Terhesen vérzés?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok. Az emésztésem katasztrofális,pedig mindent próbáltam. Hetente egyszer,nagyon nagy jóindulattal maximum kétszer tudok wc-re menni.Ma 4 nap után elmentem.Fájdalmas és olyan volt, mintha karcolt volna belül.Hát mondanom sem kell,a mennyiség meg kb akkora,mint egy szilva.De ezt szenvedtem vagy negyed óráig.Nem tudom máshogy leírni,ne haragudjatok.A wc papíron utána kb 200 Ft-os nagyságú tűzpiros vérfolt volt.Sokkot kaptam hirtelen,rögtön elsírtam magam.Nem tudtam eldönteni,hogy honnan jött.Azt hozzá kell tennem,hogy utrogestant és crinon gélt használok,ami ugye ürül is olykor.Ezek viszont fehérek maradtak.Ha hüvelyből jött volna a vérzés,akkor ezeket is megszínezi nem?Felhívtam a dokit.Szerinte biztos,hogy a szorulás okozza,talán aranyér a legvalószínűbb.Diktált egy kenőcs nevet és laevolac szirupot kell innom.Volt így valaki?

2017. márc. 30. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nyugi, biztosan nem a hüvelyből jött a vér. Sajnos nekem szinte minden székeléskor ilyen, még ha nem is kemény a székletem. Milyen kenőcsöt mondott, megkérdezhetem? Én nem mentem vele dokihoz még. Ami nekem segíteni szokott, ha nem vagy cukros, a literes cappy, abban sok rost van, nekem mindig jót tett. Szülés (császár) után megvettem a laveolacot én is, azóta is ott áll szerencsére, ki sem lett bontva, arról nem tudok nyilatkozni
2017. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos lenne találnod valamit, ami segít a székrekedésben. Legyen az szilvalekvár, levolac bármi.


Szerintem sem a hüvelykedből jött a vér. Figyeld pisilésnél a papírt.


Drukkolok, hogy mindenr rendben legyen.

2017. márc. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A kemény széklet nagyon könnyen felsértheti a végbélfalat, de lehet belső aranyér is.

Szerintem sem a hüvelyből jött.

Igyál sok folyadékot:)

2017. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia!

annyi tortenhetett,h megrepedt az erolkodestol a vegbeledben egy pici er.en i jartam igy,meg terhessegem elott is.minden jot kivanok,ez nem huvelyi verzes volt.

10heteske

2017. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon figyelem az biztos.A déli utrogestanon most vagyok túl,ugye ezt nekem kell behelyezni,így látnám az ujjamon is,de ott is csak ezeket a maradék fehér darabokat látom.Nagyon elkeseredtem és megijedtem,hiszen lombikos baba,akire hosszú éveket vártunk.

Most a férjem hozott laevolacot,megpróbálom azt,bár nem tudom mennyit,mikor és hány naponta lehet ezt használni.Terhesség előtt sem volt jó az emésztésem,de most tényleg katasztrófa.Az aszalt szilva,befőtt,lekvár...meg sem hatottak.A cappyt is ittam,de nem segített.Sok folyadékot igyak?De vizet vagy gyümölcslevet és mennyit? Az a kenőcs,amit a doki diktált,egy végbél kenőcs,minden nagy wc után zuhany és ezzel kell bekenni. A neve pedig: Proktis-m

Annyira köszönöm nektek a válaszokat,a segítségetekkel megnyugodtam már,de még csak ici-picit.Szerintem a vérzés a rémálma az összes terhes nőnek.Én úgyis mindig annyira aggódok,uh-ön is mindig az nyugtat meg,ha látom a szívét dobogni.

2017. márc. 30. 12:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Én pont így jártam és frászt kaptam, mivel volt már korábban két vetélésem. De pont az nyugtatott meg, hogy nagyvécézéskor volt, ami lehet vérző aranyér, vagy fissura (végbélrepedés), az erőlködés miatt szinte természetes. Utána figyeltem, hogy vérzek-e továbbra is és nem.

99,9%, hogy esetedben sem hüvelyi eredetű a vérzés.

2017. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már használom a kenőcsöt amit a doki javasolt,ez szerintem segíteni fog.A laevolacot reggel megírtam, két óra múlva mindenféle görcsök nélkül sikerült wc-re mennem.Kicsit hasmenésszerű,de semmi görcs tényleg.
2017. márc. 31. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is hajlamos vagyok a székrekedésre alapból, mindkét várandósságot ennek megfelelően végigküszködtem.

A Laevolac-ot én nem használtam, kicsit tartottam tőle, hogy ha kb. fél évig mindig ezzel sikerül, túlzottan hosszászokik a szervezetem. Ami nekem bejött, hogy nagyon sokszor reggeliztem zabkását, utána ittam egy koffeinmentes tejeskávét és bekaptam pár szem aszalt szilvát, vagy néhány teáskanál szilvalekvárt (ez utóbbi szülés után is bejött). Így sikerült kb. 2 naponta "produkálni" és az aranyerem sem jött ki (kb. 3 nehezebb "esemény" volt a 2. terhességemnél, amikor nekem is volt ilyen karcos élmény).

2017. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A laevolac hatásos volt valóban,de én sem szeretnék ehhez hozzászokni semmiképpen.A tejeskávé aszalt szilva kombinációt még nem próbáltam, ezenkívül már mindent szerintem.Szóval ennek is nekiugrok:-)
2017. ápr. 2. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!