Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas lett a vérsüllyedés...

Magas lett a vérsüllyedés értékem.35 hetes terhes vagyok. Ki mit tud mondani a dologról?

Figyelt kérdés
Valaki volt-e hasonló helyzetben, ez a terhesség "velejárója", vagy extra eset. Légyszi, aki volt vagy van hasonló helyzetben, és beszélt is a dokijával erről, az írjon.Köszönöm.
2010. máj. 11. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Teljesen normális ha terhesség alatt magas a vérsüllyedésed.Mindenkinek megemelkedik :)
2010. máj. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vérsüllyedést azért mérik, hogy kiderítsék, zajlik-e a szervezetben valamilyen gyulladásos folyamat. Kismamáknál a süllyedés mértéke mindig magasabb.

Meglepő tény, hogy a várandósság immunológiai szempontból nagyon ellentmondásos állapot: az anyai szervezet egy idegen testet fogad be és nevel hónapokig. Mivel a süllyedés a szervezet immunrendszerének állapotát mutatja, a babavárás idején természetes, hogy értéke eltér a normálistól. A mért érték akár 60-80 mm/óra is lehet, ami nem terhes állapotban komoly bajt is jelenthet, a kilenc hónap alatt azonban önmagában még semmilyen problémára nem utal. Ha a vérképben egyéb eltérések is kimutathatók, akkor természetesen további vizsgálatokat kell végezni.

Ugyanez vonatkozik a fehérvérsejtekre is: ha a süllyedés nem különösen magas, és a vizeletben nincs fehérje, a kismama fehérvérsejtszáma jóval meghaladhatja a normálértéket.

2010. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Normális. :)

Én a normál értékről indultam, aztán mára már 54 a süllyedésem...

A dokim szerint, butaság nézni, mert úgysem jó az eredmény.

Szóval, ne foglalkozz vele!

37 h km

2010. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, ne aggódj, normális jelenség.

I.rutin: 34 süllyedés

II.rutin: 54

III.rutin: 62.

Rákérdeztem az orvosnál, aki megnyugtatott, hogy ilyenkor ez normális, nem kell vele foglalkozni. Te se aggódj :)


Boldog babavárást!

35 hetes kismama

2010. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Sziasztok!


34+1 kismama vagyok, és nekem is egyre emelkedik a vérsüllyedésem.

1. vérkép: 38 mm/h

2. vérkép: 72 mm/h

3. vérkép: 80 mm/h

Az elsőnél még az orvosom se mondott semmit, a másodiknál elküldött fogorvoshoz, aki a fogíny-gyulladásomat kezelte. Én akármennyire is veszélytelennek tartják, a röntgent nem vállaltam, hogy esetleg van-e valami gyulladt fogam... főleg azért, mert a terhességem előtt rakattam rendbe a fogaimat.

A legutolsó 80-as vérsüllyedésre azt mondta a doki, hogy talán még nem gyógyult meg a fogínyem, viszont most egy orvos ismerősömmel beszéltem, aki azonnali kivizsgálást javasol. Be is vagyok ijedve rendesen, ma délután megyek a háziorvosomhoz és megkonzultálom vele. Állítólag 40-ig kismamáknál nem gond a vérsüllyedés, de utána okot kell keresni.

Sajnos nekem más problémáim is vannak (vashiány és pajzsmirigy alulműködés) és eddig ezekre fogtam a magas vérsüllyedést.

2010. máj. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem 25 lett az eredmény. Az asszisztens ijesztett meg, bár csak jót akart, és ők elvileg nem is elemezhetik hivatalosan a kismamák eredményeit. A dokimat mindenesetre majd felhívom, csak tudjon róla.

Köszönöm a megnyugtató válaszaitokat!

2010. máj. 12. 21:36
 7/7 anonim ***** válasza:

21.32-es vagyok. Irigylem a Te 25-ös süllyedésedet. Nekem 2,5x annyi.

Mindenesetre beszélj az orvossal, Ő látja a komplett eredményeidet s ha baj lenne, Ő tudná rögtön a többi értékből. De szerintem nincs baj. Csak nyugi :)

2010. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!