Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegés a Down szindrómától....

Rettegés a Down szindrómától. Kezdek bedilizni vagy csak túl aggódós vagyok?

Figyelt kérdés
23 hetes terhes vagyok. A 12.heti szűrésen minden rendben volt, a 18.hetin találtak a babámnál vesetágulatot. Akkor a doki kicsit megijesztett, hogy lány babáknál ez ritka és rég látott már ekkora tágulatot. Rohantunk genetikára, ahol (ezen kívül) minden rendben találtak, alaposan átnézték a babát. Amniot nem ajánlottak. De nem nyugodtam meg, csináltattam Prenatest-et, az is negatív lett. De még mindig alig alszom, rosszakat álmodom, rettegek, hogy down-os a babám, csak nem derült ki, annyi ilyet olvasni. A férjem támogat, szeret, a család, barátok szintén, de már senkinek nem merem elmondani, mert mindenki hülyének nézne, hogy még mindig ezen kattogok.

2017. márc. 18. 08:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%
Akkor te nem ismered a Down embereket. Tudtad, hogy közülük ugyanúgy mennek főiskolára vagy épp lesz polgármester? Fogalmam sincs miért végzik ki őket már az anyaméhben. A fiam agyvérzést kapott születés közben, pedig egészséges volt addig. Pont a downtól félsz????
2017. márc. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért a Down a mumusod, mert a csapból is ez folyik. Mindenki be van gazolva tőle, én is folyton az orrát lestem az ultrahangon. De lehetne ez bármi más betegség is a középpontban, akkor azon kattognának az anyukák. Aztán ha megszületett, és egézséges, akkor lehet folytatni a rettegést egyebektől - sajnos nálam ez is jó sokáig eltartott, megkeserítette a pár otthon töltött hónapomat. Ezért azt mondom, próbálj meg hátradőlni, és várni a babát, összpontosítani a jóra, a rosszakkal meg nem törődni, ami persze nehéz, valahogy el kell terelni a gondolatokat. Ha a rossz jön, az jön anélkül is, hogy tönkretennénk magunkat a rettegéssel, ami mellesleg a babának is árt. Imádkozni persze ér. A rossz gondolatoktól megszabadulni megváltás, de dolgozni kell érte, ha nagyon kikészít, pszichológust is megér. Vagy egy nyaralást, valamit, ami kizökkent ebből.
2017. márc. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és akik meg Down-os babát szülnek, azok jórésze teljesen odavan érte. A minap egy csoportban láttam egy fotót egy nagyon cuki Down-szinrómás kisbabáról, akit az anyukája büszkén posztolt ki azzal hogy Down-os babám és mellé egy szívecskét is odabiggyesztett, a kép alatt meg volt 1000 "lájk". Pár hete egy idősebb hölggyel találkoztam, aki büszkén mesélt a 40 éves lányáról, aki a Down-osok színházában színészkedik valahol Óbudán. Lehet, hogy segítene a kattogásodon, ha megismerkednél ezekkel az emberekkel? Hátha az feloldaná a feszültséget (és attól nem lesz beteg a te babád).
2017. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
62%

Azért nem kéne úgy beállítani, mintha a Down csak egy szúnyogcsípés lenne...

Igen, vannak olyanok, akik képesek önálló életre, vagy legalább ellátni magukat, mert túl sok pénzt nem keresnek (1-2 kivétellel), de többségük nem. És ezt előre nem lehet tudni... Én biztos nem tenném ki annak, hogy ha meghalok, bedugják egy intézetbe. Egészséges testvérre meg ekkora terhet hagyni önzés, vele se tenném meg.

2017. márc. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Itt lehet róluk olvasni: [link]
2017. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!