Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Járt már valaki...

Kismamik! Járt már valaki így? (Többi lent)

Figyelt kérdés

2016. Oktoberében megtudtam hogy terhes vagyok , hatalmas volt a boldogság , elmentunk az első vizsgálatra , 7 hetes 4 napos volt a picúr. Azóta is minden rendben van vele.

Viszont én 67kg-val "inditottam" a terhességet , hirtelen le szaladt rólam 5 kg. Itt vagyok 26 hetes és 5 napos , 65 kg mutat a mérleg , pedig eszek rendszeresen , már nincs hányingerem sem. (Kb. a 17. hétig volt hànyingerem , de csak 2x hánytam)

Kellene aggódnom , hogy nem tudok hízni? Vagy inkább "maradjak " csendben amiert nem hízol el ?

Mindenhol azt olvasom , hogy ennyi idősen már pár kiló fel szaladt , én meg a kezdő súlyomat se tudom el érni.

Baba rendben van , sokat mocorog , 16.- héttől érzem.(pedig volt rajtam pár kiló felesleg)

Ha járt már így valaki kérem írja meg ! :)



2017. márc. 23. 09:50
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsi , Hízok*

Telefonról küldtem nézzétek el nekem :)

2017. márc. 23. 09:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen magas vagy?

Első terhességem 65 kilóval kezdtem (170 cm vagyok) és 61-ig fogytam, 25 hetesen igaz elértem a kezdősúlyom, enni ettem rendesen amúgy. 72 kilóval mentem szülni. 63-al mentem haza a kórházból. Annyi volt az egész, hogy eleve volt rajtam felesleg, 61 kilóval egész jól éreztem magam, de 57-el se voltam sovány. Így nem híztam annyit. Vékonyabb kismamák általában többet híznak de tudok kivételt, aki szülni és vékonyan ment, a babája természetesen egészséges lett, hiszen nem koplalt a kismama.

Aggódni nem kell akármilyen is az alakod, ha eszel rendesen, akkor a baba elveszi azt, ami neki kell.

2017. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

165 cm vagyok :)

Köszönöm a válaszod , első babás vagyok , és egy kicsit aggódom .

2017. márc. 23. 10:03
 4/7 anonim ***** válasza:
6%

, Nem kell felhízlalni magad, mint sokan teszik. Én is 20 hetes voltam, amikor még - 5 kg-nál tartottam.

Ellenben a legtöbb barátnőm, egy - két évvel a szülés után még plusz 30 kg-nál tartott, szerintem ez gusztustalan, úgyhogy inkább örülj.

2017. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es. Ez nem gusztustalan egyáltalán. Vannak olyan nők akik bármit tesznek nagyon nehezen fogynak. Pl itt vagyok én első babámmal 101 kg al mebtem szülni. -16 kg ment le a korházba rólam.84 kg volta még 1,5 évvel később is bármit csináltam nem ment le 1 kilo sem. Második babámmal 84 kg val estem teherbe vele is 101 kg voltam és mikor jöttem haza a korházból ismét 84 voltam. Most lesz 2 éves a fiam 69 kg vagyok pedig nem fogyózom.

Szóval lehet nehezen fogynak és nem nagyon tud mit csinálni.

Amúgy én sem zabáltam de nagyon könnyen hízok nehezen fogyok, és nagyon vizesedtem.

2017. márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogsz még hizni ne aggódj :) ilyenkor szokott "megindulni" kicsit jobban a hízás,nem mondom hogy sokat de szedsz majd magadra.Egyébként sem kötelező tizenkilokat felszedni,én pont azért küzdök hogy a lehető legkevesebbet hízzak :) előző terhességemnél a 20.héten már kb 7-8kg volt rajtam,most is 20hetes vagyok,3kilot szedtem magamra eddig de az eredeti súlyomhoz képest most is 8kg van rajtam (télre valahogy mindig van rajtam legalább 3-4kg fóka zsír úgyhogy kicsi plusszal indítottam) ne aggódj szerintem,mutat az a mérleg majd többet is :) boldog babavárást!
2017. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

Mekkora egy paraszt vagy!!!

Tudod hány nő van aki hiába kapálózik nem tud mit tenni a hízás ellen? Itt vagyok pl én. 31 hetes és +16kg-nál járok. Ch diétán vagyok, kalóriát számolok, nem vagyok vizes és mégis hízok. Szerinted tehetek róla?

Kicsit gondolkodj már el, mielőtt másokat gusztustalannak ítélsz!

2017. márc. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!