Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy problémás kismamák...

Pajzsmirigy problémás kismamák mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy tavaly novemberben derült ki, hogy alulműködik a pajzsmirigyem. A februári labor eredményemen a pajzsmirigy értékeim jók voltak, de a parathormon (pth) alacsony lett. Most áprilistól szeretnénk elkezdeni a baba projektet. Április 10-re van időpontom az endokrinológiára. Szerintetek baj, ha már elkezdjük vagy várjam meg, hogy a doki mit fog mondani?
2017. márc. 18. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó vizsgálaton mennyi lett a THS-d?
2017. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

TSH: 2,7 (0,55-4,78 a tartomány)

T3: 5,1 (3,5-6,5)

T4: 17,91 (11,5-22,7)

Parathormon: 8,1 (14-72)

2017. márc. 18. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Én megvárnám, mit mond a doki. 1 hónapon már nem múlik semmi.
2017. márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elkezdhetitek, bár nektek kell tudni, mert nagyobb a vetélés kockázata. TSH-t kéne lejjebb tornázik, a pth-ról fogalmam sincs szerintem nekem sosem nézték O.o pedig pm alulműködésem van 4,8-ról indultam vetélés után.


Lement 1,3-ra és terhes maradtam.

20 hetesek vagyunk, letroxot továbbra is szednem kell sőt emeltünk az adagon is. Állandó kontroll.


Sokszor a pm gond együtt jár az IR-rel is, ha nem néztétek még akkor érdemes lenne és egybe letudni az egészet :)


Szerintem a ti döntésetek mikor kezdtek bele, Nekem is mondták, hogy fél év az IR gyógyszer mire jól fog hatni, utána terhes lehetek. A harmadik hónapban a kontrollra már kismamaként érkeztem :)


Minden jót!

2017. márc. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ági83 ***** válasza:
Én megvármám mit mond a doki! És lejjebb kettő alá vitetném a tsh értéket is! Terhesen úgyis magasabb lesz,mint volt. Nekem legalábbis így volt,már öt hetesen 3 volt az 1- ről. Sajnos nem maradt meg a baba. Most vizsgálja majd az endodoki miért lehetett a második is vetélés!
2017. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2,9 volt a TSH-m, évekig nem tudtam teherbe esni (addig ezt nem vizsgálták). Az endokrinológus szerint 2 alá kell levinni. Letroxot szedtem és sikerült a baba (2 is).

A pm alulműködést gluténérzékenység is okozhatja. Nálam ez lehetett az ok, mert amióta elhagytam a glutént, a TSH-m gyógyszer nélkül lement 1,7-re.

2017. márc. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! várok április 10-ig, hogy mit mondd a doki. :)
2017. márc. 20. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!