!!
2008. okt. 13. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!