Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérzés terhesen természetes?...

Vérzés terhesen természetes? Most akkor én vagyok a hülye?

Figyelt kérdés
23 hetes vagyok. Terhességem alatt 6x volt vérzésem. Nem sok, igazából csak a wc papíron vagy a tisztasági betéten látszódott egy kicsi. Természtesen mindig azonnal irány az ügyelet. Szerencsére soha sem volt gond. Mindig zárt a méhszáj és a baba jól van. Már 2 orvos is mondta, hogy ez nem számít vérzésnek és igazából emiatt nem kell bemenni. A vérzés okát sem tudja senki. Talán a mélyen fekvő méhlepény miatt lehet. Már tök hülyének erzem magam és a férjem is mindig mondja, hogy feleslegesen pánikolok és rohanok az orvoshoz. De akkor miért lehet mindenhonnan azt hallani, hogy terhesség alatt bármilyen kis mennyiségű vérzés esetén be kell menni az ügyeletre. Most akkor mi az igazság?
2017. jan. 16. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Én bemennék. Inkább küldjenek haza hogy nincs baj, mint hogy baj van és nyugodtan ülök otthon. Ezt te magadnak nem tudod eldönteni és a férjed sem hogy felesleges e a pánik.
2017. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Mivel hajlamos vagy rá, ezért mondták hogy minimális vérzéssel nem kell bemenned. A 10. alkalomnál én sem rohannék be, de nekem egyszer sem volt ilyen.
2017. jan. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Én 100X is bennék. Elég ha egyszer baj van és nem mész. Azért vannak ott az orvosok,hogy ellásanak,és inkább küldjenek haza megnyugodva mint baj legyen.
2017. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Te gondolod jól, jobb a biztonság. Valóban nem normális a vérzés, nálad valószínű a lepény az oka, de akkor is jobb megnézni. Azért mondják, hogy vérzéssel irány az orvos, mert súlyos esetek előjele is lehet. De lehet akár hámsérüléstől is, ami bagatell, de azt is inkább az orvos döntse el, mint az érintett.

Nálam pl. életet mentett, hogy rohantunk a vérzéssel, mert levált a lepény.

2017. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

De nem olyan erősségű vérzésről van szó, csak egy cseppről, nem véletlen mondják, hogy ne ijedj meg tőle.

2-es voltam

2017. jan. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz. Igazából hülyének érzem magam, mert eddig mindig felesleges volt a pánik, de legalább megnyugszom. Az utolsó eset ma este történt. Épp a saját orvosom volt az ügyeletes. Ő szintén azt mondta, hogy ez nem számít vérzésnek. De a biztonság kedvéért táppénzre küldött és azt mondta, hogy pihenjek a szülésig.

De annyira félelmetes, amikor meglátom a vért, hogy azonnal pánikolok. Nem tudok nyugodt maradni. Emiatt már kész paramami vagyok. Állandóan rettegve lesem a wc papírt. 😞

2017. jan. 16. 23:04
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
Olyan is elképzelhető, legalábbis én egy ideig nagyon hittem ebben és még ma sem győződtem meg az ellenkezőjéről, hogy iker vagy akár többes ikerterhességnek indult, csak a kevésbé életképes pici(k) nem maradt életben. Ez nagyon ritkán szokott kiderülni, mert legtöbbször nyom nélkül felszívódik a picike. Viszont annyiban érdekes,és ezt még véletlenül sem riogatásul írom, inkább azért, mert valósz.leg nekem is ez volt egy érthetetlen problémám oka, hogy RITKA ESETEKBEN lelki problémát tud okozni a megszületett babánál (akár még felnőtt korban is), ha nem tud róla, nem beszélnek róla (mármint arról, hogy többen voltak/lehettek). Ezt meg lehet úgy előzni, ha te és a párod ezt a lehetőséget is elképzelitek,és ha esetleg kiderül, elgyászoljátok a meg nem maradt picit, és így felesleges titkoktól és terhektől mentesebb lehet a megszülető manóka élete. De persze én nem vagyok pszichológus, nem akarok bizonytalan dolgokat biztosként feltüntetni. Én is mennék 100x is, csak ne legyen baj! :-)
2017. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
En 4-7 kozott kisebb szunetekkel de szinte folyamatosan vereztem. Nem kis folt, hanem vereztem. 6 hetesen pl mint akinek megjott... termeszetesen minden nagyobb verzesnel hivtam a dokim es ahogy szukseget erezte megvizsgalt majd 5 hettol nagy dozisu progit is kaptam. Aztan egy ido utan mar nem voltam panikszeru mert a dokim is leallitott. Nem latta ő sem nalam a verzesforrast. Kozben egy fuggetlen doki velemenyet is kikertem es ő sem. Fekudtem es hasznaltam a progit ahogy mindketto mondta. Es mentem amikor esedekes lett a vizsgalat. Most mar 11 hetes vagyok es 7 hetes ota nincs verzes szerencsere remelem mar nem is lesz! Szerintem ha a sajat dokid is latott es minden ok akkor talan minden icipici vercsiknel nem kell rohanni, esetleg csak kersz egy korabbi idopontot h nezzen ratok...
2017. jan. 17. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Terhesség alatt n

Semmilyen vérzés nem jelent jót. Menj orvoshoz

2017. jan. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy miért kell mindenkit lepontozni. 😡Szerintem mindenki próbált hasznos válaszokat adni. Kedves 9-es, talán olvasd végig a teljes kérdést. Kedves 8-as, az első trimeszteri vérzés gyakran előfordul, de én már a 2. trimeszter felét is elhagytam. Ilyenkor ennek már nem szabadna előfordulnia. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2017. jan. 17. 06:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!