Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 éves lány vagyok. Elég...

22 éves lány vagyok. Elég sokszor vannak szív problémáim. Egy kis futástól és sporttól egyből 120felett van a pulzusszámom és szúrja a szívem. Még orvos nem mondott semmi biztosat erről. Ezzel lehet valami baj szülésnél?

Figyelt kérdés

Vagyis leállhat a szívem, vagy lehet valami probléma szülés közben a szívemmel?

Bocsi ha rossz a témakör:( Csak nagyon félek, hogy e miatt majd nem lehet babám:(


2011. máj. 13. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van valamilyen szívbetegséged, akkor az orvos állapítja meg, h milyen fokozatban vagy. Nagyon súlyosnak kell lenned, h ne engedjék meg a gyermekvállalást. Ha nyugalni állapotban nincs problémád, akkor jó eséllyel lehetsz terhes, de végig pihenned kell és császározni fognak. Viszont (szerintem ez a leglehetségesebb) neked csak egy gyógyszer fog kelleni, ami a szívdobogást kordában tartja. A lehető legjobbat kívánom neked :)
2011. máj. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a szülésnél igazából nem, az már a célegyenes, legfejebb császároznak.


a terhesség sokkal nagyobb gond, mert a magas pulzus árt a babának, plussz az ilyesmit a terhesség még rontani is szokta.

valószínűleg egyből veszélyeztetett terhes leszel, azaz szinte az egész terhességet táppénzen fogod tölteni és gyógszereket is kell majd szedned, persze mivel terhes vagy, nem az olcsóbbik fajtából.


mindenképpen keress egy magán nőgyógyászt (az államin le sem xarják az embert) és vele beszéld át a dolgot. és még mielött nekivágsz rendesen ki kellene vizsgáltatni ezt a szív dolgot.

2011. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már a szívbetegeknek is lehet gyerekük,de császárral.
2011. máj. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisgyerekkoromtól ritmuszavarom volt, kemény gyógyszereket szedtem rá. Volt, hogy 4 órán keresztül feküdtem az intenzíven, nyugalmi állapotban 194-es pulzusszámmal. Végül már a bogyók sem hatottak, és szívbeavatkozásra került sor, ahol kiégettek ereket, amik valószínű a ritmuszavart okozták. Utána ez a durva ritmuszavar megszűnt, azonban a mai napig megérzem a frontokat........össze-vissza kalampál a ketyegő.

A beavatkozás után fél évvel teherbe estem. Terhesség alatt bizony doborászott eléggé, de nem volt semmi gond, mint ahogy szülésnél sem. Természetes, hüvelyi úton hoztam világra a 3600 grammos, 55 centis babámat immáron több, mint egy éve.

Ne félj, az orvosok felügyelnek, ha ilyen problémád van, és számodra megfelelően járnak majd el.

2011. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. Így remélem ha babázásra és szülésre kerül sor nem lesz semmi baj.
2011. máj. 14. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!