Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinél jelentkezett a terhessé...

Akinél jelentkezett a terhességi diabétesz, milyen tüneteket tapasztalt?

Figyelt kérdés
Én jelenleg 21. hetes vagyok, így a terheléses vizsgálat csak 3 hét múlva lesz, de kezdek aggódni, hogy valami nincs rendben. Egyrészt nagyon gyorsan hízom kb. ugyanannyi étellel, mint terhesség előtt (+6kg eddig), másrészt mostanában nagyon "kiüt" a kajálás. Pl. egy banán és egy körte után olyan fáradtnak éreztem magam, hogy le kellett dőlnöm. Ezek a tünetek utalhatnak terhességi diabéteszre?
2017. márc. 14. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, nincs semilyen tünet, pont ezért veszélyes.

A súlygyarapodás függ attól is, mennyi volt a kezdősúlyod. A 6 kg nem tűnik extrém soknak. Itt meg tudod nézni:

[link]

2017. márc. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem semmilyen tünetem nem volt. Elmentrm megittam a cukros lötyit,mondták lehet rosszul leszek tőle,nekem meg sem kottyant. Aztán a 120 perces értékem mégis 9 lett 😕 Elvileg állandó szomjúság,gyakori vizelés acetonos lehelet utalhat cukorbetegségre. Szóval igazán ez csak a 24.héten derül ki a vizsgálat során. 36hkm
2017. márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ég világon semmi nem utalt rá hogy terhességi diabéteszem van, pedig mindkétszer az volt, a másodiknál inzulin is kellett. Egyáltalán nem híztam sokat (6 és 9kg), a babák is normál paraméterekkel egészségesen születtek
2017. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második, ezek a tünetek terhességi cukor esetén nem jelentkeznek, csak az 1-es típusú diabétesz esetén.
2017. márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, kérdezd meg a patikában, van-e lehetőség vércukorszint mérésre. Régebben lehetett kérni!

Szerintem méresd meg az éhgyomrit, meg egyszer egy normál reggeli vagy ebéd után 2 órával. Ha nem magas, nem kell aggódnod a 24. heti vizsgálatig.

2017. márc. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szüleimnél van vércukormérő, úgyhogy megpróbálom megméretni evés után. És szerintetek mindegy, hogy mit és mennyit eszem? (mármint a méréshez)
2017. márc. 14. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!