Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kávé terhesség alatt? Szabad?...

Kávé terhesség alatt? Szabad? Instant kávét 2-t egy nap szabad inni?

Figyelt kérdés
Egy tasak 18g (3in1) nem tünik erősnek,de félek hoy ártalmas a babára...eddig.Kb 2hete iszogatok napi egyet reggel,18hetes terhes vagyok,néha jol esne még egy kávé de nem merek inni :/
2017. márc. 13. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sima kávét is szabad. én napi 2-3at ittam. orvost megkérdeztem, azt mondta, ennyi minden gond nélkül mehet.
2017. márc. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Napi 200 mg koffeint lehet.

Ez ket expresso.

Keress a neten koffein tartalom tablazatot.

2017. márc. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) olvasgattam már,de van aki tiltólistára teszi,van aki szerint nem gond :)
2017. márc. 13. 09:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én orvosom is azt mondta anno, hogy ugyanannyi kávé engedélyezett, mint a nem terheseknél is biztonságos mennyiségben. Tehát napi 2-3 eszpresszó belefér.
2017. márc. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami téged felpörget, a babát is felpörgeti. Ha alacsony a vérnyomásod, szédülsz, aluszékony vagy, szerintem oké a megengedett mennyiséggel operálni, bár lehet érdemes kipróbálni a zöld teát, azt mondják, az kevésbé gyorsan hat, viszont tovább tart élénken, tehát nem annyira rapszodikus. Ha csak megszokásból innád, én a helyedben inkább hanyagolnám, vagy igyál helyette koffeinmenteset.
2017. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szabad. Én főzött kávét iszom, reggel egy kávéscsészényit, délután ha megkívánom ugyanennyit (kivéve ha ittam kólát, ugyan csak 2-3 decit alkalmanként szóval nem mindennap, de pl úgy már nem merem a 2 kávét.)
2017. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én vettem koffein mentes kávét.reggel ittam a hagyományosból 1et,ha a nap folyamán megkívántam,akkor főztem egy menteset
2017. márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor első alkalommal mentem a védőnőhöz, feltette a szokásos kérdéseket, hogy dohányzom-e, mennyi kv-t fogyasztok stb. Mondtam, hogy napi 2 3in1-et iszok, azt mondta, hogy az nem számít. Tehát nyugodtan ihatom. Megkérdeztem az orvosomat is, ő is azt mondta, hogy még főzött kv-t is ihatok nyugodtan. Úgyhogy ha jól esik, szerintem nyugodtan ihatsz, de kérdezd meg a védőnőt vagy az orvosodat, hogy megnyugtasson.
2017. márc. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nincs tiltolistan normal terhessegnel.
2017. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagy kávés vagyok és a terhesség alatt sem vontam meg magamtól. A napi 4-5 azért sok, de tény, hogy ha laza kávét iszol akkor belefér a 2-3 is.

Viszont.. Vannak koffeinmentesek, amiknek "ugyanolyan kávé ízük" van. Na azt simán lehet amennyit kívánsz :D

Én napközben ittam inkább a koffeinest, még az este előtt. Az instantokban amúgy nincs annyi koffein mint egy kotyogósban.

2017. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!