Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegés a Down szindrómától....

Rettegés a Down szindrómától. Kezdek bedilizni vagy csak túl aggódós vagyok?

Figyelt kérdés
23 hetes terhes vagyok. A 12.heti szűrésen minden rendben volt, a 18.hetin találtak a babámnál vesetágulatot. Akkor a doki kicsit megijesztett, hogy lány babáknál ez ritka és rég látott már ekkora tágulatot. Rohantunk genetikára, ahol (ezen kívül) minden rendben találtak, alaposan átnézték a babát. Amniot nem ajánlottak. De nem nyugodtam meg, csináltattam Prenatest-et, az is negatív lett. De még mindig alig alszom, rosszakat álmodom, rettegek, hogy down-os a babám, csak nem derült ki, annyi ilyet olvasni. A férjem támogat, szeret, a család, barátok szintén, de már senkinek nem merem elmondani, mert mindenki hülyének nézne, hogy még mindig ezen kattogok.

2017. márc. 18. 08:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Prena teszttel minden gond, ne aggódj! :)

Engem a nifty nyugtatott meg, mondjuk a 18. heti UH-n minden OK volt.

2017. márc. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Negatív prenatesttel nincs okod aggódni.

A vesetágulat meg jó eséllyel szülésre eltűnik, az én babámnál mondjuk megvolt még de 3 hónapos korára eltűnt.

2017. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Miért pont a Down a mumusod?

Ennél nagyobb baja is lehet, szülés közben is sérülhet az addig egészséges gyerek is...


Menj pszichomókushoz!

2017. márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem szedd ossze magad.

Sokkal rosszabb is tortenhet, en pl attol feltem, hogy oxigenhianyosan szuletik, es fogyatekos lesz , mint ahogy a baratnom gyereke. Ezert is kertem csaszart.

A baratnom babaja a szules elott halt meg. Sot a keresztfiam testvere is, 8 honaposan.

Ugyhogy nem a down ami a legrosszsbb, felesleges stresszelni magad.

2017. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3%
Nem értem 18 hetesen mi értelme volt már a Prena tesztnek, akkor már úgyse vethetted volna el (nagyon remélem!)
2017. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Ha beteg a magzat, akkor 24.hétig el lehet venni. Mondjuk az már nem abortusz, hanem meg kell szülni, ha jól tudom .
2017. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem sem kell félni.ha esetleg bármi is van,olyan szépen lehet már Őket fejleszteni,annyi lehetőség van! Együtt lehet egy beteg gyermekkel is élni,ha oda kerülsz már máshogy látod.amúgy meg pontosan szülés közben is történhet bármi,én is ismerek egy ilyen családot és nem siránkozni kell olyankor hanem elni tovább vele mert lehet!

Amúgy meg ne parázz kihat a babára és egy idő után másnak is idegesítő lesz(habár lehet nem fogja mondani...)

2017. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Őszintén, nem tudom, hogy mit csináltam volna, ha a Prena pozitív lesz..reménykedtem, hogy nem az. Félre ne értsetek, nem akarok tökéletes gyereket, sőt! Én is lyukas szívvel születtem, mégsem voltam beteges vagy gyenge baba. Nem tudom miért a Down a mumusom, tudom, hogy vannak szörnyűbb dolgok is. De talán a szellemi problémákkal sokkal nehezebben tudnék megbírkózni, mint bármi testivel. Próbálok pozitívan gondolkodni, de néha elkap egy rettegés, amin nehezen tudok úrrá lenni.
2017. márc. 18. 17:03
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
De pont hogy ezer másik szellemi probléma van. Elég egy kis oxigénhiány és még járni is nehezen (vagy sose) tanul meg. Ilyen alapon retteghetnél a koraszüléstől, méhen belüli fertőzésektől, meconiumos magzatvíztől...
2017. márc. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Prena negatív, Down miatt nem kell aggódnod. Az egy nagyon pontos vizsgálat, 99,9%-os, pont mint az amnio.

Én is Prenát csináltattam. Tényleg ne parázz.

2017. márc. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!