Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mentetek orvoshoz?

Mikor mentetek orvoshoz?

Figyelt kérdés
5 hét 4 napos vagyok. Két hét múlva tervezek orvoshoz menni, 7 hét 3 naposan. A háziorvosom javasolta, hogy menjek hamarabb.
2017. márc. 23. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
6+2
2017. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a pozitív teszt után egyből.
2017. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én első terhességeimnél mentem nagyon korán, még nem is látszott semmi. Aztán a legutóbbinál a 10. hétig halogattam, amiből semmilyen hátrányom nem származott. Problémamentes terhesség esetén szinte mintegy, csak még a 12. hét előtt juss el.
2017. márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat hetesen.
2017. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
6+2, volt mar szivhang is :)
2017. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
8+3 naposan. Mikor mentem már természetesen volt szívhang is. Teljesen problémamentes terhesség volt.
2017. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
elsőnél 6 hetesen mert bevéreztem (hematoma)de kiderült hogy 5 hetes vagyok. Most 5hét 2 naposan mert progi pótlást akartam, és ellenőrizni hogy jó helyen van-e, mert ugye nem tudhatod rögtön hogy problémamentes-e.
2017. márc. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elso terhessegnel 6 hetesen. (De minek? Csak egy pottyot lattunk, utana meg alig birtam kivarni a 12 hetes uh-t.)

A tobbi terhessegemnel ezek utan mar csak 7 hetesen mentem, ilyenkor az az egy het sokat szamit, ugyanis azoknal a terhessegeknel ahol addig rendben volt minden mar embriot lattunk szivmukodessel, azol pedig nem lattunk ilyet, ott mar tudtuk, hogy gond van.

2017. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyből mentem, de nem látszott semmi. Hét hetesen sem látszott még semmi szinte, de csak mert később fogant a babám. Ilyenkor már az anyukák többségének látszik valami.
2017. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően semmi előnnyel nem jár, ha korán mész, úgyhogy ez inkább csak megnyugtatás, hogy tényleg terhes vagy és jó helyen van.

Azt, hogy a terhesség ettől problémamentes lesz, nem tudják garantálni akkor sem, ha mondjuk 6 hetesen van szívhang. (Sajnos ez tapasztalat.)

Egyedül a méhen kívüli terhesség kizárása az, ami miatt fontos lehet minél előbb menni, de az meg olyan, hogy HA gondot okoz, annak már tünetei is vannak, szóval észre lehet venni és akkor nyilván úgyis orvoshoz fordulunk.

Szóval ha teljesen objektíven nézzük, akkor egy átlagos terhességgel bőven ráér. Angliában a 12. hét előtt egyáltalán nincs is ultrahang a normál terhesgondozás keretei között.

Ha mondjuk progeszteronpótlás kell, akkor mire az UH kimutatja, már késő. Én a vetélésem után a következő terhességnél már a pozitív teszttől kaptam automatikusan a progit, nem kellett hozzá semmilyen vizsgálat, szóltam a dokimnak, hogy pozitív lett a teszt és már írta is fel.

Több terhességgel (és vetéléssel) a hátam mögött én már azt mondom, hogy csak akkor érdemes dokihoz rohanni, ha valami gond van (szokatlan görcsölés, vagy bármennyi vérzés). Minden más esetben csak érzelmi oka van a dolognak, orvosilag nincs érdemi jelentősége.

2017. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!