Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szégyellted már magad a...

Szégyellted már magad a problémás terhességed miatt a családod, barátaid előtt? Úgy érzem, nem tudom végigcsinálni ép ésszel a terhességet.

Figyelt kérdés

A tágabb család és a barátok gyakran kérdezik, hogy hogy vagyok/vagyunk. Nálunk azonban minden hónapban van valami, ami halálos veszélyt jelent a magzatra, nagyon problémás a terhességem. Amikor épp nincs, akkor meg jön egy-egy rossz dolog (pl. több magzatvíz, rossz flowmetria, székrekedés, szúrunk egy injekciót is naponta az elejétől).


Volt vérzésem, volt amniocentézisem, volt vetélésem, most túlérett a lepényem. És még csak a 27. hét.


Igyekszem nem elzárkózni az emberektől, de már nem szívesen járok el, vagy beszélek másokkal, mert nem tudok általában semmi jót mondani, és szégyellem, hogy ilyen keserű vagyok.


Mások csodás élményként írják le a terhességet, az enyém meg borzalmas, és úgy érzem, nem ezt várják, ha kérdezik.:/ Pedig a magzatmozgásnak mi is nagyon örülünk!


Úgy érzem, hogy nekem ez nem megy. Igyekszem nem feladni, de mindig jön valami újabb baj.


Volt veletek ilyen?


27 hkm



2015. dec. 17. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt nekem is sajnos ugyan ezen átmentem . Mindig hívogattak a barátnők ,hogy mi van? Én is ugy éreztem mint te sajnos ez az állapot nagyon megviseli az embert. Már féltem előre ha volt egy ultrahang vagy egy szűrés vérvétel milyen eredményt kapok. Amikor már annyi negatívum volt és kérdezett valaki valamit csak annyit mondtam minden rendben. Csak a párommal és a barátnőmmel beszéltem a negatív dolgokról nah meg a dokival. De más orrára utána nem kötöttem semmit. Ezen túl kell esni. Biztos rendbe lesz nálatok is minden. Ezért a sok idegeskedésért meglesz a jutalom egy csodaszép kisbabátok lesz.És akkor ez egy rossz időszak emléke lesz csak.Sikerülni fog Kitartást kivánok
2015. dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, nagyon kedves vagy, hogy írtál. én is mindig azt mondom, hogy jól vagyok és ha mondjuk sírni látnak, egyszerűen csak annyit, hogy nem erre számítottam.


most annyit tudtam tenni, hogy vettünk ki szabit holnaptól a férjemmel és lazítunk, az orvos szerint tegyünk nagy sétákat, nézzük a téli tájat, a madarakat, utazzunk el, lazítsunk.

2015. dec. 17. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Épp a család és barátok azok, akik előtt nincs olyan, hogy szégyenkezés. Főleg egy olyan állapotban fennálló helyzet miatt, amiről egyáltalán nem tehetsz.

Az ő dolguk, hogy támogassanak, nem jelenthet terhet a panaszkodásod. Inkább beszéld ki, mint rágódj rajta.

Keress sorstársakat. Volt pár napja egy kérdező, hasonló cipőben jár:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Esetleg beszélgessetek, ha mindkettőtöknek van rá igénye.

2015. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3: köszönöm szépen. írtam is a kérdezőnek:) és sajnos azért a családi, baráti légkört is el tudja rontani, ha soha semmilyen pozitívat nem tud az ember beszélni. de hát...most már így van.
2015. dec. 17. 15:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Szégyennek nem szégyen, sokunknak van/volt problémás terhessége, még ha nekem a mostani gondtalan is. Mondd, hogy erről nem akarsz beszélni. Ha akarsz, beszélj, ha kell, sírj.

Te nem vagy táppénzen?

2015. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 27.hét pedig már szép, erre koncentrálj. Tavaly két vetélésem volt (10.és 16.héten), sok gonddal. Most amiatt aggódtam, hogy minden tökéletes eddig. Még mindig nem tudok ellazulni teljesen, de azt beszéltük a férjemmel, hogy minden lehet, akár még az is, hogy minden rendben lesz. Erre gondolj.

24+4 hkm (40 éves)

2015. dec. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt szoktam mondani, hogy nem akarok róla beszélni, végül is ez így is van.:)


Nem, nem vagyok táppénzen. Januártól home office-t kértem, de be szeretnék járni, amennyiszer úgy érzem, hogy be tudnék.:) De nincs elég kényelmes szék benn számomra. Meglátom. Szeretem, amit csinálok és fizikailag sem megerőltető. És őszintén, a fizetésem 60%-a se az álmom...még a 100%-a sem.:)


Nevetséges, de fizikailag vígan elvagyok még így a 29. héten is, csak mindig valami kiderül a vizsgálatokon (a legújabb a lepény meszesedése), amúgy naponta több km-t tudok sétálgatni és szoktunk is, eljárunk itthonról programokra, stb.

2015. dec. 28. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!