Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek az 1. trimeszterbe...

Szerintetek az 1. trimeszterben be lehet vállalni egy hosszabb távú utazást?

Figyelt kérdés
Kb a 8-9. hét környékén mennénk egy szomszédos országba busszal egy 2 napos kirándulásra, el merjek indulni, vagy inkább mondjam le? Most az 5-6. héten járok szerintem, még nem voltam orvosnál, addig nyilván eljutok majd, de mire az orvos lát, már a pénz be lesz fizetve. Még nem volt hányingerem, a mellfeszülés, és a kicsit gyakoribb pisilés + a pozitív teszt utal a terhességre. :) De a pisilés is van hogy normális, és van amikor tényleg gyakrabban kell mennem. Ti mit csinálnátok a helyemben? Befizessem vagy ne a pénzt?

#terhesség #1.trimeszter utazás
2017. márc. 27. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mindenki mas.

En pl. hetekig hanytam reggel, delben, este...

2017. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát, még lehet, hogy rosszul leszel addig... De az is lehet, hogy nem. Jó kérdés. Ha van rá lehetőség, akkor én megvárnám, hogy hogy leszek 8-9 hét körül (ha hányós vagy, az addigra ki fog derülni) és utána szervezném a kirándulást
2017. márc. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Elso terhessegem alatt jol voltam, mostaninal pedig elso 3 honapban reggeltol estig rosszul voltam, hanyas, emelyges, stb. 7. hetben kezdodott. Foleg egy buszut, bloeee el se tudtam volna kepzelni :)
2017. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondolom, hogy még korai a hányósságról beszélni, olvastam, hogy csak később jelentkezik. A gondom, hogy a napokban kell befizetni a pénzt, és még a családban nem nagyon hangoztatom a pozitív tesztet, egyrészt mert tudni akarom, hogy az orvos mit mond, hogy minden rendben van-e, illetve a 12. hétig amúgy sem akarom hogy az egész világ tudja, túl sok rossz történt az első trimeszteres anyukákkal a környezetemben. Igazából a legnagyobb félelmem azzal van hogy túl rázós lesz az út, és emiatt elmegy a baba, de ez lehet hülyeség! Amúgy biztos autópályán megyünk, szóval csak nem lesz olyan rossz az út! :) De mondjuk azon kívül, hogy esetleg kellemetlen tünetek állhatnak fent (pl hányás, vagy gyakori pisilés), nagyon kockázatos ebben az időszakban utazni?
2017. márc. 27. 10:01
 5/14 anonim ***** válasza:
Én utaztam hosszabban, nem is a szomszéd országba. Kibírtam, de elég rossz volt.
2017. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Terhesseg-fuggo.

A kockazat nyilvan fennall, hisz Te is tudod hogy elo harom honapban meg barmi lehet, 8-9. het meg kenyes nagyon... szoval en nem mennek. De baratnom 11 hetesen tropusi szigetre utazott, 2 hetre, szoval Te tudod :)

2017. márc. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én biztos nem mennék a helyedben. Ha előjönnek a rosszullétek, akkor azt otthon, ágyban fekve is nehéz elviselni, nemhogy egy utazás során. Én 4 hete szinte haldoklom a rosszullétektől, egy utazásba bele is halnék :( Lehet neked semmi sem lesz, mert vannak olyan szerencsések is, de ez nem egy előre kiszámítható dolog sajnos.
2017. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem csak a hányás a kellemetlen, én most vagyok 7 hetes és minden evés sután felfújódom, de nagyon kellemetlenül, tök hamar elfáradok, ha nem eszek 2-3 óránként szédülök, és estére fáj a derekam...és egész nap émelygek. Nekem most hétvégén 3 órás vásárlás kínszenvedés volt a végére.

Habár a fiammal meg szó szerint semmi bajom nem volt, enyhe gyomorégésen kívül, az is a 9héttől, de vele feküdnöm kellett rossz tapadás és hematóma miatt.

Nem tudom mikor kellene befizetned, de sajnos lutri mi lesz veled közérzetileg 8-9 hetesen :(

2017. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én 14hetes anyuka vagyok,és én azok szerencsés leendő anyukák közé tartozom akik semmit nem tapasztaltak a terhességből csak maga a tudat hogy terhes vagyok. Én el mennék de ezt úgyis az orvosoddal kell először konzultálni hiszen ő tudja neked ezt meg mondani hogy érdemes -e.
2017. márc. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem merném. Az első terhességem a 8. héten halt el, a 10. héten műtöttek, de bármikor elvetélhettem volna. Ez nem annyira szerencsés sem a buszon, sem külföldön...

Ráadásul a busz rázhat, ami szintén nem ajánlott az elején. (Meg később se.)

És hát... ha el is mész, mindenképpen előbb rá kéne nézetni a dokival, hogy minden oké-e, van-e szívhang stb.

Szóval én nem merném bevállalni, de mindenki más, egy csomóan járnak kirándulni, és semmi bajuk nem lesz.

2017. márc. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!