Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék hogy ne hízzak...

Mit tehetnék hogy ne hízzak többet?

Figyelt kérdés
31 hetes vagyok, és 20 kg-ot híztam. Mentségemre szolgáljon, hogy: erős dohányos voltam, de abba hagytam, napi 12 óra munka terhesség előtt (mozgás miatt). Azt hittem az utolsó 4 hétben fogytam, de kiderült hogy 5 kg-ot híztam. Beteg voltam 1 hétig (hasmenés), majd 3 hét elég erős diéta-sok zöldség-gyümölcs. A kenyeret teljesen elhagytam, ritkán eszem egy egy zsömlét. Érdekes mert a régi nadrágjaim kicsi toldással a hasamon mind jók, tehát nem értem teljesen. Vizesedés nincs mert a gyűrűim is jók. A vérnyomásom 105/ 70 fölé még nem ment szerencsére. Nagyon rosszul érzem magam a bőrömben, mit tanácsoltok?
2010. máj. 11. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
A kenyérféléket ne hagyd el teljesen, mert a babának szénhidrátra is szüksége van. A terhesség elején a védőnőm most már dietetikus által összeállított diétám van (terhességi cukor miatt), szerintem ha az orvosodat megkéred, biztos segít megtalálni, kihez tudsz fordulni szakszerű diéta miatta.
2010. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szia. az orvosod, védőnőd mit mondott?


én is nagy dohányos voltam. 20 év után tettem le és így híztam az első időkben 4 hét alatt majd öt kilót...aztán szépen beállt a súlyom és csak a szükséges plusz jött azóta fel. a védőnöm azt a majd öt kilót azt mondja a cigi maitt nem számolja.


azt mondják este hat után már ne nagyon együnk. próbálj meg esetleg beiktatni egy tízórait, uzsit és akkor estére is kevesebb ételt kívánsz. :-)

2010. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az orvos nem mondott eddig semmit, de lehet hogy most kapok:( A védőnőm azt mondta diétázzak. Az befolyásolhatja a súly gyarapodást hogy az emésztésem egyenlő a nullával? Most is pénteken voltam utoljára wc-én. Már mindent kipróbáltam de semmi nem segít, még a gyógynövényes hashajtó sem ami engedve van...
2010. máj. 11. 14:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

az elején én sem ettem többet mikor letettem a cigit, de a napi egy-két nagyvécé elmaradt. jó ha egy héten egyszer voltam, s ezáltal (szerintem) híztam. az anyagcseréd lelassult neked is.


Ha nagy a hízás akkor szükség szerint be is fektetnek (legalábbis felénk). Ha tudsz akkor egy hétig jegyzeteld le miket eszel és azt meg tudod a dokinak is mutatni. de nagy divat leszidni a kismamit a hízásért, de ha más értékeid jók akkor hallgasd meg, próbáld betartani, de ne rágd magad emaitt. anyum annő 27 kilót hízott velem....visszafogyta és mégsem szólt neki az orvos.


jó egészséget, vigyázz magadra!

2010. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Itt valami más is lehet, mert nem eszem azért annyit, hogy betegség és diéta mellett 5 kg-ot hízzak egy hónap alatt. Nem szeretnék kórházba kerülni, nagyon oda fogok figyelni mindenre:(
2010. máj. 11. 14:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
még mindig "én" vagyok :-) nekem éppen emiatt már a 16hetes vérvétellel megcsinálták a ciukorterhelést ami jó lett. Egyébként ettél rendseresen a baba előtt? mert ugye nem elég akkor hogy elhagyod a cigit, még eszel reggel-délben-este is.... és így naná hogy hízol....ahogy én is.bár nekem megállt, mert miután lettetem a cigit 4 hétig híztam majd 5 kilót, aztán az elmúlt 12 hétben pedig 4 kg-ot.
2010. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát nem ettem annyit mint kellett volna. Munkaidő reggeltől estig volt, és nem igazán állhattunk meg enni sem. A terheléses cukorvizsgálat is jó lett: 4.5, két óra múlva 4.6.
2010. máj. 11. 15:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

gondolom mióta babát vársz eszel rendesen. én sem ettem rendszeresen, volt hogy csak este valami falatot. de miután kiderült a baba, ezt nem tehettem meg, másrészt könyebben rosszul lettem. egyébként sem éhezhettem mert volt már egy meglévő betegségem. s hozzá ugye a cigi lerakása....

szerintem figyelj az étkezésedre, ahogyan eddig és túl

sok kiló már nem jöhet fel rád. Sétálj nagyokat. én ha úgy érzem sokat ettem akkor estére csak joghurtot eszek olyan kis töltött gabonapárnácskával....

2010. máj. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. máj. 11. 15:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Az anyagcsered lassusaga miatt sokat hizhatsz, az rengeteget szamit.

Az elso terhessegem alatt 25 kilot hiztam, teny, hogy faltam is rendesen, de a nagy wczessel szenvedtem.

A 2. terhessegem alatt mindent megtettem azert, hogy ne lassuljon be az emesztesem. A kulonbozo szirupok csak egy ideig segitettek. Ami nekem bejott az a sok gyumolcs volt, npkozben is, de vacsorara vegog csak almat, narancsot, vagy zoldsalatat ettem. Reggelente mindig ittam edes tejeskavet. Semmi gondom nem volt igy.

2010. máj. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!