Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1,5-2 éves "naggyal" hogy...

1,5-2 éves "naggyal" hogy alakult a terhességed?

Figyelt kérdés
Milyenek voltak a mindennapok? Hogy jutottál el vizsgálatokra? Hogy kivitelezted a még csak totyogó nagytesó emelését, cipelését? Hogy tudtál pihenni? El tudtad látni a nagytesót, a háztartást?
2017. márc. 27. 10:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Igazából 1-2 éves "naggyal" a terhesség lenne a helyes cím. Kb. 22 hónapos lesz a nagytesó, mire érkezik a kicsi, szóval a most még közelebb van az 1 évhez (14 hónapos).
2017. márc. 27. 10:45
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Az enyémek között 1,5 év van. Általában a nagyi vigyázott a nagyra, ha dokihoz jellett mennem. Cipeltem, emeltem, szoptattam. Az az igazság, hogy néha csak este jutott eszembe, hogy a pocakban is lakik ám vki. Viszont nem volt idő annyit parázni. :-)
2017. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem könnyű, pedig még csak az elején járok, és a nagy fiam is nagy :) Júliusban lesz 3 éves.

Nekünk nincs segítségünk, és több is az orvosi vizsgálat az átlagnál :(

Apa próbálja munkát csúsztatgatni , így jutok el orvoshoz. Mivel a nap nagy részében émelygek, a ház szalad, próbálok nyugisabb játékokat játszani a kis hapsimmal, délben együtt alszunk, és sajnos több mese engedélyezett, főleg mikor elkezd görcsölni a hasam és muszáj lefeküdnöm. Egyenlőre itt tartunk :(

2017. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt gond, problémamentes terhességem volt. 2,5 év van a gyerekek között.

Amikor orvoshoz mentem többnyire apa vigyázott a nagyra, egyszer vagy kétszer fordult csak elő h őt is vinnem kellett (egyszer a nőgyógyászhoz, egyszer meg vérvételre, de megoldottuk). Emelgetni szoktam a nagyot, de hosszan cipelni vagy ilyesmit nem. Háztartást el tudtam látni, esetleg kevesebbet hajolgattam mint addig. Pihenni akkor tudtam amikor a nagy aludt.

2017. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Júliusra várjuk a kistesót és 21 hónap lesz a különbség. Az eleje nagyon nehéz volt, a "nagynak" a fogai is jöttek sorban, állandóan álmos voltam, émelyegtem is sokszor. Emelni kell azért, hintába, kádba, babakocsiba, etetőszékbe, nagyon jó étvágyú 12 kilós a fiam amúgy, a hátam és a derekam bánja is rendesen. Ezt levéve egyelőre jól viselem. A "nagyot" védőnőhöz általában viszem magammal, egész jól viseli, dokihoz délután járok és nem akkor, amikor délutános a férjem szóval ezzel nincs baj. A 3 műszak áldás is pl cukorterhelésnél, arra jó a délutános hét. A háztartást jelenleg úgy, ahogy nem terhesen is, az első trimeszterben már 3-4 körül csak vánszorogtam, de amit muszáj volt azt megcsináltam nyilván. Az emeléssel egyelőre nincs baj 26 hetesen, kb 2 hónap múlva majd lesz ami lesz, addig biztos sokkal nagyobb lesz a hasam. Pihenni.. alvásidőben nem csinálok semmit. Az éjszakát a fiam átalussza január óta, mióta nem jön foga.
2017. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
2,5 év van (lesz) közöttük, jött velünk/velem az összes vizsgálatra, mindenbe bevontuk. 33 hetes vagyok, ugyanúgy emelgetem és ugyanúgy semmit nem tudok mellette pihenni, mint az elején. Napközben bölcsiben van, én dolgozom, enni mindenki eszik ahol van (7végén étterem vagy főzünk a férjemmel), takarítani meg a takarítónő takarít.
2017. márc. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Amennyiben problémamentes a terhességed, akkor szerintem semmi gond a nagytesó ellátásával/cipelésével, nyugodtan mehet bármi. Apuka/nagyszülő/nagynéni stb. vigyázhat a "nagyra" amíg Te elmész dokihoz havonta egyszer.


Másik lehetséges eset, hogy rosszul vagy eleinte hányás/hányinger, szédülés, ez esetben azért jó ha van a közelben nagymama vagy más segítség. Ilyenkor óvatosan, főleg, ha szédülés jönne, akkor nem szabad emelni a másik gyerkőcöt.


Harmadik lehetőség, hogy probléma adódik a várandóssággal, akár vérzés, mélyen fekvő lepény, görcsök, nyíló méhszáj stb. na ilyenkor már KÖTELEZŐ segítséget kérni valakitől, ezekben az esetekben nincs emelés, cipekedés stb.


Remélem az első esetben tartozol!

Boldog babavárást!

2017. márc. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

júliusi a nagy lányom, 2,5 éves, a kishúga szeptemberi, most 6 hónapos.

Nekem sima terhességem volt mindkettővel, amíg a nagy aludt délben, én pihentem vagy kertészkedtem. Éjjel elég jól alszik max egyszer kelt fel akkoriban, de ez nekem nem okozott gondot...emelgettem az utolsó pillanatig, ha muszáj votl, ha nem votl muszáj megmondtam neki hogy nem emelhetek és megértette.

Vizsgálatok ideje alatt anyukámmal volt.

Engem nem fáraszt a nagy, soha nem fárasztott, nagyon nyugis kiscsaj, úgyhogy nekem nem volt a terhesség miatt extra pihenésre vagy segítségre szükségem. Sokkal jobb volt így terhesnek lenni mint mikor még dolgoztam

2017. márc. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. márc. 29. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!