Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két pozitív teszt biztosan...

Két pozitív teszt biztosan terhességet jelent?

Figyelt kérdés

Tegnap délután csináltam egy tesztet, ami egyértelműen pozitív lett (erőteljes két csík). Mivel az eredményt látva nem hittem a szememnek, vettem még egyet, és azt is megcsináltam tegnap este, az eredmény pedig ugyanúgy határozott két csík lett. Akkor ez már biztos, hogy terhességet jelent, igaz?

Olvastam valahol, hogy a terhességet a legutolsó menstruáció első napjától számítják, ami nekem február 18.-a volt. Ami számításaim szerint annyit tesz, hogy tegnap töltöttem az 5. hetet. Tudom, hogy majd a nőgyógyász többet tud mondani, de ez tényleg így van, vagy ezt nem lehet kiszámolni?

(Akkortájt együtt is voltunk egyébként úgy, hogy simán összejöhetett a baba...)

A válaszaitokat előre is köszönöm! :)


2017. márc. 26. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Gratulálok! :)
2017. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy terhes vagy, ha pozitiv a teszt.

Mensi szerint 5 hetes terhesseg azt jelenti, hogy kb 2 hete volt ovulaciod, akkor fogant a baba.

Felteve h kb 28 napos a ciklusod es rendszeres.

Orvoshoz kb 2 het mulva erdemes menned, addigra mar latszodnia kell embrionak szivmukodessel.

Korabbsn akkor kell, ha panaszod van (barmilyen verzes, barnazas, eros gorcsok).

Gratulalok!

2017. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem 2, hanem 3 hete lehetett ovud, elirtam.
2017. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Enyhe, menstruáció szerű görcsök vannak, de egyáltalán nem durva, inkább csak érzem, hogy meg akarna jönni, de nem tud ugyebár... éppen ezért csináltam meg a tesztet tegnap, mert 8. napja késett, de ez az érzés megvolt. Akkor nem erre gondoltál, ugye? Ez még nem baj...?
2017. márc. 26. 13:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén február 18 az utolsó mensim napja! 🙂 S igen, tegnap volt 5 hetes a terhesség.

Az enyhe görcsölés teljesen normális. Nekem is volt, mostanra kezd enyhülni.

2017. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gratulálok kedves utolsó, és köszönöm a gratulációkat! :)
2017. márc. 26. 14:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Köszönöm, én is gratulálok neked! 🙂

Más tüneted is van?

2017. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem az enyhe, vagy mensikor jellemzo gorcsolesre gondoltam, az teljesen normalis ilyenkor.
2017. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Enyhe "mindjárt megjön" érzés, fáradékonyabb vagyok, bárhol el tudnék aludni... 😀

Nem tervezett baba, teljesen váratlanul ért a dolog, így csak erre a két dologra figyeltem fel eddig. Tegnap óta még nem nagyon tudatosult bennem a dolog, még nem nagyon hiszem el, de talán pár nap múlva leesik a tantusz... :)

2017. márc. 26. 15:15
 10/12 anonim ***** válasza:
1000%, gratula :)
2017. márc. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!