Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnézium túladagolása?

Magnézium túladagolása?

Figyelt kérdés

Napi 2 Magnosolvot iszok, de borzasztó hasmenésem van tőle, viszont a keményedésekre ez vált be eddig a legjobban.


Ilyenkor mi a teendő? El kell viselni a hasmenést? 😀



2017. márc. 20. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet sok. Próbáld meg, hogy pár napig csak 1 tasakkal iszol és javul-e illetve keményedsz-e.
2017. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Vagy kipróbálni más magnézium vegyületet. Én magnézium citrátot szedtem, sokat, napi 2400 mg-ot, de nem okozott hasmenést. Sokféle formában elérhető a magnézium, számtalan készítmény van.
2017. márc. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Igen, valószínű, hogy túl sok. Így jelzi ezt a szervezet. Próbálj meg csökkenteni az adagon, napi 1,5-re, vagy 1-re.
2017. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem semmit nem ért a Magnesolv. Hiába ittam, hasmenésem volt, de a 24. héten mégis el kezdtem nyílni. Akkor váltottam Magnerotra. Azóta nem megy a hasam, sokkal kevesebbet keményedem, és nem is nyíltam tovább, legalábbis a 28. héten azt mondták. Ezen a héten megyek dokihoz, remélem, hogy a helyzet változatlan. Szerintem érdemes lenne más fajta magnéziumot kipróbálnod. 32 hkm
2017. márc. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szedj másik mg terméket.
2017. márc. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
68%
Magnosolvban Mg-karbonát és -oxid vegyületek vannak, egy tasakból 66,6 mg tiszta magnézium tud felszívódni, vagyis biztos nem adagolod túl. Az édesítőszer is okozhat hasmenést. De ha váltasz egy tablettára amiben nincs édesítőszer se és jobb felszívódású vegyületekkel dolgozik (pl. citrát, laktát, orotát), akkor két legyet ütsz...
2017. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
#2 2400 mg magnézium-citrátban 360 mg elemi magnézium van, amiből 324 mg tud felszívódni, így végül is érthető, hogy bírtad.
2017. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 magnosolv sok volt,1 meg kevés.Egy nődoki javasolta h szedjek többfajta magnéziumot.Így napi 1 tasak Magnosolv+3-4 Magnerot volt az adagom.Hasam nem ment és a keményedésekre is használt.
2017. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
90%
Aki lepontozta az általam segítő szándékkal közölt tényeket, örömmel venném, ha segítő észrevételeivel gazdagítaná szerinte nem helytálló ismereteim, nem csak hagyna itt a sötétségben és nyomkodná a pirosat arctalanul.
2017. márc. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!