Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhes lehetek?...

Hány hetes terhes lehetek? Mást mondott a doki és mást mondott az UH-s orvos.

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom a vizsgálaton azt mondta 6 hetes vagyok (augusztus 25-én jött meg utoljára), de amikor elmentem uh-ra ott azt mondta az uh-s orvos hogy ez maximum 5 hetes terhesség mert csak egy 6 mm-es petezsák látszott, amiben szikhólyag sejthető. Emryoárnyék jelenleg nem igazolható, azt írták az eredményre. ???
2008. okt. 12. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
7-8 hetesen már van szívhang és már látszik az embrió.Gondolom 1-2 hét múlva kell visszamened UH-ra.Akkor ki fog derülni(sajnos ez is benne van,de ne gondolj azonnal a rosszra),hogy el halt-e vagy pedig normális ütemben fejlődik.
2008. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából tényleg csak a méretekből tudnak következtetni, hogy hány hetes terhes vagy. Pontosan senki sem tudja megmondani, az orvos is a méretekből tudja megállapítani, hogy hány hetes vagy. Szerintem inkább higgy az ultrahangosnak, aztán majd a következő vizsgálatnál kiderül, hogy kinek volt igaza.
2008. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elején még nagyon nehéz megállapítani hány hetes is a kicsi.

Én mikor először voltam dokinál, utolsó mensi szerint 7 hetes voltam, de UH szerint csak 5. Aztán most, a 25. hétre utolérte magát.

Mindig az UH-t vedd mérvadónak.

2008. okt. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én hétfőn leszek 12 hetes terhes. eddig egy hét késésben éltem :) aztán felvilágosítottak. pedig a 7hetes UH ból számoltam. nekem is mondták, h főleg az UH a mérvadó, ilyen "pici" korban, mert ugye a terhességet az utolsó menses első napjától számolják, de a fogantatás leghamarabb is a mensi után 1-2 héttel történik. szóval 12 hetes terhesen a babám kb 9-10 hetes. bocsi kicsit hosszú lett, de remélem segítettem.
2008. okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nődoki az utolsó mensid alapján mondta, de az uh-s meg az alapján, ahogy ő látta. 5-6 hetesen ennyi látszik, nekem 6 hetesen nem látta a babát, csak a petezsákot. ne ijedj meg, ettől minden rendben, csak lehet, hogy később fogant a pici. Egy hét igazán nem sok!Dory
2008. okt. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!