Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért a Down- szindrómától...

Miért a Down- szindrómától féltitek a legjobban a születendő gyermeketek?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógus vagyok, édesanya, várandós. Komolyan foglalkoztat a téma, mert sokat olvasom itt is és más oldalakon is, hogy mennyien féltitek a babátokat attól, hogy Down-szindrómás lesz. Ez persze érthető, én is féltem, és én sem szeretnék beteg gyereket, de annyi fejlődési rendellenesség van még amik sokkal súlyosabbak, gyakoribbak, kevésbé szűrhetők stb. hogy nem értem sokan miért csak ettől félnek. Van valami oka? Őszintén érdekel!

Köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 1. 12:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
mert ezt szűrik....és tényleg....etől sokkal rosszabb rendelleneségek vannak
2011. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kollegina!:-)

Szerintem pusztán azért, mert a down a legismertebb szindróma annak ellenére, hogy nem a leggyakoribb. Jól menedzselik magukat (főleg a Down Alapítváyn), ezért benne vannak a köztudatban.

De tényleg nem reális, hogy mindenki ettől fél, amikor még annyi féle-fajta sérülés van.

2011. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom honnan veszed, én nem féltem a down-tól.

Talán azért, mert ennek nagy fenék van kerítve, és vizsgálják is. A nem kézzelfogható betegségektől meg nem tudjuk félteni látványosan. 8agyi rendellenesség.

2011. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak: csak azt felejtik el, hogy ez sem 100%-os! Még az amniocentézis sem, szóval hogy egy integrált teszt-eredmény mitől nyugtatja meg az anyukákat, az számomra rejtély.
2011. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
nem mi féltjük, hanem ezt szűrik. más rendellenességet nem nagyon szűrnek. jó ott van még az Edwards, meg Patau szindróma, de ezek még a Downnál is ritkábbak. én sem értem az orvosok részéről, hogy miért ennyire a Down-ra helyezik a hangsúlyt, amikor annyi betegség létezik.
2011. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
most komolyan csak nekem tűnik úgy, hogy sok anyuka ettől fél a legjobban? persze nem mondom, hogy mindenki, de mindenhol csak ezt hallom: Down-kór így Down-kór úgy...stb. És a dokik is tényleg csak erről témáznak, mondjuk néha megüti a fülemet az Edwards-kór is, de az már nagyon ritka. tényleg nem kötözködni szeretnék, csak érdekel vajon miért féltek tőle ennyire, mit tudtok erről a "betegségről"?
2011. febr. 1. 12:59
 7/27 anonim ***** válasza:
Szintén kollega vagyok. Én pl. mindegyiktől félek, de amire szűrhetünk, arra szűrünk. Szerintem csak erről van szó.
2011. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

most írtuk le, hogy nem mi félünk ettől, hanem a csapból is ez folyik, ezzel akarják mesterségesen rémisztgetni a kismamákat. és van akinél sikerül elérni a célt...


mitől féljek, ha Down szűrésre megyek? nyilván nem attól, hogy megvan-e az összes ujja, mert az nem fog belőle kiderülni

2011. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Milyen szupi, hogy ennyi kolléga van itt! Benneteket gyógypedagógusokat mennyire foglalkoztatnak a fejlődési rendellenességekről szóló témák? Jobban féltitek a gyermeketeket, mert tudjátok, hogy milyen betegség mivel jár, vagy pont ezért más a hozzáállásotok?
2011. febr. 1. 13:05
 10/27 anonim ***** válasza:
Nálam sajnos nagyon működik a szakmai ártalom...nagyon aggódós vagyok.
2011. febr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!