Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 160 grammos szénhidrát diétát...

160 grammos szénhidrát diétát követö kismamik, leírnátok tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Hogy érzitek magatokat,nem jön rátok a nagy éhség?hogy birjátok a tiltott ételek nélkül?mennyi idöbe telt beleszokni?teljes mértékben betartsátok?fogytatok vagy stagnált a súlyotok,mennyit híztatok?és akármi ami eszetekbe jut még 😊

köszi elöre is



2017. febr. 10. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 32. heten derult ki a cukor (27. hetesen neztek elotte, akkor meg nem volt gond). Az elso hetek nehezen mentek, foleg a kotelezo korai reggeli, meg az, hogy ebedre megegyem a minimum ch-t. A karacsonyi idoszakban csaltam, de igyekeztem olyanokat sutni, amik alacsony ch tartalmuak es lassu felszivodasuak. pl.: dios csusztatottpalacsinta uzsonara belefert nekem. Folyamatosan mertem a cukrom, alapbol napi 4*, karacsonykor, kb. ketszer ennyit. Az ertekeim a dieta elkezdese utan mindig tokeletesek voltak, de azert kellett figyelgetni, pl. nekem delig se tej se gyumolcs nem mehetett, es a reggelit is feleznem kellett, mert ha nem is veszesen, elegge megemelte a cukrom. Egyebknet mi egeszsegesen eszunk, szoval nem volt nehez az alapanyagokat megszokni, csak a meircskelest (jah igen, az volt az elso, hogy vettem egy digitalis merleget). Emn a 32. hetig 12 kg-ot hiztam, szulesig lement 2 kg, szoval +10-el mentem szulni, ami a 4. napra mar 0 volt, visszanyertem egybol a versenysulyomat, ami azota is maradt. A baba eredmenyei is jok lettek, a dieta alatt mar nem hizott olyan sokat, szepen alakult. Aztan orultem, hogy barmit ehetek... barmit... en hulye nem gondoltam bele abba, hogy most jon a szoptatas, szoval azert ez megsincs igy, a fiam elegge hasfajos. :) szoval meg lehet szokni, nem veszes, bar en konnyen vagyok, csak 8 hetig csinaltam.
2017. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia !

Nekem a teherbe esésem előtt 8 hónappal derült ki a PCO, aminek alapvető kezeléséhez hozzátartozik a 160 g-os diéta. tehát én már mire terhes lettem beleszoktam , nem volt semmi bajom. Előfordult olykor olykor hogy 1-1 szelet pizzát megettem, de igyekeztem tartani magam, főleg terhesség alatt.


Terhességem alatt bomba formában voltam, hátulról nem is látszott hogy terhes vagyok. csak a pocakom volt. +12 kilóval mentem szülni , szüléstől számolva 1-1.5 hónap múlva 14 kilóval voltam kevesebb !

2017. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem orvosi utasításra de most kezdeném el ezt a diétát,viszont jol jönne egy kis segítség.Ha valaki megtenné hogy akár privátban küldene egy minta étrendet azt nagyon megköszönném!Vettem update lisztet meg pár terméket tőlük ,kókusz zsír olaj helyett,fehér kenyér cukor csak nagyon nagyon ritkán.Kezdésnek jo igy?Ti hogy csináljátok? Segítsetek kérlek :/ 15hkm
2017. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Update liszt nem jó, az update pékáruk egyáltalán nem jók, felejtsd el őket.


Teljes kiőrlésű liszt, pékárúk, de nézd meg alaposan, hogy ne csak a nevében legyen az, hanem az összetevők között első helyen a teljes kiőrlésű szerepeljen.


Barna rizs, édesítő.


Tej tilos, gyümölcsök közül se mehet minden. Mindent nyersen számolunk, mármint az alapanyagokat.


Étrendek vannak fent a neten, de szinte mindent ehetsz, csak cserélj és számolj.

2017. febr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 24 hetesen derült ki.

Nem szepitem, az első két hétben majdnem éhen akartam halni. Aztán beleszoktam.

Igen, rengeteg mintaétrend van a neten. Nekem naponta 7szer kellett mérnem a cukorszintet, így azonnal kiderült, mit tolerálok, és mit nem. Pl nekem belefért a tejbegríz is, edesitovel igaz, kevés, de nagyon jólesett.

A 24 hétig plusz 9 kg volt rajtam. :( A diéta levett abból 3 kg-t, úgy is mentem szülni. Sosem voltam még ilyen csinos kismama, pedig a negyedik terhessegem.

3 napja született, azóta mintha elvagtak volna a diabéteszt, minden mérés tökéletes, bármit eszek és bármennyit.

Mondjuk nekem a végére az étkezés előtti érték már hipoglükémiás volt, azaz vészesen alacsony, akkor is, ha az előző étkezés utáni meg épp határérték alatti.

Bele fogsz jönni, nem olyan vészes, mint elsőre kinéz. Szerezz be otthonra mérőt, úgy sokkal egyszerűbb, minden ételre rá tudsz mérni, mit is okoz, és mennyi időre.

2017. febr. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!