Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes kismama vagyok és...

27 hetes kismama vagyok és terhességi cukorvizsgálatom eredménye 8,2 volt. A védőnő szerint ez nagyon sok. Mit kell tennem szerintetek? Mennyire van ez hatással a magzatra?

Figyelt kérdés

2017. márc. 14. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit mondott, hpgy nagyon sok?? A cukorgpndozóban ellátnak tanácsokkal. Menj mielőbb!
2017. márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász tud adni beutalót terhességi diabetológiára, gondolom menned kell nőgyógyászhoz. Ott majd elmondják a diéta menetét és a többit. Nekem 180 grammos diétát kellett tartanom és hetente, két hetente próbareggelizős vérvételre és utána a diabetologiai szakrendelesre atbeszelni az eredményeket.
2017. márc. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem lévők írták.a babára olyan hatása lehet,hogy egyrészt túl nagyra nőhet a pocakban,másrészt ha a te szervezeted nem termel elég inzulint,a baba is elkezdi termelni,ami születése után is fenn maradhat,így túl sok lesz neki,sokkot kaphat,konkrétan cukorbetegként születhet
2017. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért a "nagyon" egy picit túlzás, 7,8-ig még elfogadják.

Ettől függetlenül igen, baj, diétázni kell, de nem vaktában, mert szigorúan meg van határozva, hogy melyik étkezésre hány gramm gyorsan és/vagy lassan felszívódó szénhidrátot KELL enned.

2017. márc. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a segítségeteket! Csütörtökön kell vissza mennem a nőgyógyászomhoz.
2017. márc. 14. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!